Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

Невже ж це знову "Батько Махно смотрит в окно?"| частина друга

Zemlyany | 11.07.2008 15:09

3
Рейтинг
3


Голосов "за"
3

Голосов "против"
0

Отже трохи історії...
До розкриття земельних махінацій у Київськiй областi. 2004-2005 рр. виявилися досить тихими в iсторiї дивного пiдприємства ВАТ "Промагробудiнвест".


Невже ж це знову ''Батько Махно смотрит в окно?''| частина друга
http://www.1zemelna.com.ua

Отже трохи історії...

До розкриття земельних махінацій у Київськiй областi. 2004-2005 рр. виявилися досить тихими в iсторiї дивного пiдприємства ВАТ "Промагробудiнвест".


Засновник К. Шубiнський разом з партнерами по бiзнесу – братами О. та I. Чуркiними – пiшов керувати Миколаївським машинобудiвним заводом, доручивши Валерiю Кашубi розпоряджатися великоолександрiвським полем. Будь-якої видимої активностi в дiяльностi ВАТ не спостерiгалося: анi зборiв акцiонерiв, анi помiтних подiй, анi змiн в керiвному складi – в рiчних звiтах пiдприємства нiчого подiбного не відображено. Проте це не означало, що життя зупинилося – у справжнього керівництва "Промагробудiнвесту" визрівала ідея звести на землях колишнього племзаводу багатофункціональний центр "Глобал-Сiтi".

У 2005 р. Валерiй Кашуба заявляє екс-пайовикам Великої Олександрiвки про скорий початок будiвництва. Чим викликає обурення людей, якi впевненi, що земля перебуває в орендi i їм i надалi будуть платити грошi. Проте у нового курівництва є козир в рукавi – та сама таємнича вiдомiсть – свiдчення того, що селяни давно вже перестали бути акцiонерами "Промагробудiнвесту" i втратили право власностi на свої паї.

Хоча, де в чому рейдери прорахувались. За законом, одна юридична особа не може володiти бiльш нiж 100 гектарами землi. Свідчить Д. Шабля, менеджер проектiв ТОВ "Нелора-Ленд": "Виявилося, що у пiдприємства неправильно сформовано статутний фонд. Тобто, його вiд самого початку було органiзовано неправильно. Тому прокуратурою було порушено справи проти цього акцiонерного товариства – воно отримало акт на землю загальною площею 256 гектарiв, що є порушенням законодавства, оскiльки юридична особа не може мати бiльше 100 га. У них там була цiла низка порушень... I цей акт було отримано у них через суд. Акт та рiшення суду були оскарженi райадмiнiстрацiєю, i на сьогоднi право власностi пiдприємство втратило. Є кiлька судових рiшень, останнє було в лютому 2008 р. Вищий адмiнiстративний суд України залишив в силi рiшення iнших iнстанцiй (постанову Господарського суду Київської областi вiд 25.04.2007 р., ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду вiд 23.07.2007 р. про лiквiдацiю ВАТ "Промагробудiнвест" у зв'язку з порушеннями при його створеннi.), тобто, по сутi, "Промагробудiнвест" втратив право власності на землю. I щодо пiдприємства було призначено лiквiдацiйну процедуру".

Виявляється, що всi операцiї, якi проводили дiлки акцiонерного товариства, "шитi бiлими нитками". Розумiння цього факту дозволяло за допомогою суду повернути державнi акти, а разом з ними i право власностi на землю. На жаль, ця думка прийшла в голову не селянам, а черговим махінаторам, якi наприкiнцi 2005 р. з'явились у Великiй Олександрiвцi i пообiцяли мешканцям: "Ми вам допоможемо". Очолював це "друге пришестя" Микола Мариньоха – особа добре вiдома жителям не лише Бориспiльського району, а й самого Києва – зокрема, тим, хто постраждав вiд будiвельної афери, вже прозваної в народi "другим Елiта-центром".

Аферистів ніби зупинили, але й селяни Великої Олександрівки піймали облизня, а з ними і їхні сусіди по горезвісному і проклятому зарання селянами Київщини Другому кільцю Великої Кільцевої дороги. Бо до того часу коштувала земля стільки ж, як і на Житомирщині чи Чернігівщині, а тут її ніби заскалило. Бо з якоїсь причуди столичних зодчих гектар став коштувати вже не по ріллю, а по просторовому підтексту столичної забудови від 30 тис. доларів за гектар. То ж і селянська сотка піднялась у вартості у 6-10 раз!

Колись я вже чув казку якогось столичного розумника про те, що держава викупить придорожні, прилеглі до майбутньої Великої кільцевої дороги землі у власників. Але У КОГО ВОНА ВИКУПАТИМЕ І ПО ЯКІЙ КРОВАВІЙ ЦІНІ? Бо ціна вже названа і першого відважного правозахисника вбито. Ми не називаємо тут імен. Ми не розголошуємо усіх слідчих справ проти правозахисників мешканців – місцевих депутатів, ми навіть не будемо тут перечислювати усіх горе-звитяг ДУСі, про які розповідали селяни.

Вбито Олега Шеремета, йде наступ на понівечених селян. В одному тільки с. Дударків ДУСя відхопила 390 га орної землі, а з відданих 620 га селянського паю наробили 573 паї, 47 з яких прихопили під себе місцеві урядники. Дивна і скрутна історія. З пролонгацію... Невже і справді прийдуть селяни вмирати під резиденцію, чи то адміністрацію українського Президента. Народного суверена!

Я питав тих селян і їх чільників-депутатів... Так, їм не вистачає правової культури, але їм вистачає розпачу... І він їх веде... Інколи навіть з люттю... І вони вже хочуть продавати, а не поратися на землі своїх предків... Дивне бажання, дивні настрої... І дивна лють, яку розпалила і спродукувала місцева влада людей ненавчених, амбітно-корисних... І це там, де селянські земельні мізерії?

Що ж воно робиться на сим світі. Хто зупинить розбрат, хто ж наведе порядок, хто приструнить хапуг, хто зупинить новий 1937 рік проти свого народу?

Маємо чекати на відповідь 15 червня... А якщо до знедолених Бориспільців приєднаються знедолені селяни вже з Миколаєвщини... Але це вже інша історія і про неї ми розповімо окремим оглядом від Першої Земельної.

Невже комусь напередодні Президентської кампанії захотілося деструкцій по усьому зеленому простору... Невже ж це знову "Батько Махно смотрит в окно?"

Наша довідка: До речі усіх українських акціонерів усіх акціонерних товариств усіх рівнів... Чи знаєте ви, милесенькі, що ви не тільки роздруковуєте оповідку про ваші щорічні збори акціонерів, а ще й маєте право запрошувати на такі збори державного представника. У разі земельних товариств з обмеженою відповідальністю це має стати обов'язковою юридичною нормою, щоб раз і назавжди зупинити підлог і дерибан селянських земель. І якщо такі збори і в наступному часі будуть проводити по селах без таких представників, чого б не вважати такі збори не дійсними. Саме з цим звертанням до Уряду України і Президента країни мають звертатися сьогодні знедолені селяни, чиї проблеми є наслідком ще радянського розподілу селян на державних кріпаків (радгоспів, полігонів, спільних підприємств) і колгоспників... Так ось з колгоспниками все ніби-то було прозоро...А от з "директорськими" селянами усіх рівнів сталася скрута... Їх на рідній землі просто відокремили від земельного розпаювання. Раз і мабуть назавжди. Таких приписних пострадянських рабів сьогодні в країні десь близько 8 млн. чол... І про це ми маємо сьогодні сказати, бо справа набирає загрозливих розмахів. І справа навіть не в місцевих керівниках, які просто відчули добру шпарину для утиску селян-безземельників. Справа у тому, що президент-директор всея України Леонід Кучма просто дозволив і провів через ціле десятиріччя оце всенародне беззаконня. Бо як червоний директор він міг спиратися тільки на місцевий директорат. Тому сьогодні обов'язково мають відбутися переміни... На державному рівні. Бо вони вже на часі.

© Перша Земельна | Актуально про земельний ринок

Дивіться більше наhttp://www.1zemelna.com.ua


© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua