Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации
Кіровоград   оренда   підприємці   Антимонопольний комітет   заява

Монополія кіровоградської влади


1
Рейтинг
1


Голосов "за"
1

Голосов "против"
0

Останнім часом до Кіровоградської обласної організації партії "УДАР" почастішали звернення підприємців на непомірно високі орендні ставки для їх підприємств

Монополія кіровоградської влади
Останнім часом до Кіровоградської обласної організації партії "УДАР" почастішали звернення підприємців на непомірно високі орендні ставки для їх підприємств, через які вони вимушені або закриватись, або підвищувати ціни на свою продукцію. Ми вирішили вивчити це питання і знайшли ось що...

Ще 22 квітня 2011 року Кіровоградська обласна рада прийняла зміни до Методики розрахунку плати за оренду майна спільної власності територіальних громад. За цією важкою і заплутаною назвою ховається проста і зрозуміла для кожного річ – кому і скільки платити за оренду приміщень. Дане рішення могло б викликати справедливе обурення і заперечення у громадськості у випадку, якби хтось його оприлюднив. Але цей документ можна знайти лише на сайті обласної ради, а користуються ним лише обрані, ті хто вирішує – скільки, хто, кому і за що повинен заплатити.

Наведемо деякі цифри з цього документу, як приклад прямого порушення усіх правил ринкової економіки. Наприклад аптеки, що знаходяться у приватній власності мають сплачувати не менше ніж 40 грн. за кв.метр на місяць, так само як і будь-які інші торгівельні об'єкти (з продажу тютюнових і алкогольних виробів) – через такі ставки аптекарі фактично поставлені владою на коліна і змушені в рази підіймати ціни на свою продукцію, що б хоча б трохи покрити витрати. А аптеки, які знаходяться в комунальній власності (точніше ті, які належать владі і прибутки яких капають саме у владні кишені) мають сплачувати всього 2 грн. за кв.метр на місяць (тобто в 20 разів менше), тим самим влада знищує конкуренцію між аптеками і створює преференції для "своїх". Якимись дивними і не зрозумілими є ставки для закладів громадського харчування і для закладів, які розвивають фізкультуру і спорт – для перших ставка нижча ніж для других, таке рішення знову доводить нам, що нашій владі байдуже за здоров'я своїх громадян. Також обурливою є орендна ставка для розміщення банкоматів – 300 грн. за кв.метр на місяць, а потім ми з вами дивуємося, чому за користування банкоматом банки деруть з нас шалену комісію, ставки по кредитах ростуть, а депозитні ставки навпаки стрімко падають.

Цю ситуацію прокоментував колишній голова Антимонопольного комітету в кіровоградській області Анатолій Ревенко. Він пояснив, що такі рішення серйозно впливають на стан економічної конкуренції, вносять дисбаланс між орендними ставками для різних суб'єктів підприємницької та господарської діяльності. Фактично такий документ, який прийняла сесія обласної ради знищує конкуренцію в області, адже одні підприємці мають преференції і низькі ставки орендної плати, а в інших ці ставки настільки завищені, що їм фактично не вигідно вести свою діяльність. Тому кіровоградцям не потрібно дивуватись високим цінам на ліки, захмарним ставкам по кредитах, адже орендні ставки для аптек і банків в результаті таких дій влади зашкалюють.

"Обласна організація партії "УДАР Віталія Кличка" вимагає, щоб дане рішення обласної ради було відправлене на вивчення голові Антимонопольного комітету України Цушку Василю Петровичу і відповідно до того, яким буде висновок – або внести зміни до цього рішення, або скасувати його взагалі. Наша політична сила звертає увагу на те, що дане рішення місцевої влади порушує статтю 15 Закону "Про захист економічної конкуренції", в якому чітко вказано на те, що подібні рішення влади є антикокурентними діями. Також наша політична сила закликає депутатів ознайомлювати громадськість з усіма рішеннями, які планується приймати і дослухатись до пропозицій і критики людей, адже в першу чергу депутати обласної ради мають робити те, що потрібно людям і опиратися на їх побажання і думки. Немає сумнівів, що це рішення було підготовлене Кіровоградською ОДА, з метою надання преференцій "своїм людям" і може призвести до усунення конкуренції в області. Даний документ не має нічого спільного з основами ринкової економіки і відкидає нашу область далеко від цивілізованого світу. Ми закликаємо підприємців і просто небайдужих громадян виступити проти такого рішення і зробити все можливе для відновлення справедливості" – заявив Анатолій Ревенко.


© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua