Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

ЗАЯВА Львівського обласного громадського об'єднання "Українська альтернатива" щодо антиукраїнських проявів у офіційній політиці Республіки Польща

jurko | 10.08.2009 22:46

6
Рейтинг
6


Голосов "за"
9

Голосов "против"
3

Звертаємося до Президента України, Верховної Ради, Уряду, Львівської обласної ради з вимогою дати чітку політичну й правову оцінку антиукраїнським випадам у польському Сеймі та іншим антиукраїнським проявам в офіційній польській політиці.

10 серпня 2009 року м.Львів

Громадське об'єднання "Українська альтернатива" висловлює глибоке занепокоєння і стурбованість антиукраїнськими проявами, які останнім часом мали місце у політичному житті Республіки Польща.

15 липня 2009 р. Сейм Речіпосполитої прийняв ухвалу "У справі трагічної долі поляків Східних Кресів", ряд положень якої має відверто антиукраїнський характер. Зокрема, документ, одностайно схвалений послами Сейму, містить означення "Креси всходнє" для українських етнічних земель, що входили до складу міжвоєнної Польщі, а також бездоказово звинувачує ОУН і УПА в "етнічних чистках" та "народовбивстві"...

Прикро, що народні обранці найближчої сусідньої нам європейської держави піддалися антиукраїнській істерії, яку роздмухують різноманітні "кресові", комбатантські та інші екстремістські організації. Таким чином зводяться нанівець багаторічні зусилля і здобутки примирення й порозуміння, компромісів, партнерства і добросусідства, які домінували останніми роками в міждержавних стосунках Польщі і України.

Тим більше прикро, що ухвала сейму суперечить духу нещодавно прийнятої резолюції ОБСЄ про засудження тоталітарних режимів нацизму і сталінізму. Адже ОУН і УПА під час Другої світової війни вели безкомпромісну боротьбу на українській землі проти всіх окупантів за створення Української Самостійної Соборної Держави під гаслом "Воля народам, воля людині!", поборювали як гітлерівський нацизм, так і сталінський більшовизм.

Останніми днями польська сторона безпідставно не допустила перетину українсько-польського кордону учасниками Міжнародного дитячого веломарафону "Європейськими стежками Бандери". Українські юнаки не змогли завітати до Кракова, де жив працював і одружився Степан Бандера, та відвідати з молитвою Освєнцім, де серед мільйонів замордованих поляків і інших знайшли свою смерть і два брати Провідника ОУН. Таким чином офіційні чинники Республіки Польща роблять послугу нацизму і російському неосталінізму.

Такі відверто недружні щодо України дії симптоматично збігаються в часі та за духом з заявами та законодавчими ініціативами державних діячів Путінсько-Медвєдєвського реваншистського режиму Російської Федерації щодо "недопущення перегляду історії Великої вітчизняної війни".

Громадське об'єднання "Українська альтернатива" заявляє, що справою самих українців є, кого вшановувати як національних героїв, і нагадує, що відзначення 100-річчя Степана Бандери в Україні відбувається згідно Указу Президента України та Постанови Верховної Ради.

Вимагаємо від польської сторони вилучити з ужитку топонім "Креси всходнє" та інші образливі для українців терміни і закликаємо до спільного пошуку взаєморозуміння і примирення в дусі настанов Єжи Гедройца, Яцека Куроня, Кароля Войтили. Ми можемо разом не допустити ескалації напруги, про яку мріють і яку провокують наші вороги.

Звертаємося до Президента України, Верховної Ради, Уряду, Львівської обласної ради з вимогою дати чітку політичну й правову оцінку антиукраїнським випадам у польському Сеймі та іншим антиукраїнським проявам в офіційній польській політиці.

Голови Львівських обласних організацій:

Товариства "Просвіта" ім. Тараса Шевченка Ярослав Пітко

Товариства політичних в'язнів і репресованих Петро Франко

Братства ОУН-УПА Олесь Гуменюк

Спілки політичних в'язнів Володимир Горовий

Об'єднання ветеранів Ярослав Гірник

ГПО "Українська справа +" Мирослав Нагірний

Центру національного відродження

ім. Степана Бандери Юрій Антоняк

ОУН Олег Гринюк

Ліги українських жінок Надія Кохалевич

ВГО "Наша Україна" Богдан Дідич

Товариства "Надсяння" Володимир Середа

Товариства дітей

політичних в'язнів і репресованих Зіновій Полійчук

Заяву підтримали:

Асоціація депутатів Львова Микола Оверко

Громадське об'єднання "Львівська громада" Орест Парубчак

Комментарии

© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua