Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации
нафтовидобуток

Жадібність


-5
Рейтинг
-5


Голосов "за"
3

Голосов "против"
8

Мова піде про нафтовидобуток.
Про те – ЯК можуть використовувати родовища цих вуглеводнів.


Жадібність
Знаєте, як добувається нафта?

Попередньо проводиться нафторозвідка у районі. Один з медодів полягає в тому, що структурна будова гірських порід вивчається групою геофізичних методів – сейсмозондуванням. Вибухом створюються штучні сейсмічні хвилі, поширення яких фіксується чутливими датчиками і аналізується (структурна та інженерна геології).

Також Академія Наук України має деякі напрацювання:

http://www.innovations.nas.gov.ua/Executors/sftmn/vnz/Pages/default.aspx

Якщо аналіз отриманої інформації показує наявність купола (вигину пластів осадових порід), то геологи бурять кілька пробних свердловин. І якщо наявність нафти чи газу підтверджується, споруджується велика бурова установка.

Маючи свердловину на робочу глибину, встановлюють поршневі насоси, що працюють за принципом колодязного журавля, які заганяють в глибину воду під великим тиском. Нафта легша за воду, і в глибині вони перемішуються і розшаровуються за густиною. Нафта, що збирається під верхом купола, витискається через іншу свердловину на поверхню і подається в резервуари з подальшим транспортуванням на нафтопереробні заводи.

Загалом нафтовидобуток – дуже ресурснозатратна галузь – наука, машини і механізми, людська праця, фінанси, екологія...

Сам по собі видобуток також є по собі дещо небезпечним, адже в нафті є також і газ, і це спричиняє різкі перепади тиску в трубах – гідравлічні удари і розриви труб з наслідками...

Це все технічний аспект...

А є ще практичний, на якому і слід зосередити увагу...

Видобувати нафту можна двома способами:

1.- так як має бути, з додержанням усіх стандартів, вироблених науково обгрунтовано і встановлених для цього виду робіт.

2.- з метою збагачення, щоб побільше заробити спочатку за принципом "після нас хоч потоп".

Проти першого способу заперечень немає, а у чому полягає другий спосіб?

Приватні компанії працюють на інтерес, з метою отримати прибуток. Якщо держава надала ліцензію на розробку надр, але попередньо не забезпечила дієвого і розумного контролю та стримування, то приоритетом для приватника є максимальний прибуток – компанія завжди потребує багато ресурсів для своєї міцності, та й директори з кожним роком старіють і, відповідно, хочуть бачити хороший результат діяльності своєї компанії, а ліцензія має певний строк...

Як наслідок: посильніше тиснути, щоб побільше отримати.

Тиснуть воду в свердловину в залежності від глибини свердловини: щоб на глибині не було великого перепаду, щоб нафта і вода розшаровувалася плавно, "відстоювалася", тоді родовище можна використовувати довго і повністю. Якщо ж тиснути нафту тиском, в кілька разів більшим від оптимального, то якийсь час, може навіть і тривалий, можна отримувати нафти в кілька разів більше, ніж мало би, але врешті-решт з куполом, під яким збирається нафта, буде те саме, що з жабою, що попаде на асфальті під колесо автомобіля – пирскне в різні боки, розтисне ту нафту, яку ще можна було б роками добувати в такі шари, що її вже ніяким способом не добудеш.

Як це є зараз в Тюмені, де насиченість водою пластів досягла такого рівня, що вода тепер з свердловин тече замість нафти...

(Іван Нестеров, гендиректор НДІ геології і природних ресурсів, член ради Союзу створювачів Тюменського нафтогозового комплексу)

Запитання для роздумів:

Україні розробляти родовища нафти і газу самій чи доручати це приватним компаніям? Чи контроль над дотриманням правил експлуатацій родовищ є дієвим? Чи рівень виявлення корупції дозволяє довіряти різноманітним перевіркам, що досліджують (-ватимуть) умови видобутку? Чи є контроль над державною інформацією про склад гірських порід? Чи були свердловини, що використовувалися нелегально, а якщо були, то чи були покарані ті, що отримували зиск від них?

Комментарии

© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua