Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации
дача   котедж   заміська нерухомість   оренда   Є   Є!

У пошуках літнього дому

Юрій Самсон | 18.06.2007 10:44

6
Рейтинг
6


Голосов "за"
12

Голосов "против"
6

У той час, коли ринок столичної нерухомості знаходиться за різними оцінками – у стані "застою" чи "стагнації", – приміська земля продовжує зростати у ціні наймовірними темпами, нещадне сонце, здається, плавить у місті всіх і все, якраз час подумати про будиночок поблизу прохолодної річечки та затишного лісочку.

У пошуках літнього дому
У той час, коли ринок столичної нерухомості знаходиться за різними оцінками – у стані "застою" чи "стагнації", – приміська земля продовжує зростати у ціні наймовірними темпами, нещадне сонце, здається, плавить у місті всіх і все, якраз час подумати про будиночок поблизу прохолодної річечки та затишного лісочку. І якщо ви ще й досі не маєте такого у своїй власності, то можна "позичити". Отже, сезон літніх відпусток розпочався, і якщо ви хочете бути водночас і недалеко від дому, і гарно відпочити, то оренда заміських дач, котеджів, будиночків має вас зацікавити.

Поміняти влітку своє міське помешкання на заміський будинок мріє кожен, хто в силу різних причин не зміг обзавестися апартаментами поближче до природи. У той же час власники приміської нерухомості отримують подвійну вигоду: вони не тільки мають можливість чудово провести літні спекотні деньки у власному будинку, але й заробити досить немалі гроші на сдачі його в оренду.

Тим більше, що ціни сезону-2007 у порівнянні з минулорічними виросли в середньому на 25-30%, що, проте, не йде ні в яке порівняння з динамікою цін на київську та заміську нерухомість. При цьому фахівці стверджують, що орендодавці досить спокійно ставляться до торгу, інколи йдучи на суттєві знижки від стартової ціни (наприклад, якщо вартість оренди будиночка становить $17 тис., то, як говорять ріелтори, "збити" її можна на $ 1-1,5 тис.).

Максимальний прибуток орендодавцю принесуть об'єкти, які розташовані у живописних місцевостях, мають зручний під'їзний шлях, розвинуту інфраструктуру та навіть охорону. Не останню роль при формуванні ціни відіграє і власне будинок – його площа, розмір ділянки загалом, на якій він побудований, якість ремонту, наявність побутової техніки, супутникового телебачення тощо.

Найбільш відповідні до вимог клієнтів об'єкти для оренди поблизу столиці ріелтори "відшукають" на Обухівському напрямку. На сьогодні більш популярна нерухомість у Конча-Заспі. За словами фахівця компанії "RED" Ольги Буток, побудовані в цьому році на берегу річки Козинки п'ять котеджів (зрубів) площею від 90 до 150 м2 розійшлися миттєво.

Вартість життя на лоні природи в котеджах з авторським ремонтом, меблями, київським номером телефона, з усією можливою побутовою технікою склала цього сезона $ 2,5-3,5 тис. Це недорого, стверджують ріелтори. Адже у більшості випадків оренда дач у Конча-Заспі досягає $ 10-15 тис., але може доходити до $ 30 тис. і вище. Такі дорогі пропозиції цікаві, в першу чергу, заможним гостям з регіонів нашої країни, іноземцям-бізнесменам, співробітникам дипломатичних служб. У такому випадку про короткотермінові орендні відносини не йдеться, договори заключаються від року і більше.

Якщо говорити про відносно дешеві пропозиції, то їх на ринку небагато. Знайти їх можна радше напряму через господарів, оскільки цінова межа, при якій заявка попадає в базу даних агентств, як правило, дорівнює $1 тис. До $500 на місяць може коштувати оренда літнього будиночка в дачному поселенні без гарячої води, при мінімумі побутових зручностей і, як правило, з "санвузлом" у дворі. За $1 тис. вас також не дуже побалують умовами: будинок ще зі "світлого радянського майбутнього", ненові меблі, майже відсутня побутова техніка, але, що важливо, вже з гарячою водою.

Треба зазначити, що пропозицій по оренді заміської нерухомості до початку літа більше не стало, порівняно з минулим роком. Навіть навпаки, спостерігається тенденція до зменшення кількості об'єктів. Це можна пояснити тим, що, по-перше, люди продовжують жити в орендованих минулоріч котеджах. По-друге, бажаючі зняти на літо житло надають перевагу тим господарям, у яких вони вже орендували будинок, не міняють, так би мовити, "насиджені місця".

І все ж, сверджує Ольга Буток, список пропозицій поповнюється за рахунок котеджів, які побудовані спеціально для здачі в оренду. Такі "хатинки" не позбавлені домашніх кінотеатрів, саун, каміну. "Додатком" можуть йти більярдні, теннісний корт, фонтани, – ціна відповідна.

Проте зняти дачу можна не тільки на тривалий період – дуже популярна і короткотермінова оренда, особливо напередодні свят. Умови проживання буть такими ж комфортними, як і при довготерміновій сдачі будинка. Та чим шикарніше обставлений дім, тим дорожче треба буде заплатити за його оренду. Ринок пропонує сьогодні доволі пристойні варіанти в ціновому діапазоні від $250-300 за добу.

Напрямок, місце розташування об'єкта, середня вартість оренди $/місяць

Броварський район 3-5 тис.

Бориспільський район 3-4,5 тис.

Вишгородський район (Н. Петрівці) 5-7 тис.

Обухівський район (Лісники) 5-8 тис.

Обухівська траса (Козин, Конча-Заспа) 8-17 тис.

Петропавлівська Борщагівка 4-6,5 тис.

Пуща-Водиця 3-4,5 тис.

Софіївська Борщагівка 6-7 тис.

Українка, Трипілля 2,5-3,5 тис.

Практичні орендарі знайшли час і натхнення зняти літні апартаменти ще в лютому-березні, знаючи, що з наближенням тепла ціни на будиночки мають особливість зростати. Та й правильно зробили, оскільки з початком літа знайти для себе прийнятний варіант стало і складніше, і дорожче.

Комментарии

© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua