Поиск по сайту:
Найти

Народные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации
опіум для народу

Церква як політична партія

Beware | 10.02.2008 18:57

7
Рейтинг
7

Голосов "за"
16

Голосов "против"
9

На НП у одній статті Кр-к і у недавніх коментарях Valery про використання біблії модератором (а Valery завжди жартує дуже серйозно), згадувалась тема церкви і її догм.

Користуючись нагодою, хочу поділитися думками на цю тему, поки тут не ввели цензуру (як завжди, "по просьбе трудящихся";-)) і дуже сподіваюся, що не знищять цю скромну публікацію через її немодність і політичну інкорректність, зважаючи на струм "текучого моменту".

Сьогодні, у якості недільної проповіді)))))))))))))))), я хочу дуже коротко "пофілософствувати" про церкву. Хочу попередити, що не йдеться про релігію. На мою думку, людина може вірити у любого бога (богів), які тільки є приємними для її душі. Також не хочу зупинятися на якійсь релігії окремо, щоб не бути звинуваченою у її "паплюженні". Хочу уникнути заглиблення у емоційні болота, щоб спромогтися бути почутою тими, для кого релігія є чимось невід'ємним від світосприйняття. Але хочу сказати, що щиро вважаю, що добутком людства є відділення держави від церкви. Треба вивчати і знати історію не тільки своєї країни, а і інших, щоб, як вже забито пересказано, не "наступати на граблі" і вчитися з чужого досвіду, якого більш ніж предостатньо. Не треба винаходити колесо, чи вважати, як зовсім юні, що ми можемо винайти щось принципово нове. Ми, звичайно, можемо, але спочатку треба здертися на ті "плечі гігантів". Досвід (навіть якщо він чужий) – велика справа.

Я хочу зупинитися на ОРГАНІЗОВАНІЙ релігії, як то церква. Крім того, що церква традиційно є ієрархічною, реакційною, останніми роками у всьому світі (Іспанія, США, Росія) можна спостерігати, що вона перетворюється на мілітаризовану і політизовану. Останні дві риси не є чимось новим, але вони загострюються по мірі потреби у тому олігархічної верхівки з її націоналістичними "філіалами клубу", що є хозяєвами світу. Як казав, здається, Киянин "вплив закуліси на чорну матерію всесвіту", чи щось тому подібне. (І тут я маю вибачитись, тому що я систематично перебріхую всі цитати, і навіть авторів!!!, не поглядаючи на особистості).

Я навмисно не хочу торкатися таких тем, як гомосексуализм, аборт, тощо. Всюди йде запекла дискусія про те, і грає роль ширми у боротьбі релігійного і лаічного початків світосприйняття. Останнього часу церква знайшла підтримку у деяких вчених і екс-прогресивних інтелектуалів, що вирішили тепер помилятися на боці правих, щоб спокутувати час, поки помилялися на боці лівих...

Вважаю, що йти проти церкви, справа невдячна і я програю у цій війні. Церква має відшліфовану тисячоріччями терплячість ("time is on my side..."), лицемірство і демагогію, які даються так легко, бо практикуються віками. Але я виступаю проти церкви, тому що вона хоче втручатися у приватне життя, лікування, освіту. Втручання у ці життєво важливі функції суспільства можуть привести до катастрофічних наслідків.

Звичайно, для любої країни загалом є дуже привабливим приріст "пушечного м*са", особливо коли демографічна ситуація є такою жахливою. Але заборонити жінкам розпоряджуватися своїм власним тілом наводить мене на думку про те, що шкода, що не можна примушувати тих пихатих попів народжувати, щоб на своїй холеній шкурі відчули і припинили демагогію що ані стан здоров*я ані матеріальний стан не сприймається як виправдання. Ніхто потім не зважає на "лишніх" дітей у дитячих притулках (бо "будинками" назвати їх язик не повертається), на покинутих і недоглянутих байстрюків, які потім перетворюються на передові загони, ну ладно, одна політична інкоректність, "євразійської молоді", чи у банди організованих злочинців, яких, може і "підлікує" та сама церква, і "наставить на шлях праведний", але точно, всіх не "врятує"

Що станеться, коли люди по релігійним впевненням відмовляються бути "порахованими" чи викорисовувати якісь медичні прцедури, тому що це йде проти їхніх релігійних переконань? Ви ще не чули про таке? Почекайте, і скоро побачите на власні очі.

Освіта, найстрашніший удар. Що помічається, так це сміхотворне невігластво. Тому що принципово неможливо слабким людським мозком познати секрети битія, то навіщо вчитися взагалі? Можна розвивати "магічне" мислення (якось воно буде) і безвідповідальність за власні вчинки, тому як "все у руках божих". Можна формувати загони щиро віруючих, які з святим ім*ям Діви Марії (чи когось там ще) на устах, як якісно запрограмовані роботи-маніпулятори, незламною силою підуть на "невірних" і віддадуть своє молоде життя за своє святе горіння? Чи це не "прекрасно"?

Церква – носій моралі? Особливо коли є стільки заблукавших під "моральним скелетом" радянської демагогії? Ну а як же! Народ завжди так істотно тягнеться до моральності, і виграють ті "пастирі" які будуть такими. Але хочу звернути увагу, наскільки збоченою у бік сили і влади є та мораль. Наскільки вона у єстві своєму, є анти-демократична і ханжеська.

Мені, взагалі, видається трошки смішною концепція демократії, але, вживаючи "сучасні" парадигми, скажу, що по ідеї, у цивільному середовищі демократії, мають мирно співіснувати громадяни віруючі і не віруючі, а також дисиденти від певних релігій. Тому церква є анти-демократичною установою і не можна скріплювати її "поруч" з демократією. Вона різнить і так вже розрізнених по багатьом признакам людей.

Церква має позитивні функції також. Але це не є предметом цієї статті.

Оце і все, власне, що я хотіла сказати. Вибачаюсь, що ця публікація не має ерудованих прикладів, щоб зробити трошки більш розважальним її читання і містить багато помилок (треба собі придбати редактора). Але це моя неділя, стаття ця повністю "pro bono", так що, "не обезсудьте". Чим багаті...

Комментарии

© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua