Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

Актуальні проблеми. Мова.

VANO | 7.10.2007 15:58

2
Рейтинг
2


Голосов "за"
6

Голосов "против"
4

Мова може об'єднувати, сприяти взаємодопомозі розумних громадян, забезпечувати прогресивний розвиток суспільства.

АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ. МОВА.

Українцям необхідно скорегувати проблеми, що роз'єднують громадян. Вороги суверенітету створюють штучні проблеми там де їх можливо запросто уникнути.

Однією такою проблемою є статус української мови, як єдино державної на території України. "Патріотам" Росії, відвертаючи увагу від грабунку більшості росіян, ЗМІ олігархів навіюють злість, що російській мові в Україні не дають статусу також державної мови.

Гіпнотизують та роз'ятрюють рани імперської та союзної ностальгії. Ця, фактично дрібна для Росії проблема, є чи не основною маскою грішних (також від слова "гроші") "регіональних" мішків та власне латаних-перелатаних торб південно-східної України.

По-перше, для російської мови естетичний та етичний розвиток також суттєво важливіший, ніж силове географічне поширення.

По-друге, якщо у Росії одна державна мова, то агресивно заперечувати таку ж суверенну державність української мови в Україні.

По-третє, основну увагу потрібно б зосередити з протилежної сторони, бо англійська мова стає прогресивно домінуючою серед росіян-інтелектуалів також, не нав'язуючи себе брехливою силою парламентських виборів. Давно пора дещо вчитись на прикладі бувших імперських англо-саксів.

Російська мова не може бути єдиною для болгар, македонців, сербів, чорногорців, хорватів, словенів, словаків, чехів, поляків, українців, білорусів. Імперія "всєя Русі" – утопія білої гарячки. Слов'яни чекають нової історичної нагоди для розумної всебічної взаємодопомоги. Час хворобливих азійських методів Івана Грозного, Малюти Скуратова, Л. Троцького спускається в пекло і туди йому дорога!

Але інтелектуальні, а ще більше емоційні проблеми у раніш вороже налаштованих осіб мало піддаються критичному та самокритичному розумному розвитку. Тому українським добродіям нема часу вступати в болото відсталих чвар. А розвиваючи рідну мову, необхідно невідкладно розвиваючи душу і матеріальні досягнення України, як прогресивної нації.

Доцільніше категорично з'ясувати спесивим спотворювачам демократії, що російська мова буде державною мовою в Україні тоді, коли українська мова стане державною в Росії. І взагалі, у справі національного розвитку – "як гикнеться, так і відкликнеться".

Отож з урахуванням сучасної ситуації Українська Держава має:

По-перше, забезпечити прогресивний всебічний розвиток державної економічної, соціальної, наукової і мистецької комунікації на державній українській мові. З цією ціллю для вирішення конкретних проблем, паралельно з законодавчою, виконавчою, судовою, необхідно створити інформаційну вітку влади.

По-друге, в законодавство Європейського Союзу внести пропозиції щодо компенсаційного розвитку етнічних досягнень та державних мов. Офіційну інформацію та ведення державних справ проводити тільки на державній мові.

По-третє, організувати тактовне спілкування державних службовців з громадянами України на зрозумілій їм побутовій мові. В ЗМІ половину часу, місця і тиражу відводити на інформацію мовами усіх (по черзі) національних меншин.

По-четверте, спроби обмежити державний статус української мови вважати провокацією, що дає підстави спонукати винуватців до адміністративної відповідальності з рекомендацією емігрувати з України до країни з бажаними умовами життя.

Передвиборні обіцянки реставрації союзної мовної політики, провокації імперської ностальгії, та соціальної непримиримості потрібно узаконити, як кримінальний злочин. Надіюсь, що іншомовні читачі цієї статті повністю зрозуміють право кожної людини шанувати рівні можливості рідної мови розвиватись у своїй країні.

Комментарии

© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua