Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

Чому я боюсь Тимошенко та Януковича

Вітер з Гаю | 13.11.2009 16:17

3
Рейтинг
3


Голосов "за"
6

Голосов "против"
3

Ні Тимошенко ні Янукович не розуміють БАЗОВИХ законів економіки. Вони в принципі не розуміють, що означає превильно керувати капіталістичною країною. Їхні методи керування застряли десь в радянських часах.

І Тимошенко і Янукович полюбляють використовувату адміністративний ресурс, керувати країною в ручному порядку. Вказівками встановлювати ціни на продукти, вказувати кому що і як продавати.

Єдиний з кандидатів, хто правильно дивиться на ситуацію – Ющенко. Лише він назвав данне зростання цін на ліки закономірним і виступив проти заборони не підвищеня цін.

Типовий приклад роботи Тимошенко – укази про замороження цін на ліки. Мовляв ті, хто піднімає ціни на ліки – спекулянти, що заробляють на горі людей. Вона чомусь не розуміє, що ріст цін на ліки це закономірний економічний процес. Ціна визначається попитом та пропозицією. Попит на ліки суттєво зріс через ажіотаж навколо свинячого грипу. Як наслідок ціни поповзли в гору. Товар має коштувати стільки, за скільки його можна продати! Як можна боротися з підвищенням цін? По-перше задовільнити попит піднявши пропозицію. Тобто "вивалити" на ринок кучу ліків які користуються попитом. І що саме цікаве, саме аптеки мають бути в цьому зацікавлені. Це в їх інтересах продати як мога більше, скористатися великим попитом. Але аптеки чомусь цього не роблять. Мабудь не можуть, бо немає таких запасів. А запасів немає або через те, що фармацефти дурні і не змогли передбачити динаміку попиту і заздалегіть закупити кучу ліків (тоді данна ситуація буде їм наукою і наступного року вони не будуть ставати на ті самі граблі). Так функціонує капіталізм. Або ж їм не дали можливість зробити такі запаси. Тоді це взагалі не капіталізм а хрен собачий.

Інша можлива причина зросту цін на ліки – монополія. Монополіст має великі запаси ліків, але не хоче викидати їх на ринок бо не хоче збивати ціни. Тоді задача уряди повинна полягати в тому, щоб зруйнувати монополію, а не встановлювати ціни указами! Так функціонує капіталізм. А штучні ціни встановлені зверху призведуть лише до дефіциту. Можна тоді аптеки забов'язати продавати за безсцін. Дефіцит тимчасово зникне, але тоді аптеки збанкрутіють... От і все.

Не хотілося б щоб нашою країною правики кимченири, угочавеси та сталіни.

Комментарии

© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua