Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

Стратегічні інвестори | частина перша

Zemlyany | 16.07.2008 15:03

1
Рейтинг
1


Голосов "за"
1

Голосов "против"
0

Номінально хтось володіє всім. Кажуть Бог усім людством... Але кажуть й український народ володіє земельним спадком...

Стратегічні інвестори | частина перша
© Перша Земельна | Актуально про земельний ринок

Номінально хтось володіє всім. Кажуть Бог усім людством... Але кажуть й український народ володіє земельним спадком...

А ось за даними українських аналітичних служб і журналістів глянцевих журналів, прикладом, "Фокус" і "Кореспондент" понад надцяттю тисяч гектарів українських чорноземів володіє Рінат Ахметов. Звісно ж, не людина – бренд. І скільки тих гектарів ніхто не рахував, бо вийшли на цифру у земельний ґандж вартістю в 1 млрд. грн... чи ніби навіть долярів... Зрозуміло, що цим ніби й всенародним статком володіє не сам пан Рінат і навіть не група товаришів, а спільнота топ-менеджерів під прикриттям бренду Рінат Ахметов.

Якщо навчимося усвідомлювати саме таку характерну рису нашої сучасності, то зрозуміємо, що навіть земля ніщо – імідж усьо в перевернутому світосприйнятті деяких піар-технологів. Ось чому маємо казати не про одне королівство пана Ахметова, а новий клас ефективних землевласників, землеупорядників...

Що на перший погляд не так вже й погано, якби ж ті менеджери не бажали успадкувати сотні тисяч гектарів українського чорнозему назавжди. Оце вже лишенько назавжди. Від одного цього дрижаки тремтять. Отака несамовита забаганка. Якби не анекдотичні перверзії, що ще в нашім світі трапляються.

Вийшов якось перед журналістами в УНІАН народний депутат Ікс і став вихвалятися тим, що його сім'я володіє статком в 150 га землі. І все так виглядало, ніби який він молоток-огірок! Але ж поскаржився... Оті селяни, бісові діти, чомусь не бажають оволодівати новітніми технологіями. Придбав новенький мікробус, а він тільки ряди годи пробіг усього нічого і розвалився на запчастини.

Хтось з бувалих й питає, а чи багато грошенят вклав той пан депутат у місцеві довбні доріг. І тут наш герой знітився. Він добре навчений тільки брати. З тим і до Верховної Ради дострибнув, а от, щоб віддавати хоч рисиночку ніхто його не навчав. Тож і беруть сьогодні з українських чорноземів по 6 млн. тонн рапсу для вигонки з тої рослинної продукції біотопливо без звернення уваги на те, що після рапсу має по регіональних схемам сівозміни пройти три, а деколи чотири рочки, щоб земля знову почала родити. Між іншим після соняшника годувальниця має відпочивати сім років. І тут пани ласі починають стрибати по українським ланам... Ще б і ще земельки, бо та виродилася і відправлена у відстой під чагарники... Ще б і ще б земельки... Ше б...

Да при такому розкладі усі 34 мільйони га земель українського сільськогосподарського клину за одне покоління можна перетворити на ніщо... Бо який же орендатор зацікавлений у відродженні скривджених і виснажених ланів... На це ж мають піди гроші... Шалені гроші... А тут при оренді в 30 доларів за гектар, прихопив 200 тис гектарів, засіяв 50, а ще 150 залишив на наступні роки. Тобто і сам не гам і другому не дам... Отака повноформатна чудасія від західного кордону до південних степів.

Ви пробачте, але навіть "хвалебний мільярд" від пана Ахметова при такому ставленні за декілька років може перетворитися тех увесь на ніщо... Бо кожний спраглий український гектар за підрахунками потребує щорічно 1100 доларів! А орендують за 30! І що найдивніше, то під соняшник можна брати той га лише раз за сім років – немає проблем: орендують на п'ять! Але мають і на стіл і до столу... Бо називають цих "тружеників" сільгоспінвесторами і надають пільги на надбавки до кінцевої ціни до 30% від держави, ніби в подяку за використання землі... Але це хиже використання. Саме таке використання на початку 1960-х рр. минулого століття ледь не знищило фермерство найбагатшої країни у світі – США!

Та про це забули, коли прихопилися до українських земельних угідь. Бо не своє ж, з болем, голодомором, громадянською війною, розкуркуленням, кров'ю! Ми просто вирішили простерігти, а що насправді відбувається на українській землі, і у яких таких школах навчалися нинішні українські законодавці...

Був у мене в інтернаті N21 у 9-ому класі такий предмет як економічна географія... Там через оту земельну американську оказію мало не кожний мав хоч одну двійку! Бо людина, що викладала – росіянка Надія Максимова пройшла другий український голодомор початку на 50-тих рр... у сільській школі, де викладала перші три примусові "сільські" роки після університету...

Великий оператор на зерновому й олійному ринку холдинг "Кернел Груп" (Київ) має намір придбати агрофірму в Полтавській області, що орендує 3,132 тис. га сільськогосподарських земель.

Пробачте, а де кошторис про відновлення вже використаних земель? Кому і хто його надавав? Чи хто з ким домовлявся про те куди подіти відпрацьовані земельні лани* Невже прямо на Марс?!

Попередня згода між дочірнім підприємством компанії Kernel Holding S.A. (Люксембург), що поєднує всі активи холдингу, і українським підприємством про придбання агрофірми було підписано 6 червня 2008 р. Строк оренди наявних сільгоспугідь 5 років. Оцінна вартість угоди 4,12 млн. доларів. Компанія планує завершити угоду по придбанню даної агрофірми до липня 2008 р. "Кернел Груп" планує орендувати 250 тис. га земель під посів сільськогосподарських культур.

Українська група компаній "Кернел Груп" купила в 2008 р. і зерновий термінал в Іллічевському порту. Сума операції оцінюється приблизно в 100 млн. дол. Оператор терміналу – компанія Transbulk Terminal перейшла під операційний контроль Kernel Holding S.A. 30 червня 2008 р. Потужності терміналу дозволяють зберігати 200 тис. т зерна.

Відзначимо, що ООО "Кернел Трейд Україна" в I кварталі 2008 р. збільшило чистий прибуток в 2,06 рази в порівнянні з аналогічним періодом 2007 р. – до 35,59 млн. грн. Доход від реалізації продукції зріс з 0,327 млрд. грн. до 1,182 млрд. грн., валовий прибуток – з 47,57 млн. грн. до 86,07 млн. грн., собівартість реалізації – з 252,61 до 855,93 млн. грн. Адмінзатрати "Кернел Трейд" збільшилися з 6,57 млн. грн. до 24,32 млн. грн., витрати на збут – з 23,93 млн. грн. до 51,03 млн. грн., матеріальні витрати – з 0,26 млн. грн. до 56,69 млн. грн., інші операційні витрати – з 59,79 до 854,39 млн. грн.

2007 р. "Кернел-Трейд" закінчив із чистим прибутком 31,724 млн. гривень, збільшивши чистий дохід на 80% до 1 723,243 млн. грн.

"Кернел-Трейд" входить до складу вертикально інтегрованого холдингу "Кернел Груп".

За даними від Першої Земельної до складу холдингу також входять Полтавський МЕЗ, Приколотнянський МЕЗ і Вовчанський МЕЗ (обоє – Харківська область), елеватори загальним обсягом одноразового зберігання до 1,74 млн. тонн, агропідприємства.

Напрямку діяльності холдингу: виробництво соняшникового масла, дистрибуція бутильованої олії в Україні, експорт масла й зернових, надання послуг зі зберігання зернових і олійних культур на елеваторах, агровиробництво.

У 2007 р. "Кернер" отримав чистий прибуток 31,72 млн. грн. Попередній період компанія завершила з чистим збитком 56,67 млн. грн. Дохід "Кернел трейд" від реалізації продукції збільшився з 1,164 до 1,95 млрд. грн., валовий прибуток – з 95,67 до 243,33 млн. грн. Собівартість реалізації також зросла з 864,05 млн. грн. до 1,48 млрд. грн., адмінзатрати – з 24,21 до 34,32 млн. грн., матеріальні витрати – з 2,44 до 391,57 млн. грн., інші операційні витрати – з 189,67 до 394,02 млн. грн.

За даними Першої земельної ТОВ "Кернер Рейд Україна" є лідером по виробництву і продажам бутильованої соняшникової олії в Україні, а також найбільшим постачальником зерна, соняшникової олії і шроту з високим вмістом протеїну на міжнародні ринки. Кернел входить до складу міжнародної групи компаній "Кернел". В Україні до складу компанії входить 5 агропідприємств, що орендують 12 тис. га землі, 23 елеватори і 2 олієекстракційні заводи (Полтавський і Меловський, Луганська обл.), що виробляють продукцію під торговими марками (ТМ) "Стожари" і "Щедрий Дар", "Любонька", "Чумак".

А в цей час іншого стратегічного інвестора – виробника ТМ олії "Олейна" атакують рейдери.

Торгівельна марка "Олейна" і ЗОТ з ІІ "Дніпропетровський маслоекстракційний завод" (ДМЕЗ), 94% акціонерного капіталу якої належить компанії "Bunge", піддалися рейдерській атаці.

За даними "Bunge", конфлікт, що почався в середині 2006 р. й триваючий по сьогоднішній день, пов'язаний з "спробами рейдерів незаконно привласнити права власності на ТМ "Олейна", а також заблокувати продаж і рекламу соняшникової олії під даною торговельною маркою".

У компанії підкреслюють, що права на ТМ "Олейна" належать компанії "OLEINA S.A." (Швейцарія) – дочірньої компанії "Bunge Ltd" і використовуються ДМЭЗ на підставі ліцензійного договору. "Проте, рейдери, маніпулюючи судами, намагаються заборонити мережам роздрібної торгівлі (ТОВ "Метро Кеш енд Керрі Україна", ТОВ "Омега" (мережа супермаркетів "VARUS"), НП "РЕАРДІ" (мережа супермаркетів "Велика ложка"), ТОВ " АТБ-Маркет", ЗАТ " Фоззі-Груп" і ЗАТ "Кстрейдинг" (супермаркети "ПІК") здійснювати продаж і рекламу соняшникового масла "Олейна", виробленого Дніпропетровським маслоекстракційним заводом", – говориться в заяві.

"Ми вважаємо сформовану ситуацію вкрай небезпечним прецедентом – дії агресорів ведуть не тільки до ескалації продовольчої інфляції, але і є першої в історії України спробою присвоєння прав на торговельну марку. Якщо державні органи не дадуть тверда відсіч рейдерам, інвестори одержать сигнал про те, що права інтелектуальної власності в Україні не захищені, що, без сумніву, радикально погіршить інвестиційний клімат України", – коментує ситуацію керуючий директор "Бунге Україна" Д. Горшунов.

За даними "Бунге", всі судові рішення, що порушують право власності "Бунге" на ТМ "Єлейна", були прийняті без повідомлення компанії про проведення слухань. "Таким чином, рейдерам удалося ускладнити для "Бунге Україна" захист своїх законних прав. Щоб припинити подальші зловживання "Бунге Україна" звернулася до Президента й Прем'єр-міністра України із проханням про сприяння у відбитті рейдерської атаки й покаранні винних", – говориться в заяві компанії.

"У випадку, якщо вимоги рейдерів будуть задоволені, наша компанія не зможе підтримувати обсяги виробництва й відпускні ціни на нинішньому рівні. Як слідство, ми прогнозуємо виникнення дефіциту соняшникового масла й ріст роздрібних цін", – заявив Д.Горшунов, додавши, що компанія все-таки має намір продовжувати виробництво й поставки соняшникового масла "Олейна" на внутрішній ринок України.

За даними Першої Земельної "Бунге Україна" є підрозділом міжнародної інтегрованої компанії "Bunge Ltd.", що працює на ринку сільгосппродукції й продуктів харчування. "Bunge Ltd." є світовим лідером на ринку бутильованої рослинної олії.

Компанії "Bunge" належить 94% акціонерного капіталу ЗАТ з іноземними інвестиціями "Дніпропетровський маслоекстракційний завод", зернотрейдер ДП із ІІ "Сантрейд", елеватори в Одеських, Дніпропетровських, Кіровоградської областях і в Криму.

Сьогодні ми тільки почали заглиблюватися у цю хвилюючу усе українське суспільство тему... Бо коли від народу примусово відбирали олію з оглядом на ціноутворення від ЄС, то забували, що там у Європейскому вимірі від 30 до 60%% держава повертає сільгоспвиробникові на впорядження відпрацьованої землі. Цього в Україні наразі НІХТО не робить.

Отже перший висновок: короткостроковою оренда під вирощування технічних культур бути не може! За не вивчені уроки з економічної географії у звичайній середній школі мають відповідати місцеві господарники і законодавці на найвищих штабелях аж до Верховної Ради... Відповідати навіть не по закону, а по совісті...

Невже ніхто ще не зрозумів, що за спостереженнями Першої Земельної реально в рік використовується (капіталізується) лише 10-20 відсотків придбаної в оренду землі... Тепер вже навіть зрозуміло чому, але від того присмак гіркоти за занедбання рідної землі не проходить.

(далі буде)

© Перша Земельна | Актуально про земельний ринок

Дивіться більше на http://www.1zemelna.com.ua

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ:

1. Оренда переважає над продажем землі, а жадоба над реальними розрахунками...

2. Інвестиції... у західні бренди...

3. Ой чиї-то коні, ой чиї-то вози, чи як і за що житимуть українці в 2008 році?

4. Лендлорд Білого Каменя, або ласощі українські з англійським присмаком

ТЕМАТИЧНІ RSS-ПОТОКИ:

* http://zemlyany.blox.ua/rss2

* http://zemsvit.blox.ua/rss2


© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua