Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

У Львові до квартир боржників навідуються з рейдами (ВІДЕОРЕПОРТАЖ)

Дивись глибше | 19.03.2010 17:43

0
Рейтинг
0


Голосов "за"
2

Голосов "против"
2

Щотижня управління житлово-комунального господарства Шевченківської райадміністрації Львова разом із працівниками ЛКП та виконавчої служби влаштовують так звані рейди по квартирах боржників за житлово-комунальні послуги з описом майна неплатників. Кореспондент [B]"МЕДІАСТАР"[/B] потрапив на один з таких рейдів

У Львові до квартир боржників навідуються з рейдами (ВІДЕОРЕПОРТАЖ)
Щотижня управління житлово-комунального господарства Шевченківської райадміністрації Львова разом із працівниками ЛКП та виконавчої служби влаштовують так звані рейди по квартирах боржників за житлово-комунальні послуги з описом майна неплатників. Кореспондент "МЕДІАСТАР" потрапив на один з таких рейдів, щоб на власні очі побачити, які мерія "вибиває" гроші із злісних неплатників. Деталі – у репортажі нашого кореспондента.

Кожен знає, що потрібно платити за комунальні послуги, але не всі це виконують. Останнім часом таких побільшало. Хтось пояснює несвоєчасні оплати кризою, нестачею коштів, зайнятістю, претензіями до ЖКГ. Проте, що ж буває в разі такої несплати?! Більшість цього не уявляє і не знає. Мені довелося побачити цю зовсім неприємну процедуру на власні очі.

- Ми більше трьох місяців чекаємо на квитанції. Якщо далі не оплачують, працівники комунального підприємства починають ходити і переконувати цих людей погасити борг. Якщо і це не діє, ми змушені подавати до суду. Там отримуємо судовий наказ, який впроваджує в життя виконавча служба. Вони описують майно, яке арештовується і перебуває в ЛКП менше 30 днів. Переважно, в такому разі люди погашають борг і забирають свої речі назад. В іншому випадку, експерт все оцінює, а ЛКП реалізує. Проте, ніхто в цьому не зацікавлений, адже частина боргу все одно залишається. Наразі мешканці нашого району заборгували загальну суму за всі комунальні послуги 15 млн. гривень, з яких – 3 млн. грн. за послуги ЖКГ. Насамперед, ми йдемо до справді злісних неплатників, далеко не бідних людей. Це, звичайно, дуже неприємна справа, – пояснює заступник голови Шевченківської районної адміністрації з питань житлово-комунального господарства Олександр УДОВЕНКО.

Великою командою у складі працівників ЛКП, міліції і виконавчої служби йдемо до квартир неплатників. Тихо пробираємося на поверх. Директор і інші працівники ЛКП разом з міліціонером дзвонять в двері. Я чекала, що двері не відкриють, а якщо й так, то відразу почнуть сперечатись, жалітись, не пускати виконавців. Але на наше здивування, двері спокійно відкрив досить молодий чоловік. Відразу в очі кидається ремонт, меблі в квартирі. Господар, схоже точно не мільйонер, але людина з достатком. І лише потім бачу маленьке дитятко, яке переляканими очима дивиться на дивних людей, які з камерами нагло зайшли в дім. До дитини виходить мама – дуже молода жінка. Вони разом зникають в квартирі. А комунальники починають описувати майно. Дивно, але чоловік майже нічого не сказав у свій захист, не виправдовувався, не просив, ніби це його не стосується. Виявляється, він не сплатив аж 8 900 гривень за комунальні послуги, до нього вже не вперше приходять.

Важко зрозуміти чому все так. У квартирі атмосфера жахлива, тільки чути голоси виконавців, які складають акти описів майна. Відчутне велике напруження, всім неприємно. За комунальні послуги платити безперечно потрібно, проте зрештою хто ми такі, щоб відбирати у людей їхні надбання. Розумієш, що вони свідомо не платять, хоч мають чим, але все одно почуваєшся винуватим і жалієш їх. Виконавці і той час далі описують і виносять майно.

Довго там не витримую, виходжу на коридор і слухаю вже про наступну нашу "жертву". Це квартира навпроти, в якій живуть дві сестри без батьків. Їхня мама на заробітках в Італії. Двері відкриває молода дівчина. Вона дуже нервується, свариться з комунальниками, просить виключити камери, шукає якісь квитанції, але знаходить лише річної давності. В квартирі ще не дороблений капітальний євроремонт. Одразу ловлю себе на двох суперечливих думках: як же я хочу таку душову кабінку і не хотіла б опинитися на місці цієї дівчини. Невідомо хто винен в тих несплатах, але з іншої сторони – якщо мама на заробітках за кордоном, то напевно і для вчасної сплати рахунків також. Як і в попередньому помешканні ситуація напружена і суперечлива. Вона продовжує виправдовуватись як може, але майно все одно арештовують. Дівчині розповідають про можливість відтермінування боргу, якщо вона доведе відповідній комісії, що справді не може відразу все це сплатити.

Пробую взяти коментар у дівчини. У відповідь: "Та йдіть, Ви звідси зі своєю пресою!". Зважаючи на її стан, я на інше і не сподівалася. Знову виходжу на коридор і на сьогодні для журналістів це все завершено.

Державний виконавець Наталя ІВАХ на питання журналістів про юридичні підстави їхньої діяльності відповідає, що ЛКП разом із районними адміністраціями діють згідно законодавства щодо виконавчого впровадження. Проте, якщо людина потім гасить борг, отримуючи майно назад, вона ще додатково оплачує виконавчий збір за несплату в термін.

- Для того, щоб було якісне обслуговування, потрібно, щоб люди вчасно оплачували комунальні послуги. Наше господарство фінансується лише за рахунок цих податків. Мешканці цього не розуміють, - додає Олександр Удовенко.

Тепер знаю точно, що арешт майна – неприємність і для боржників, і для мешканців, і для виконавців, і для комунальників. З одного боку, боржники таки винні, що не заплатили. Ситуація дуже двозначна. З неї є лише один універсальний вихід: вчасно платити!

Мар'яна КАЛИНА

Відеорепортаж можна переглянути тут: http://mediastar.net.ua/suspilstvo/2626-u-lvovi-do-kvartir-borzhnikiv-naviduyutsya-z.html

Комментарии

© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua