Поиск по сайту:
Найти



Народные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации
12
Рейтинг
12


Голосов "за"
16

Голосов "против"
4

Комментарии
Все правда, тільки совку – цьому новітньому "хозарству" не одна тисяча років. Воно "удосконалюється" в мімікрії до порядності і показує свою сутність, лише тоді, коли не боїться бути покараним.
Ekain   | 5.01.2009 14:05
Хорошая статья. (+)
Развитие темы совка в правильном нмд направлении.
На Радио Свобода в начале 90-х про феномен совка передачи шли чуть ли не год под редакцией Александра Гинеса, кто там только не выступал. Эту тему можно долго и глубоко копать. Вот и мы доросли до такого копания спустя 15 лет после русской редакции Радио Свобода.
Ekain   | 5.01.2009 14:07
Дополнение
На РС больше исследовался феномен совка с точки зрения совок = советский интеллигент.
Мы же тут больше рассматриваем совков как бытовых хамов, бесцеремонных соседей и шпанят урбанизированных пригородов.
Стрілець   | 5.01.2009 14:25
Стаття сама по собі хороша. Може навіть відмінна.
Точно так, як і стаття Нікіти – хороша, може навіть відмінна.
От тільки і там і тут лишається абсолютно неясно – що ж таке той совок?
Нікіта дав неясність.
Dubito її ще сильніше збільшив.своїм прямим зверненням до англійських прикладів.
А Володимир Павлович абсолютно відкритим текстом нагадав, що всім цим характеристикам "совка" – тисячі років.
Я можу скромно уточнити, що не тисячі, а десятки й сотні тисяч.
Так що воно таке – совок – може таки уточнити термін?
А тоді вже братися за нього?
Dubito   | 5.01.2009 14:25
Ekain:
Дополнение
На РС больше исследовался феномен совка с точки зрения совок = советский интеллигент.
Мы же тут больше рассматриваем совков как бытовых хамов, бесцеремонных соседей и шпанят урбанизированных пригородов.
Вы знаете, Ekain, у меня в вордовском черновике был пункт по поводу интеллигенции, чисто совкового, на мой взгляд, понятия (хоть и родившегося изрядно до Сов. Союза), но я его убрал по причине почти полной неактуальности. Подобные дискуссии (не только на РС) я тоже припоминаю, но мы сейчас на совсем ином уровне, и вязнем в совке уже не головой, а совсем другими частями тела. Кстати, ни соседи, ни шпана не показательны, на мой взгляд.
Улас Золотоноша   | 5.01.2009 14:39
Стрілець:
Стаття сама по собі хороша. Може навіть відмінна.
Точно так, як і стаття Нікіти – хороша, може навіть відмінна.
От тільки і там і тут лишається абсолютно неясно – що ж таке той совок?
Хлопці, не переймайтеся. Совок як термін народився завдячуючи хрущовсько-брєжнєвсько-партійно-комуняцькому надзавданню – створити новий тип людей у імперії – так званих "совєтскіх людєй" і з цим зітерти раз і назавжди національні ознаки народів, що населяли тоді імперію. Ще б трохи і в наших паспортах писали б: національність: совєтскій...:)
Улас Золотоноша   | 5.01.2009 14:39
Я, на превелики
Улас Золотоноша   | 5.01.2009 14:42
Перепрошую, я поставив, на превеликий жаль, мінус, не дивлячись на гарний текст, проте не можу погодитись з помилковою й шкідливою тезою, що видравшись наверх усі з ностальгією згадують минулі часи свого жебрацького життя...
Никита   | 5.01.2009 14:52
Улас Золотоноша:
Автор написав:
вышедшие из низов в респектабельные члены общества часто сохраняют очень теплые воспоминания
Тобто не всі (як Ви написали).
А хіба це не правда? Хіба Ви не знаєте людей, що згадують СРСР з ностальгією? Та якби не було цього явища (щирої ностальгії за совком), ми б половини проблем не мали!
Никита   | 5.01.2009 14:56
Dubito:
Безумовний ПЛЮС.
Але – я чекав розвитку теми про совковість українських націоналістів, заявленої у Вашому коменті:) Чи Ви готуєте окрему статтю? Бо там і подискутувати б можна було! А тут – немає з чим сперчатися: Ви все написали правильно НМД:)
Никита   | 5.01.2009 15:06
Стрілець:
А Володимир Павлович абсолютно відкритим текстом нагадав, що всім цим характеристикам "совка" – тисячі років.
Я можу скромно уточнити, що не тисячі, а десятки й сотні тисяч.
Так що воно таке – совок – може таки уточнити термін?
Окремим характеристикам совка тисячі років, їх можна прикладами з Біблії, починаючи від поведінки Адама і його синів, ілюструвати. Бо це просто загальнолюдські риси.
Але саме це слово СОВОК (що відноситься до людини, а не до знаряддя праці) і виникло в СРСР, і позначає виключно нас з вами, бувших громадян СРСР, а також СОВКОМ називають сам СРСР (презирливо) і взагалі весь цей період на цих теренах.
Стрілець   | 5.01.2009 15:13
Никита:
Але саме це слово СОВОК (що відноситься до людини, а не до знаряддя праці) і виникло в СРСР, і позначає виключно нас з вами, бувших громадян СРСР, а також СОВКОМ називають сам СРСР (презирливо) і взагалі весь цей період на цих теренах.
Це вже якесь уточнення.
Але далі треба би й наступне уточнення –
виділити специфічні саме для цього об'єкта властивості,
Об'єкта, взятого і в просторі, і в часі.
Зчистити все, що було і в іншому просторі в той же час
і все, що було в цьому просторі в інший час.
Розглядати тільки те, що буде в "сухому залишку"
Бо інакше виходить звичне самоопльовування.
Никита   | 5.01.2009 15:13
Стрілець:
Тому що окремі характеристики людини, притаманні громадянину СРСР, можна знайти будь-де і в будь-кого і в часі, і в просторі. Але СОВОК – це певне поєднання всих цих характеристик в специфічній упаковці. От уявіть собі, наприклад, степи і луги – яких тільки квітів там не росте! Дуже різні можна назбирати букети, по-різному їх зв"язати, обгорнути, в різні посудини поставити. Так і СОВОК – такий собі особливий і неповторний букет з вічних загальнолюдських характеристик:)
Стрілець   | 5.01.2009 15:24
Никита:
Так і СОВОК – такий собі особливий і неповторний букет з вічних загальнолюдських характеристик:)
Никито,
ось саме це скоріше всього і є!
Але уявіть собі на секунду, що з'явилася цілком комерційно-продуктивна мода на букет типу "совок".
Як ви думаєте, який саме набір квітів вам будуть продавати?
Саме той, який мав би бути?
Не виключено й це. Але шанси на це будуть аж надто мало відрізнятися від нуля.
Dubito   | 5.01.2009 15:25
Никита:
Dubito:
Безумовний ПЛЮС.
Але – я чекав розвитку теми про совковість українських націоналістів, заявленої у Вашому коменті:) Чи Ви готуєте окрему статтю? Бо там і подискутувати б можна було!
Если честно, специально не стал писать, не хотелось ссориться. Впрочем, резервирую на недалекое будущее:)