Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации
3
Рейтинг
3


Голосов "за"
5

Голосов "против"
2

Комментарии
Остання частина статті не надто добре написана, і також невдалося помістити малюнок з всіма проектами газопроводів, бо не того формату – bmp.
Але ж розділ – дискусія.
Також є заковика – перегорнувши купу інформації, все ж не знайшов – скільки то буде у відсотках – зменшення об*єму транзиту газу на 10 – 12 млрд. м. куб.
Хоч джерело одне і те ж – Газпром
http://www.gazprom.ru/
Стрілець   | 14.12.2008 22:29
Із транзитом варто не забувати про ще одну обставину.
А саме – транзитер завжди третій зайвий.
Він завжди зайвий для експортера, бо бере те, що міг би взяти експортер.
Він завжди зайвий імпортеру, бо те, що йому йде, імпортер міг би й не доплачувати.
Тому заради низьких тарифів транзиту експортеру й імпортеру вигідно, щоб у транзитера була слабка держава, нездатна відстояти високий тариф.
Тому заради низьких тарифів експортери й імпортери можуть солідарно діяти проти транзитера. Відкрито або приховано.

Вам ці думки нічого не нагадують із реальності?
:) Багато до чого можна прив*язати. Здається – нам раніше вказували – домовляйтесь з Росією на їх умовах. Також спадає на думку пропозиція тоді канцлера а нині працівника Газпрому Шрьодера про заміну атомних електростанцій на газові. Добре, що Кучма відмовився, відчуваючи гачок.
Але, гадаю, Ви дещо інше маєте на увазі. Я трохи засидівся за монітором, щоб добре подумати і назвати ще пару новіших варіантів.
Стрілець   | 14.12.2008 23:28
Крім безлічі іншого я маю на увазі, що нам за дійсно великим рахунком може й краще вийти з ролі транзитера.
А поскільки це так, то це й Москва мабуть розуміє. Тож недаром її галубиє патокі всі 17 років дуже тріскуче обговорюються, та якось дуже повільно реалізуються.
Стрілець:
Нам все одно доведеться "прикрити трубу", тож як в майбутньому використовувати її – слід думати вже тепер. Використати в принципі можна за певних обставин. Заглиблюватися не буду, бо поки що це питання до фахівців.
Небезпека в тому, що через кілька років ми можемо мати спровокований конфлікт у Криму. Якщо не завадимо, то наслідки будуть кепські.
Щоб написати пару речень до статті, довелося перегорнути купу інформації. Один сайт п*ять днів читав по години півтори-дві. Не слід недооцінювати недруга.
Знаєте, чому так довго обговорювалося? Тому що глибина Чорного моря в місці прокладання трубопроводу сягає 2000 м. Вода з сірководнем – агресивне середовище. Тиск зростає з розрахунку атмосфера/м.кв. на метр глибини. Тиск газу для транспортування на такій глибині повинен сягати 230-250 атм. І всі ці труби, компресори, прилади слід спроектувати, виготовити і випробувати, бо раніше такого не робилося. Це все – пройдений етап. Тепер буде йти швидке нарощування потужностей.
Зазвичай транспортується під тиском 75 атм., і то при такому тиску рвонуло на Вінниччині:
07.12.2007 08:42
6 грудня в Іллінецькому районі Вінницької області на магістральному газопроводі Уренгой-Помари-Ужгород стався вибух газу з наступним горінням, повідомили у прес-службі МНС.
Згідно з повідомленням, вибух стався о 19 год. 10 хв., між компресорними станціями N36 та N37, діаметр труби складав 1420 мм, тиск – 75 атмосфер.
На місці вибуху утворилася воронка (діаметром – 30 м, глибиною – 5 м). Знищено близько 30 м труби газопроводу. Перекрито ділянку газопроводу від с. Тягун до с. Воловодівка довжиною близько 25 км
Стрілець   | 15.12.2008 08:27
Тримайхвістпістолетом:
Небезпека в тому, що через кілька років ми можемо мати спровокований конфлікт у Криму. Якщо не завадимо, то наслідки будуть кепські.
Воно, звичайно ж, так.
Але знову є й інша сторона питання –
сама наявність Криму – це хронічні негативні наслідки для України.
Цілком достатньо негативні, щоб Москві було цікаво зберігати цей нарив у нашому тілі.

Ох ця діалектика...
Але ми самі не лікуємо...
Стрілець:
Глянув на всяк випадок в енциклопедію...
Зараз воно може і негативні наслідки, але при доброму господарюванні це дуже хороший ресурс, в тому числі і в зменшенні впливу Росії.
Цілком достатньо негативні, щоб Москві було цікаво зберігати цей нарив у нашому тілі.
Це лише до певного часу, про що й пишу. Кицька завжди грається з мишею, перш ніж з*Їсти її. І неважливо, яка причина буде. Передбачуваність у ретроспективі...
jurko   | 25.01.2009 22:54
+
Якось так сталося, що цю статтю я у свій час пропустив. Прикро. Тема аж надто актуальна і матеріал цікавий. Може є сенс вернутися на оновленій джерельній базі? Тепер після закінчення гарячої фази газової війни мусило щось додатися.
jurko:
Бачте, нічого дуже суттєвого не додалося. Криза може лише продовжити терміни робіт, але не відмінити їх. Мене трохи турбує можливість прокласти додаткову гілку через Білорусь.
Набукко має свої труднощі, а Росія вже постаралася їх додати в Азейбарджані, зменшивши діаметр труби наполовину.
Ті розмови, що Європа веде про зменшення залежності від Росії, реалізовуватимуться повільно, і Україна може дещо використати, якщо не чухатиметься – потім статтю напишу.

Але на ту небезпеку, що несемо ми самі для себе (наші політики в т.ч.) не зменшить жодна криза. Тут потрібен відсів "кукілю", з подальшим "знешкодженням" по закону.
Самые комментируемые
"Проблема" языка: наживка для электората  908
Русскоговорящие украинские националисты...  905
Государство Украина не состоялось...  773
Вопрос русского языка в Украине – тест на демократию?  740
Русский язык получил государственный статус второго языка в Украине  690
Андрій Іллєнко: Нотатки про соціал-національну революцію  672
Дмитро Чобіт: Макуха або Штрихи до політичного портрета "Блоку Юлії Тимошенко"  668

© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua