Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации
Росія   Грузія   Україна   Естонія   вплив енергоносіїв та шляхів їхнього транспортування

Відповідь українця мурликанцю

Володимир | 5.09.2008 12:43

14
Рейтинг
14


Голосов "за"
17

Голосов "против"
3

Відповідь користувачу з американським прізвищем, що пише російською мовою.

Нещодавно опублікував у ХайВеї (в НП дав учора відповідно лінк) передрук статті з газети "Флот України" під назвою

"СВІТОВА ПРЕСА – ПРО РОСІЙСЬКУ ВІЙСЬКОВУ АГРЕСІЮ В ГРУЗІЇ" і тут же отримав цей коментар, цитата:

Hmul Kara, 23:12 04/09/2008

Вы же взрослый человек.

Отделите, пожалуйста, ложь от истины...

США просто стагнируют, поэтому и сеют войны по всему миру, а вину сбрасывают то на Бен Ладена, То на Хусейна.

Теперь хотят сбросить на Путина.

А все войны-то ведет США.

Вы же взрослый человек. Нельзя же вестись на дешевую пропаганду.

(Можно, если платят. Бесплатно – нельзя).

Кінець цитати.

Добре.

Якщо Ви просите, щоб відділити брехню від істини, то я маю наступні думки.

1. В статті передрукованій мною "СВІТОВА ПРЕСА – ПРО РОСІЙСЬКУ ВІЙСЬКОВУ АГРЕСІЮ В ГРУЗІЇ" із газети "Флот України" наведено без жодних коментарів висловлювання провідних політиків світу з приводу російської агресії в Грузії. Без жодних коментарів.

Чому я дав це на Хайвеї?

Для того, щоб припинити шалену брехню що заполонила Інтернет-ресурси, про те, що Грузію в світі ніхто не підтримує.

2. Усі військові дії в світі зараз ведуться не задля завоювання території, як було до 2-ої світової війни, а за контроль районів видобування енергоресурсів та шляхів їхнього транспортування.

На сьогодні контроль за видобутком і транспортуванням енергоресурсів в світі ведуть США і РФ.

Росія є одним з головних постачальників енергоресурсів до Європи. Але шляхи її транспортування ідуть в основному через Україну. Росія вимагає від України сплачувати за енергоресурси за світовими цінами, але чинить шалений спротив для сплати по світовим цінам за транзит газу через територію України до Європи. Ці дві причини є головними у тому, що натепер визначає політику країн Європи і РФ.

Цілком природно, що Європа займається диверсифікацією джерел постачання енергоносіїв і шукає більш вигідні шляхи їхнього постачання і транспортування.

Наприклад, є можливість уникнути монополії Росії через транспортування кращої за якістю нафти з країн прикаспійського регіону, обминаючи територію РФ, по новому досить потужному нафтогону Баку – Тбілісі – Джейхан – Поті. Цей нафтогін дуже вигідний і для України. Бо, тоді, з порту Поті можна буде закачувати азербайджанську нафту в танкери і Чорним морем транспортувати до нафтового терміналу в Одесі, а далі по нафтогону до Брод і далі в Європу. А можна і іншим шляхом, але, підкреслюю знову, обминаючи територію РФ. Це, звичайно, не влаштовує кремлівських олігархів, бо вони тоді, якнайменше, позбавляться можливості шантажувати європейські країни (в тому числі і Україну) непостачанням енергоносіїв і таким чином впливати на їхню політику.

Через це, РФ спровокувала Грузію, яка намагається стати незалежною від кремлівських олігархів, на збройний конфлікт (попередньо РФ провела досить серйозні військові навчання в цьому регіоні, стягнувши досить великі військові контингенти, які пізніше були задіяні у відомих подіях в Цхінвалі). Крім того, нещодавно, РФ ввела свої залізничні війська до Абхазії для відновлення залізничної колії. Задля чого це було зроблено? А для перекидання важкої військової техніки, яка була тут же задіяна в Поті. Це, свідчить, що військова операція проти Грузії, замислювалася заздалегідь.

Подивіться по мапі. Де знаходиться Поті і де знаходиться Цхінвалі і Південна Осетія?

І чи була приводом окупація Поті, для того, щоб захистити, як казали кремлівські олігархи, російських громадян?

А тепер пригадаємо ще відомі факти з агресії Росії в Грузії. Раптом, пожежа виводить із ладу нафтогін, про який вже було згадано раніше у цій статті. Грузини заливають нафту в залізничні цистерни і везуть нафту, обминаючи пошкоджену гілку нафтогона, до непошкодженої другої частини нафтогону і транспортують далі до Поті. Але тут же, під час агресії РФ, в результаті диверсійних дій, було підірвано міст, між східною і західною Грузією, через який йшли залізничні цистерни з нафтою до непошкодженої частини нафтогону.

Таким чином, абсолютно стає зрозумілим, що конфлікт між Південною Осетією і Грузією є насправді війною РФ проти Грузії, за інтереси Росії в частині контролю за шляхами транспортування нафти і газу. І, щоб показати, що цей шлях постачання енергоносіїв дуже ненадійний.

А усі ці балачки, що Росія, начебто, захищає інтереси своїх громадян є просто прикриттям причин розв'язання війни. Да, абсолютно начхати Росії і як на громадян Осетії, так і на громадян Росії. Їй головне бути монополістом у постачанні енергоносіїв до Європейських держав.

Тому, провідні європейські політики і наголошують, що РФ зробила випробування на Грузії своїх подальших можливих дій по відношенню інших країн, через які пролягають шляхи транспортування видобутих в Росії газу і нафти. Це Україна і Естонія.

Україна зрозуміло чому, бо основні газо- і нафтотранспортні артерії експорту енергоносіїв Росії пролягають українською територією. Навіщо сплачувати за транзит (такої великої протяжності) енергоносіїв, якщо можна захопити ці артерії повністю.

А, що стосується Естонії? Так, неважко пригадати не так давно розрекламоване Росією, будівництво потужного газогону по дну Балтійського моря до Германії. І хто там з відомих німецьких політиків "годується" від Газпрому, як на будівництві цього газогону так і взагалі, теж відомо (тим більше, що німецький часопис "Шпігель" нещодавно опублікував їхній повний список).

Так ось, Росія може потрапити в халепу з цим проектом, бо майбутня дільниця, підводної частини цього газогону має пролягати по нейтральних водах поміж Фінляндією і Естонією. Але нейтральною ця зона є тільки задля судноплавства. Бо, насправді, в цьому місці змикаються територіальні води Естонії і Фінляндії. Але, колись, для зручності судноплавства, Естонія і Фінляндія домовились поміж собою скоротити за протяжністю свої територіальні води вбік власних берегів, щоб посередині утворити нейтральні води для міжнародного судноплавства. Тепер же Естонія може заявити свої претензії Росії за сплату транзиту російського газу, якщо газогін ляже на дно її територіальних вод Балтійського моря (бо, смуга нейтральних вод створена штучно тільки задля зручності судноплавства).

Ось такі мої думки... А ваші, шановні?

Тепер до закиду читача, що я, начебто, "ведусь" на якусь там пропаганду (зрозумів так, що на американську), думаю, що все стало зрозуміло із моєї відповіді. США захищають інтереси Європи. А чому не Росії? Це спитайте у американських політиків.

Думаю, що тепер, коли виклав свої думки (а не американські), постає питання: а чому зараз на українських сайтах розв'язалася така шалена українофобська кампанія і за чиї гроші? Кому це вигідно? Звичайно Росії. Бо, Росії, як і в Грузії, буде нагода для окупації бодай частини України (особливо території, де проходять транспортні шляхи експортування енергоносіїв), а приводом може стати, російськомовне населення України, що захищає право на другу державну мову (Путін В.В. говорив, що Росія там, де розмовляють російською мовою), або громадяни Росії (що проживають в південних районах України, особливо у місті Севастополі). Через це, на усіх українських Інтернет-ресурсах спостерігаємо надзвичайну активність провокативного характеру, як збоку "бригадників" ФСБ, так і збоку добре сплачуваних "рядових 5-ої колони", що сидять день і ніч в Інтернеті і працюють на своїх господарів старанно оббріхуючи усе, що лежить в площині національних інтересів держави Україна.

Тут вже нашій СБУ треба брати приклад з роботи російських колег із ФСБ. В Росії на усіх сайтах співробітники ФСБ дуже ретельно відслідковують усе, що там відбувається. І, якщо з¬'являються якісь матеріали, що не збігаються з національними інтересами РФ, то, спочатку, як попередження, на адресу автора таких матеріалів (хоча він і підписується не справжнім прізвищем, а ніком) з'являється комент: "Шановний Петров Іван Сидорович, що проживає за адресою: Москва, Варшавське шосе, N4, кв. 21, одружений, має двох дітей! Ви помиляєтесь у своїх публікаціях, викривлюючи події в Грузії. Відповідальність за провокації на території РФ передбачені статтею 5.1 Кримінального кодексу РФ". Це просто попередження. А потім, якщо, автор цих публікацій не розуміє попередження (хоча це буває доволі рідко), ідуть більш жорсткі міри. Які? Та про це пишуть дуже багато на російських сайтах. Треба просто поцікавитися.

Дуже цікаво, що останнім часом, на ХайВеї стали трапляться все частіше, навіть, випадки глузування над державними символами України. Що це означає? Та, мабуть, те, що адміністрація сайту стоїть на таких же позиціях. Тут, є теж над чим замислитися.

Так що, думаю, відповів сповна автору коментарію, якій було наведено на початку статті і який спонукав мене до написання цієї статті.

Бажаю здоров'я, шановні!

Комментарии

© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua