Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации
міжнародна ввічливість   хамство в політиці   Путін   Медвєдєв   Україна

Дипломатичне хамство


19
Рейтинг
19


Голосов "за"
23

Голосов "против"
4

Такої "міждержавної ввічливості", яка існує між Україною і її північним сусідом, напевно, ще світ не бачив. Кожна шавка, може собі дозволити тявкнути на нашу державу, на її офіційну особу і вважає це правилом доброго тону.

Дипломатичне хамство
За своє існування людство виробило писані й неписані правила спілкування між індивідуумами, між групами людей, народами і державами. В основному вони функціонують, якось унормовують життя на нашій планеті. Є, звичайно винятки – і війни то там, то там спалахують, і люди між собою сваряться, б"ються, а то й вбивають одне одного. Але все-таки, не негатив домінує в людському планетарному співжитті.

Людство виробило відповідні норми та правила міждержавного спілкування, міжнародної ввічливості та етикету, які зосереджені у нормах так званого дипломатичного протоколу. Вони передбачають визнання державного суверенітету, рівності, повагу до незалежності й територіальної цілісності держави, невтручання у її внутрішні справи.

Є таке поняття як "міжнародна ввічливість", яка передбачає акти добросусідства, дружелюбності, гостинності, підкресленої поваги. Вона не допускає жодних образливих дій та висловлювань по відношенню до інших держав, їхніх представників, державних символів. Порушення принципу міжнародної ввічливості, розглядається як нанесення шкоди гідності й авторитету державі.

Але, як кажуть, і в родині не без виродка. Зустрічаються у міжнародних стосунках і різного роду недипломатичні, некультурні випади, вирази неповаги. Та такої "міждержавної ввічливості", яка існує між Україною і її північним сусідом, напевно, ще світ не бачив. Кожна шавка, може собі дозволити тявкнути на нашу державу, на її офіційну особу і вважає це правилом доброго тону.

Не буду згадувати Юрка, що уявив себе дуже довгоруким і постійно намагається відторгнути від України то Севастополь, то весь Крим; не наводитиму слова Жириновського, котрий постійно дробить Україну то на дві, то на більше частин, а то й просто загарбує в поході до Тихого океану, де мріє відмити свої смердючі ноги. Не буду згадувати різних там "докторів" типу Дугіна, котрі стверджують, що "...Суверинитет Украины представляет собой настолько негативное для русской политики явление, что в принципе легко может спровоцировать вооруженный конфликт". Бо це хоч гавкучі, але Моськи. Можуть собі дозволити погавкати з-за спин більш високих державних мужів (тим більше, якщо вони їм це дозволяють, або й нацьковують).

А що ж ці високі державні мужі, котрі повинні виконувати правила міждержавного етикету, міждержавної ввічливості, невтручання у внутрішні справи держави-сусіди, поваги до неї, її керівництва? Та "не втручаються"...

Ось, наприклад, як "не втручається" колишній президент-імператор.

"Если Украину примут в НАТО, это государство просто прекратит свое существование". Це заявив господін Путин на закритому засідання Росія – НАТО у бесіді з Президентом США Дж. Бушем. І ще він дуже "дипломатично" вигукнув:

"Ты же понимаешь, Джордж, что Украина – это даже не государство! Что такое Украина? Часть ее территорий – это Восточная Европа, а часть, и значительная, подарена нами!"

А ось ще як він характеризує нашу державу: "Украина, вообще, сложное очень государство. Украина в том виде, в котором она сегодня существует, была создана в советское время, она получила территории от Польши после второй мировой войны, от Чехословакии, от Румынии – и сейчас еще не все решены приграничные проблемы на Черном море с Румынией. Значит, от России огромные территории получила на востоке и на юге страны".

А ще впевнений, що " південь України- зона безпосередніх інтересів Росії", і не виключає, що на Україну націлить ракети... А про "мазурика" згадайте...

І новий цар-імператор теж не відстає. То про національну трагедію – Голодомор – зневажливо в лапках каже, то попереджає нашого президента, що вступ до НАТО ставить під загрозу Великий договір, то погрожує, що Росія ніколи не забуде "помощи, которую украинская сторона оказала Грузии во время нападения на Южную Осетию", то вимагає "нєкваліфіцірованно нє вмєшіваться" в справи ЧФ РФ на території України, то заявляє, що Ющенко "разобщаєт народи"...

А яким дипломатичним правилам відповідає отой газовий шантаж, котрий "брат" розгорнув зразу ж після того, як президентом України став не той, кого хотілося мати північні ляльководи?

От така собі "дипломатія"... Навіть професійний, здавалось би, дипломат, посол РФ в Україні перед виборами 2006 року дозволив собі заявити, що України ніколи не існувало...

Чому північний сусід постійно зневажає міжнародні правила співіснування суверенних держав, дуже прагне принизити в очах народів світу нашу країну? Та дивного тут нічого нема. З часів виникнення в лоні татаро – монгольської орди Московії, основним правилом в її зовнішній політиці була експансія. Тому й роздулася до небачених обсягів. Правда, час від часу лопалась, знову роздувалася, знову лопнулась... Тепер їм здається, що прийшов черговий час "собіранія зємєль"?

Є в міжнародному праві поняття реторсії, що має на увазі вжиття відповідних адекватних заходів у відповідь. Звичайно, наші керівники не повинні принижуватися до рівня "братів", – не обзивати президента сусідньої держави мазуриком, але треба гідно тримати свою лінію. Так, наприклад, як це робиться зараз у "газовій війні". Ну, не всуне "брат" газову трубу собі кудись, – йому треба продавати блакитне паливо світові. І гнати його в основному через Україну. А це вже козир. На проведення труб в обхід України треба багато часу і коштів. А кошти там в основному нафто-газові.

Комментарии

© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua