Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

Голодомор в Україні та Великий голод в Ірландії: історія, оцінки та пам'ять


13
Рейтинг
13


Голосов "за"
15

Голосов "против"
2

Як вже повідомлялося, 6-8 листопада у Національному університеті Ірландії в місті Майнус за підтримки Посольства України в Ірландії відбулась міжнародна конференція "Голодомор в Україні та Великий голод в Ірландії: історія, оцінки та пам'ять".

Голодомор в Україні та Великий голод в Ірландії: історія, оцінки та пам'ять
Організаторами конференції виступили Національний університет Ірландії, Центр досліджень Ширшої Європи Національного університету Ірландії та Фундація знань: Інститут дослідження ірландської історії та культури. У ній взяли участь дослідники з України, Ірландії, Польщі, США, Канади та Великої Британії.

Посол України в Ірландії Борис Базилевський акцентував увагу на національному та міжнародному засудженні Голодомору 1932-1933 рр. та подякував Ірландії за підтримку низки резолюцій міжнародних організацій із вшанування пам'яті жертв Голодомору. Посол України висловив сподівання, що конференція стане наступним кроком в інформуванні ірландського суспільства та світової громадськості про трагедію українського народу.Заступник директора Галузевого державного архіву СБУ Сергій Кокін розповів про розсекречені архівні матеріали тоталітарного режиму, які вказують як органи влади приховували від громадськості та міжнародної спільноти інформацію про голод в Україні, який штучно було організовано внаслідок введення непомірних планів хлібозаготівель. Сергій Кокін: "Безпрецедентний для України за розміром злочин призвів до смерті мільйонів людей і потребує детального розслідування всіх обставин. Тому СБУ розпочала масштабну роботу слідчо-оперативної групи у рамках кримінальної справи за фактом Геноциду, як це передбачено національним законодавством".Слід відзначити, що раніше, під час засідання круглого столу "Злочин Геноциду-Голодомору 1932-33 років в Україні", який проходив в серпні цього року в Києві, керівник СБУ Валентин Наливайченко повідомляв, що в рамках даної кримінальної справи за постановою органу досудового слідства Служби безпеки здійснювалася науково-демографічна експертиза, яка дала певні відповіді про кількість загиблих за період Голодомору та його вплив на демографічний стан України. Крім того, за даними "Радіо Свобода", керівник української спецслужби наголосив, що до даної справи вже долучено матеріали роботи спеціальної комісії Конгресу США, яка працювала до 1988 року, в яких зібрані свідчення українських емігрантів, котрі пережили Голодомор, а також налагоджена плідна співпраця з цілою низкою європейських країн в контексті отримання доступу до архівних матеріалів державних установ, правоохоронних органів та спеціальних служб тих часів.

Зокрема, за словами Валентина Наливайченка, в ході розслідування цієї кримінальної справи СБУ взаємодіє з відповідними відомствами Італії, Росії, Польщі та інших європейських країн, які мають у своєму розпорядженні цінні архівні фонди, що можуть у значній мірі посприяти встановленню істини у даній справі, а також забезпечити неупереджене та об'єктивне висвітлення.

Учасники конференції здійснили порівняльний аналіз історіографії, історичних періодів і політичних процесів, пов'язаних з Голодомором 1932-1933 рр. в Україні та Великим голодом 1845-1849 рр. в Ірландії.

У рамках конференції в приміщенні Посольства України в Ірландії відбулася презентація виставки "Страчені голодом: невідомий геноцид українців", створеної Фондом "Україна 3000".

Комментарии

© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua