Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации
Соціально-економічна криза в Україні   неоліберальна демократія на базі радянської економіки
5
Рейтинг
5


Голосов "за"
5

Голосов "против"
0

"Де ви, леді Годіво?" Олександр ТОМЧЕНКО, Свобода

Beware | 2.03.2008 17:25
На відміну від "шведського соціалізму", ми маємо дивний покруч: практично ліберальну модель організації економічного життя за типово соціал-демократичної податкової політики. Така от скособочена модель економіки є наслідком фрагментарності, сегментності всіх економічних реформ, що досі відбувалися.
Комментарии
Beware   | 2.03.2008 17:44
Тобто, кажучи простіше: ліберальна модель уряду предумовлює мінімальне втручання у бізнес. При соціал-демократичному устрої, податки збираються у максимальних кількостях саме для того, щоб уряд брав саму активну участь у підтримці соціальних програм і завідомо збиткових галузей. То при нашому устрої спочатку збираються великі податки, а потім застосовується ліберальна невідповідальна модель управління. А куди йдуть гроші всі знають. То, чого ми дивуємося?
Vladimir   | 2.03.2008 17:48
Полностью разделяя основную мысль о сокращении социальных отчислений, замечу, что в анализе автор не прав.
- Государство от нашей зарплаты получает еще НДС, этого автор не учел, 20% от суммы.
- У нас не либеральная модель организации общественной жизни, а патерналистская. Государственные монополии играют ключевую роль в экономике, государственные регуляторы, жуткая разрешительная система, через которую совсем легально пройти невозможно, не имеют отношения к либеральной моделиоганизайии общества, это патернаитская модель, т.е. модель полностью противоположная либеральной.
Beware   | 2.03.2008 17:54
Vladimir:...- У нас не либеральная модель организации общественной жизни, а патерналистская...
Патернализм (від "padre" батько) є присущим пост-колоніальним соціальним відносинам і є частиною неоліберального капітализму. Тільки у Латинській Америці, наприклад, він має свою специфіку, а на пост-радянському – свою, тому що початкові умови економічні, розмір країни, менталитет, тощо, були різними.
Beware   | 2.03.2008 18:04
Vladimir:
...патернаитская модель...модель полностью противоположная либеральной.
Тобто я хочу сказати, що вона тільки декларативно є протилежною. Капіталистича гегемонія не має обличчя. Управлінці міняються, нас годують фарандулою кожного гвинтика з їхньої системи, а тим часом система стоїть як скеля. І все побудовано на вірі і ідеологіі, що нічого кращого придумати неможливо. А соціал-демократи типу Горбачова (я писала про це у НП раніш) і національних влаштовують клоунади і тільки відволікають, примушуючи думати про "кризу лівих рухів".
Beware   | 2.03.2008 20:52
А тут ще і казочники перебастували. http://www.gazeta.lviv.ua/articles/2008/02/29/29597/ Цікаво, що нового покаже і розповість найпотужніша у світі фабрика ілюзій? Бо вже пів року нудьга страшна.
Никита   | 2.03.2008 22:44
Beware:
. І все побудовано на вірі і ідеологіі, що нічого кращого придумати неможливо.
А що, можливо? Вже десь придумали?
Vladimir   | 3.03.2008 03:27
Beware Совершенно не собираясь оправдывать левых и Горбачева, не могу согласится на счет патернализма. ереход отпатернализма к либеральной модели составлял сущнсть првращения средневековых стран в современные цивилизованные. ЛА и Россия (и Украина в ее составе) несколько раз пытались совершить то же самое, каждый раз безуспешно. Сейчас у нас,уже отдельно от России, очередная попытка. Можно ли что-нибудь лучше? Я всегда говорю, что прежде чем искать лучше надо освоить лучшее из того, что освоили другие. Т.е. либеральную демократию. Нет ее у нас в организации экономической жизни и я привел примеры, почему нет.
Beware   | 3.03.2008 18:15
Никита:
Beware:
А що, можливо? Вже десь придумали?
Я тільки знаю, що безвихідних ситуацій не буває.;-) На жаль, не можу розробити))) точну стратегію дій, але впевнена, що, була б політична воля, Україну за десятиріччя можна перетворити на супер-державу. Треба тільки почати. Проблема вирішується по частинам. Ми не маємо примітивну диктатуру тільки тому, що велика країна Україна щоб так легко це зробити. Дуже багато зустрічних інтересів.
Beware   | 3.03.2008 18:18
Проблема у тому, що занадто багато всього у економиці контролюється Росією і п*ятою колоною і наші політики – продажні тварюки і самі не підуть. Наші громадяни занадто деморалізовані щоб робити якісь рухи і вони свідомо і щоденно утримуються у цьому стані. Тому, я не знаю. Просто думка сподобалась тому і ссилка.
Vladimir:
Я всегда говорю, что прежде чем искать лучше надо освоить лучшее из того, что освоили другие. Т.е. либеральную демократию.
Я 16 років прожила при ліберальній демократіі і нічого гарного з неї не побачила. Щороку гірше.
І, Никита: я чомусь не думаю, що у Франції так добре з економікою завдяки їй.
Самые комментируемые
"Проблема" языка: наживка для электората  908
Русскоговорящие украинские националисты...  905
Государство Украина не состоялось...  773
Вопрос русского языка в Украине – тест на демократию?  740
Русский язык получил государственный статус второго языка в Украине  690
Андрій Іллєнко: Нотатки про соціал-національну революцію  672
Дмитро Чобіт: Макуха або Штрихи до політичного портрета "Блоку Юлії Тимошенко"  668

© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua