Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

І знову "присмерк Європи"?

Никита | 22.02.2009 01:35

13
Рейтинг
13


Голосов "за"
18

Голосов "против"
5

На зламі століть завжди були популярними мотиви про неминучу катастрофу, що загрожує Європі. Жодного разу ще ті прогнози не справдились. Сьогодні європейцям знову пророкують біди...

На початку минулого, 20-го століття набули популярності мотиви про неминучу історично-моральну катастрофу, що загрожує сучасному світові взагалі і особливо Європі. Тотальна криза, присмерк цивілізації, руїна – так визначали відомі філософи, культурологи й митці основні акценти століття, що починалося.

М.Бєрдяєв писав про "кінець Європи" у 1915 р.

Освальд Шпенглер констатував "присмерк Європи" у 1918 р.

Олександр Блок писав у 1911 р.:

Двадцатый век... Еще бездомней,

Еще страшнее жизни мгла

(Еще чернее и огромней

Тень Люциферова крыла).

...И отвращение от жизни,

И к ней безумная любовь,

И страсть и ненависть к отчизне...

И черная, земная кровь

Сулит нам, раздувая вены,

Все разрушая рубежи,

Неслыханные перемены,

Невиданные мятежи...


Треба сказати, що нечувані зміни, неймовірні війни і революції Європі дійсно судилося пережити в 20-му сторіччі. Пережити – і вистояти, і вийти з цих випробувань оновленою, сильною, об"єднаною, здатною забезпечити більшості своїх громадян достойне і гідне життя.

Сьогодні, на зламі століть, європейцям знову пророкують негаразди. Знову можна почути про моральний і духовний занепад, кризу, неминучу катастрофу, що чекають європейську цивілізацію.

Ось, наприклад, який діалог відбувся у автора статті з вельми шанованою ним журналісткою Оленою Білозерською:

О.Б.: Україна й справді є цікавою для Європи тільки як країна-постачальник дешевої рабсили... Стара Європа деградувала зовсім, скоро з нею можна буде не рахуватися!

Н.: Це велика помилка, Олено, вірніше, дві помилки: неправда, 1) що деградувала; 2) що можна буде не рахуватися. І третя помилка, що їм так вже потрібна наша дешева рабсила. Маю надію, що ти поміркуєш над цим, адже одна помилка може потягнути за собою другу і т.д...

О.Б.: В Європі дозволені і пропагуються гомосексуальні шлюби, а місцеве населення поступово витісняється приїжджими мусульманами. Потрібні ще докази деградації?

Н.: Скажімо так: Європа деградувала не більше, ніж людство взагалі. Гомосексуальні шлюби не похитнуть європейську державність, загрозу гомосексуалізму для суспільства в нас значно перебільшують. Суцільна корупція, що пронизує українське суспільство, становить незрівнянно більшу загрозу. Не кажу вже про совкову ментальність величезної кількості наших громадян...

А мусульмани разом з китайцями насуваються не тільки на Європу: це проблема міжцивілізаційна, не мине вона й нас. Дивитися зверхньо на Європу і думати, що ми в кращому становищі, або, як ти сказала, можна буде не рахуватися з Європою – це просто самообман. Абсолютно переконався в цьому за два роки життя в Європі.


Олена, яка завжди відповідає тим, що пишуть в її ЖЖ, на цей пост так нічого і не відповіла...

Українці є європейцями; я не бачу іншого шляху для України, як наслідувати успішний європейський досвід, враховуючи їхні помилки.

Комментарии

© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua