Поиск по сайту:
Найти



Народные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации
7
Рейтинг
7


Голосов "за"
8

Голосов "против"
1

Гуд бай, Уесесерія? Аве, Україно?

Никита | 16.10.2010 00:05
Отож, сталося.
Януковичам вдалося те, на чому зламали собі зуби Рух, Кравчук та Майдан.
Після рішення КС в нас тепер просто НЕМА КОНСТИТУЦІЇ. Де-юре демонтовано систему права та влади Української РСР. Тепер ми можемо творити свою Державу з чистого листа
Комментарии
Никита   | 16.10.2010 00:55
У нас была УПА (утро после Марша)
Розповідь про участь у Марші УПА; роздуми про УПА і про сьогоднішню Легенду УПА.
Beware   | 16.10.2010 07:44
Цікаво.
Ігор Бурдяк   | 16.10.2010 17:59
Визнання "їхньої Конституції", дотримання якої позиціонувалось як мета руху, АВТОМАТИЧНО ЛЕГІТИМІЗУВАЛО РЕЖИМ. Визвольний рух, покликаний змести Совок і збудувати на його місці нову Україну, виявився від самого початку загнаним у жорсткі обмеження правової системи УРСР. Совєцька влада в Україні апріорі визнавалась не окупаційною, а "своєю", і метою руху ставало НЕ ЇЇ ЗНИЩЕННЯ, А "ПОКРАЩЕННЯ"...
Наша "революція на граніті" у жовтні 90-го вже була першою спробою вийти за межі "прокляття шестидесятників".
... акція "реєстрації громадян УНР"... І – жодних компромісів з режимом.
ГКЧП "вистрелило" трохи зарано... Другий шанс було прої... (вирізано цензурою) ще швидше...
Ігор Бурдяк   | 16.10.2010 18:01
Не згоден з автором. Це було можливо в Прибалтиці і в Галичині. На жаль, навіть Волинь на це неспроможна.
Ігор Бурдяк   | 16.10.2010 18:07
І от тепер януковичі у своїй незайманій дитячій простоті дарують нам ТРЕТІЙ ШАНС.
З моменту рішення КС легітимність влади УРСР перервано. В країні більше нема ні конституції, ні легітимної влади. Лише купка узурпаторів та самозванців...Нас звільнили з полону "легітимності".
Шанс – це тоді, коли є бажання ним скористатися. Я думаю, що Янукович прийшов на 5 років, і головне, над чим треба працювати – президентські вибори 2015.
Никита   | 16.10.2010 19:04
Ігор Бурдяк:
Зверніть увагу на наступне твердження Автора:
"...щоб мені тепер не казали, я переконаний: на відміну від 91-го, тоді народ вже дозрів. Хай мені не повірить той, хто бачив Майдан по "ящику", або ж разом з Ющем та Юлею дивився на нас зверху, з красивої сцени. Ті ж, хто були разом з нами внизу, у наметовому таборі, хто блокував тоді Кабмін та АП, ті, хто йшов брати штурмом АП у вечір другого дня, – гадаю, погодяться з моєю оцінкою.

Те, що вирувало тоді на вулицях Києва, вже не було НАТОВПОМ. Це була НАЦІЯ, в середині якої відбувались фантастично швидкі процеси САМООРГАНІЗАЦІЇ.
Никита   | 16.10.2010 19:07
Перехід від стихійного самоврядування Майдану до творення РЕВОЛЮЦІЙНИХ ОРГАНІВ ВЛАДИ міг відбутись впродовж лічених днів, якщо не годин. І тодішнім "помаранчевим" лідерам (на генетичному рівні спорідненим із совковою системою, від початку і до кінця породженим цією системою, і зацікавленим не в її демонтажі, а лише у зміні своєї особистої ролі в межах системи) довелося докласти чималих зусиль, щоб зупинити в зародку цей процес, і загнати енергію народної революції у ту саму іржаву пастку "легітимності".

Українська РСР отримала ще 6 років життя, а ми так і не отримали шансу побудувати замість неї Україну.
Никита   | 16.10.2010 19:12
Точніше, отримали, потримали цей шанс в руках декілька гарячих листопадових днів, і добровільно передали в руки акторів, які на сцені корчили перед нами фарс." (кінець цитати).
********
Я погоджуюсь з Автором. Переконаний: ніщо даром не минулося. Народ, що народився на Майдані, нікуди не зник. Прийде час, і він про себе заявить. Достатньо 1% (одного відсотка) активних громадян, щоб змінити суспільство.
Никита   | 16.10.2010 19:20
А у коментах Автор дає свою версію, як воно все буде відбуватися:
режим взагалі не так вже й міцно тримається.
Проблема не в режимі, а у відсутності альтернативи.
Як тільки така знайдеться – далі буде пиатння техніки та зовсім короткого часу.
Клоуни та шахраї, які за 5 років довели країну від Майдану до Януковича – не розглядаються.
Декілька жалюгідних спроб створити "партії нового покоління" – від рідної особисто мені ПОРИ до Сєні-Кроліка – також всі виявились лайна варті, бо відпочатку одразу бачили себе інкорпорованими у існуючу систему, а це вже вирок...
Бачу майбутнє по-перше у новому поколінні – у тих, хто не встиг не лише на розвал совка, але навіть на Майдан.
Никита   | 16.10.2010 19:21
Їм зараз 17-21, вони виросли вже при ющенківських свободах, і так просто їх не віддадуть. Можливо, наш досвід їм трохи допоможе, але рушійною силою за пару – трійку років стануть саме вони.
По-друге, бачу майбутнє у непартійних, неорганізованих акціях спротиву, які коррдинуються через ЖЖ та Фейсбук. Партії майбутнього не мають, а от із цих стіхійних ініціатив самоорганізації трохи раніше чи пізніше має викристалізуватись щось дійсно нове та свіже.
Гадаю, що період кристалізації займе від року до двох-трьох. І зараз важко сказати, які форми набуде цей новий рух – як ніхто не міг до 89-го передбачити Народний Рух та Студентську Спілку, а в 2004 ніхто не чекав Кампанії ПОРА...
Ігор Бурдяк   | 16.10.2010 20:36
Никита:
Достатньо 1% (одного відсотка) активних громадян, щоб змінити суспільство.
Можливо, такий є ще й більше. Але проблема в тому, що є не менше активних громадян з протилежними мріями чи планами.
Vladimir   | 16.10.2010 20:44
Автор выдает желаемое за действительное.
С правовой т.зр. у нас никогда не юыло Конституции.
Власть всегда делала что хотела и очередная ее прихоть и была законом. Тот, кто ее угадал, считался законопослушным. Кто задержался. затормозил – нарушителем.
Последение 5 лет страна увидела, как на самом деле работает власть. Потому что вертикаль, которая и была Конституцией и всеми 3-мя ветвями одновременно, пошла трещинами. Но сегодня вертикаль восстановлена. Янукович так это и называет "Страна вошла в правовое поле". Т...е опять понятно, что есть источник права. Не Конституция.
Не важно, что к праву это не относится. Достаточно того, что его в таком качестве признает и власть, и население.
Никита   | 16.10.2010 21:20
Vladimir:
Достаточно того, что его в таком качестве признает и власть, и население.
Поки що визнає.
Никита   | 16.10.2010 21:39
Ігор Бурдяк:
Никита:

Достатньо 1% (одного відсотка) активних громадян, щоб змінити суспільство.
Можливо, такий є ще й більше. Але проблема в тому, що є не менше активних громадян з протилежними мріями чи планами.
Не думаю.
Один відсоток – це десь 450 тис.?
На Майдані побувало більше мільйона громадян.
А в них Майдану взагалі не було.