Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации
Політика   Українське суспільство   Українська освіта

Нововведення від Міносвіти України як один із шляхів знищення української освіти


-3
Рейтинг
-3


Голосов "за"
2

Голосов "против"
5

Останнє запропоноване Міністерством освіти і науки України нововведення стосовно скасування навчального курсу історії України (!!!), а також запровадження нібито "світової практики" самостійного вибору студентами навчальних курсів (!!!), ставить під загрозу якість української вищої освіти.

Нововведення від Міносвіти України як один із шляхів знищення української освіти
Останнє запропоноване Міністерством освіти і науки України нововведення стосовно скасування навчального курсу історії України (!!!), а також запровадження нібито "світової практики" самостійного вибору студентами навчальних курсів (!!!), просто шокували весь український науковий світ та суспільство в цілому.

Стосовно курсу історії України. Реалії сьогодення склалися так, що на сьогодні для Українського народу притаманне явне неправильно історико-культурне сприйняття. Це пов'язане з багатьма факторами минулого (насильницька русифікація, Голодомор, роки тоталітарного режиму) і одним із таких факторів є якраз незнання власної історії, а також і з багатьма факторами сучасності. У Радянській Україні українська історія або взагалі не викладалась як окремий предмет, або викладалась із дуже сильною цензурою, із приховуванням реальних історичних подій. Результати такого незнання справжньої історії ми вже бачимо по діяльності наших сучасних українських політиків (будь-які інші коментарі з цього приводу тут зайві).

Сьогоднішня українська молодь знаходиться в трошки кращому становищі щодо пізнання історії власного народу ніж їхні батьки. Але і зараз із цим не все гаразд. На українському ринку, як книжковому так і інформаційному, присутня дуже низька кількість продукції із історичної тематики, яка висвітлює саме українське бачення історії Українського народу. Зате, наш ринок заполонила продукція інших країн (насамперед російська), яка висвітлює історію відповідно до іноземного сприйняття і абсолютно не на користь Української державності.

Отже, на сьогодні, курс історії України у вищих навчальних закладах є єдиним джерелом для молоді із пізнання історії власного народу на виховання почуття гордості за Український народ і Українську державу. Але Ви замість того, щоб збільшити години викладання цього необхідного навчального курсу пропонуєте скасувати його взагалі. Таким чином, ми будемо виховувати нових ющенків, януковичів і тимошенків. Ми не проти вивчення курсу "Історія української культури", який Ви пропонуєте, проте це доволі обмежений курс і його можна вивчати в контексті курсу "Українська та зарубіжна культура" збільшивши години на вивчення блоку української культури.

Відповідно до статті 11 Конституції України держава сприяє консолідації та розвиткові Української нації, її історичної свідомості, традицій і культури. Тому, скасування вивчення навчальної дисципліни "Історія України" є порушенням зазначеної норми Конституції України.

Стосовно т. зв. "світової практики". Сучасні українські ВУЗи мають значні проблеми із дисципліною. Це насамперед пов'язано із збільшення значної частки приватних навчальних закладів у країні, керівники яких ставлять собі за мету не навчання молоді, а просте заробляння грошей. Тому якість освіти постійно знижується. Адже головним у такому випадку є не те чи відвідував студент заняття, працював на семінарах, а те скільки грошей він вніс до каси навчального закладу.

Якщо ми дозволимо студентам вибір навчальних дисциплін, то це призведе до краху всієї української системи освіти. Наприклад, візьмемо спеціальність "Правознавство". Для підготовки спеціалістів у цій галузі основними є такі предмети, як "Кримінальне право України", "Кримінально-процесуальне право України", "Цивільне право України", "Цивільно-процесуальне право України", "Теорія держави і права", "Конституційне право України". Якщо студент не вибери жодну із цих дисциплін, то про підготовку якого спеціаліста високого рівня можна говорити!?

Крім того, не забувайте, що за таких нововведеннях багато професійних і висококваліфікованих викладачів просто залишаться без роботи і все це під час фінансово-економічної кризи!!!

Загалом система української освіти цінувалась і цінується скрізь і у всі часи. Так, дійсно нам необхідно час від часу робити її реформу з метою приведення до вимог сучасності та із урахуванням світового досвіду. Але таке врахування світового досвіду треба робити не у сліпу і копіювати абсолютно все незалежно від того є воно добрим для нас чи ні. Необхідно приймати лише те, що дійсно може покращити нашу систему освіти.

Відповідно до частини 3 статті 3 Закону України "Про вищу освіту" реалізація державної політики у галузі вищої освіти забезпечується шляхом збереження і розвитку системи вищої освіти та підвищення її якості. Отже, введення вищезазначених новинок порушує норму згаданого Закону України, бо ставить під сумнів підвищення якості української вищої освіти.

Комментарии

© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua