Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

Стратегічні інвестори | частина друга

Zemlyany | 16.07.2008 15:07

0
Рейтинг
0


Голосов "за"
0

Голосов "против"
0

(с) Огляд від Першої Української Земельної Біржи В українському міністерстві агрополітики впевнені, що майбутнє України пов'язано з великими агровиробниками, бо понад 70 відсотків закупок, прикладом, молока сьогодні відбувається і дрібно фермерських і селянських господарствах, що не сприяє єдиній спорідненій добрій якості цього стратегічного проду

Стратегічні інвестори | частина друга
В українському міністерстві агрополітики впевнені, що майбутнє України пов'язано з великими агровиробниками, бо понад 70 відсотків закупок, прикладом, молока сьогодні відбувається у дрібно фермерських і селянських господарствах, що не сприяє єдиній спорідненій добрій якості цього стратегічного продукту Дитинства. Прикладів можна приводити і приводити...Але після олії чого б не поговорити про український цукор, в який теж були направлені чималі агроінвестиції і ціни бувало шкалили... А селяни все чубалися й чубалися з місцевою владою за земельні паї. Ото ж...

А цей час у світі знову лютував голод.

Щонайменше 21 дитина ясельного віку померла за останні місяці від недоїдання в Східній частині Індонезії через продовольчу кризу, яка загрожує життю тисячі дітей. Ще 116 дітей було госпіталізовані в критичному стані, повідомили медики. За їх словами, ситуація стає критичною, час грає проти них, оскільки продукти харчування необхідно доставити вже протягом 30 днів, щоб встигнути врятувати їх життя, передає Associated Press. При цьому в одній з провінцій, що понад усе постраждала від продовольчої кризи, майже 85 тис. дітям встановлено діагноз "недоїдання". Дітям не вистачає поживних речовин, що приводить до розвитку хвороб, госпіталізації і, згодом, якщо не вжити термінових заходів, до смерті. Продовольча криза була викликана повінню і засухою. Фермери побоюються, що наступний урожай також може бути нікчемним через зливи і обвали.

Харчі дорожчають у всьому світі – Україна тут не унікальна. Ціни на продукти зростають через несприятливі погодні умови, переробку агрокультур на біопальне та підвищений попит на їжу. Вже через 7 років населення планети перевищить 7 млрд. людей, а кількість землі, на якій можна вирощувати їжу, фактично не збільшиться.

Тому прискіпливе ставлення до сучасного агростану такої країни як Україна не є лише фасадним перебільшенням. До українського агросектору сьогодні звертається світ. То ж і огляд наш має найвищу інформактуальність. То ж продовжимо його...

"Українська продовольча компанія" (УПК) продала шість своїх заводів з виробництва цукру в Тернопільській обл. групі компаній "Мрія", великому виробникові сільськогосподарської продукції. Експерти не виключають, що найближчим часом УПК продасть і інші цукрозаводи, а слідом за компанією з бізнесу по виробництву цукру стануть виходити інші виробники, що не розвивали сільськогосподарський напрямок.

Про те, що "Українська продовольча компанія" завершує угоду із продажу 5 своїх заводів з виробництва цукру в Тернопільській обл. – " Борщів-Цукор", " Бучач-Цукор", " Збараж-Цукор", " Козова-Цукор" і " Лановці-Цукор" – групі компаній "Мрія".

Співвласник "Мрії" І. Гута повідомив, що торік його компанія придбала в УПК Хоростковський цукровий завод у Тернопільській обл. Сума угоди із продажу 5 заводів не розголошується.

На думку голови правління "Західної компанії "Дакор" М. Поліпро, з огляду на, що мова йде про невеликі заводи потужністю 2-3 тис. т переробки буряка в добу, "їхня вартість не повинна перевищувати $2-3 млн. за кожне підприємство". В УПК коментувати угоду відмовилися.

Довідка від Першої Земельної: "Українська продовольча компанія" – найбільший виробник цукру в Україні, працює з 1999 р. Володіє 11 заводами з виробництва цукру в Тернопільській, Житомирській, Київській, Черкаській, Кіровоградській й Полтавській обл. Фінансові показники компанії не розголошуються.

Група компаній "Мрія" – великий виробник сільськогосподарської продукції, заснована в 1992 р. Обробляє 100 тис. га землі в Тернопільської, Хмельницької, Івано-Франківської й Чернівецької обл.

До речі, за даними Першої Земельної, у США, де площі посівів під цукровий буряк майже українолентні за обсягами, але належать фермерам на обробці бурякових клубнів задіяно усього 24 заводи по випуску цукру, меляси і т. д. В цей же час в Україні й досі існує 110 цукрових заводів, на яких в сезон цукроваріння працює понад 100 000 осіб по усьому виробничому циклу! Порівняння українського і американського досвіду вражають. У нас все ще орієнтуються на цукроварні часів Івана Франка з його славнозвісним романом "Станіслав сміється", в якому збіднілі селяни вже ніби й наймані робітники, й наймані оті пролетарі ніби ще безземельні селяни. В той час, як американське фермерство спроможне і вирощувати продуктову чи технічну сировину і докладати рук до приведення тої сировини до певної фабричної кондиції... То в цьому сенсі нам є теж над чим замислитися, але в огляді треба продовжувати перелік агроінвесторів і пильно придивлятися до їх уподобань.

Не треба забувати, що транснаціональні агрокорпорації теж мають свій суто український вектор. Прикладом може слугувати хоча б вже названа Bunge, яка може придбати Corn Products за 4,4 млрд дол.

За неофіційними даними, американська агрокорпорація Bunge Ltd. має намір придбати Corn Products International Inc. за 4,4 млрд дол., передає Reuters з посиланням на американські ЗМІ.

На думку джерела, операція підтверджує, що зростання попиту на продукти харчування в світі підштовхує великі сільськогосподарські компанії до укрупнення. За підсумками злиття двох старих американських представників сектору Bunge стане великим гравцем в галузі виробництва крохмалю і підсолоджувачів. Як наголошується, операція призведе до зростання впливу компанії на ринках Північної і Південної Америки, а також її виходу на ринки Південної Кореї, Таїланду і Пакистану.

Bunge Ltd. є міжнародною інтегрованою компанією, що працює на ринку сільгосппродукції і продуктів харчування. Підприємство входить до числа лідерів світового ринку переробки насіння олійних, виробництва бутильованої рослинної олії і зернової торгівлі. Bunge була заснована в 1818 р. в Амстердамі, в даний час головний офіс компанії знаходиться в США.

У Росії і в Україні компанія продає соняшникову, кукурудзяну і рослинну олію під марками "Олейна" і Ideal, крім того, є одним з найбільших зернових трейдерів. Компанії належать зернові елеватори в обох країнах. Варто відзначити, що українським підрозділом Bunge Ltd є компанія "Бунге Україна". Окрім ДП "Сантрейд" і ЗАТ "ДМЕЗ", на якому виробляється екстракція, рафінування і розлив олії, компанія управляє чотирма елеваторами в Одеській, Дніпропетровській, Кіровоградській областях і в Криму. Річний обіг "Бунге Україна" складає 350 млн дол.

Corn Products серед іншого виробляє кукурудзяний сироп для таких компаній, як Coca-Cola Co., Kellogg Co., Unilever NV і Nestle SA. Компанія представлена в 15 країнах.

То ж українська земелька у продуктовому сенсі ласа. За даними Першої Земельної до широкого придбання земельних наділів вдався ще один стратегічний інвестор. Інвесткомпанія Dragon Capital (Київ) завершилі приватне розміщення 20% агрокомпанії Mriya Agro Holding Plc (Кіпр) з активами в Україні на загальну суму $90,1 млн., за підсумками якого ринкова капіталізація компанії склала $450,5 млн.

У прес-релізі "Драгон Капітал" йдеться, що всього було продано 4250 тис. глобальних депозитарних розписок, випущених через The Bank of New York (BONY) у співвідношенні 5:1 до звичайної акції компанії. Вартість однієї розписки склала $21,20.

При цьому Dragon Capital виступила організатором угоди і ексклюзивним агентом з розміщення.

Відповідно до повідомлення, на депозитарні розписки компанії підписалося понад 35 іноземних інвестиційних фондів і приватних інвесторів з Європи, США, Росії та України, у результаті чого попит перевищив пропозицію вдвічі.

З 1 липня депозитарні розписки компанії будуть включені до лістингу Франкфуртської фондової біржі і допущені до торгів.

Притягнуті кошти акціонери компанії планують направити на збільшення земельного фонду з 100 тис га до 190 тис га до кінця 2008 р., будівництво об'єктів інфраструктури, у тому числі елеваторів у Західній Україні, закупівлю нової сільськогосподарської техніки.

"Аграрний сектор залишається одним з найбільш "гарячих" секторів 2008 р... Визначальним фактором для інвесторів стали такі показники агрокомпаній як реальна можливість генерувати прибуток з кожного гектару, що має на увазі високу врожайність у порівнянні з аналогами в Україні, ефективність управління витратами і, відповідно, високий рівень прибутку на кожен гектар під управління", – прокоментував підсумки розміщення управляючий директор інвестиційно-банківського департаменту "Драгон Капітал" Брайан Бест.

Mriya Agro Holding – сільськогосподарська компанія з 15-річним досвідом, обробляє понад 100 тис га у чотирьох областях західної України. Вирощує основні сільськогосподарські культури: пшеницю, ячмінь, рапс, цукровий буряк, гречку, картоплю. Компанія має потужності зі зберігання близько 200 тис тонн сільгосппродукції.

То ж чи отримають в Україні перемогу великі земельні латифундії, яки остаточно перетворять українські лани у виснажені сировинні придатки для вирощування з огляду на минулий Чорнобиль виключно технічних культур? Питання не просте. І його рішення шукають не тільки у нас в країні. Бо приблизно з тими ж проблемами стикаються напряму у братній Росії.

Очікування, що при переході від державної власності на землю до приватної й від радгоспів і колгоспів до нових форм господарювання (фермери, агрофірми, акціонерні товариства й т.д.) відбудеться підвищення ефективності використання сільськогосподарських угідь, не виправдалися. За період з 1991 р. по 2007 р. сільгоспугіддя в РФ скоротилися на 22,1 млн. га, рілля – на 15,7 млн. га, а посівні площі – на 40,6 млн. га.

Як відзначається в документі, це відбувалося під впливом як механізму земельної ренти, так і державної аграрної політики, вираженої в нормативно-правових актах і документах. Були введені земельні частки (ЗЧ) – аналоги українських земельних паїв, які в безлічі випадків втратили своїх первісних власників або ж стали безхазяйними. Сформувався стихійний, нерегульований ринок землі, у якому селяни й інші власники ЗЧ стали їх у масовому порядку продавати, що привело до підриву майнової бази суб'єктів агробізнесу, на тлі вибуття земель із господарського обороту через кризове положення господарств.

Сьогодні на думку російських аграріїв для керування земельними ділянками доцільно створити спеціалізовану організацію-оператора, засновувану виконавчим органом влади суб'єкта Федерації, через яку можлива їхня передача в довгострокову оренду сільськогосподарським організаціям, внесення їх у статутні капітали знову створюваних холдингових компаній з наступним продажем пакетів акцій приватним інвесторам. Це дозволить залучити інвестиції в розвиток агробізнесу, забезпечити введення в оборот невикористовуваних земель сільгосппризначення, створить передумови розвитку сільських територій, росту зайнятості й доходів сільського населення.

Як вважають автори меморандуму, земельно-іпотечне кредитування позитивно позначиться на інвестиційній привабливості аграрного сектора й ринковому обороті сільгоспугідь. Відповідно до оцінок експертів, обсяги земельної іпотеки в сільському господарстві потенційно порівнянні з житловою й оцінюються в сумі близько $100-200 млрд. Прогнозується, що до 2010 р. банки приймуть під заставу 1,3 млн. га й видадуть кредити на суму більше 23 млрд. руб.

Між іншим, вже онуки отримувачів земельних паїв на Київщині шукають кому спішно продати інколи аж 4 га распайованої колись землі. Продати ще за життя власників паїв! Бо за даними мінагрополітики 22 відсотка власників паїв вже назавжди відійшли в інший світ і їх паї перекочували на стихійний земельний ринок... Тому прихопити такі наділи без створення на ринку землі державного оператора по цим паям, який би між раз і назавжди розділити державний земрезерв і селянську частку землі і унеможливити зведення з роками цієї омріяної частки на нівець согодні за прикладом Росії і в Україні на часі... Про це говорить і сучасна земельна практика. Тому й не дивно, що великі агрооператори на тлі невизначеності ринку землі на наступні роки під любим приводом прихоплюють омріяні українським селянством чорноземи на вирост... І дивним той бачиться виріст. Власники паїв за двадцять років полишать цей світ, а великі орендарі стануть власниками... І вже на століття... Сумно це бачити, сумне це й уявляти...

Початок див.: Стратегічні інвестори | частина перша

© Перша Українська Земельна Біржа | Актуально про ринок землі України

Дивіться більше на сайті: www.1zemelna.com.ua

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ:

Оренда переважає над продажем землі, а жадоба над реальними розрахунками...

Інвестиції... у західні бренди...

Ой чиї-то коні, ой чиї-то вози, чи як і за що житимуть українці в 2008 році?

Лендлорд Білого Каменя, або ласощі українські з англійським присмаком

ТЕМАТИЧНІ RSS-ПОТОКИ:

http://zemlyany.blox.ua/rss2

http://zemsvit.blox.ua/rss2Комментарии

© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua