Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

КІРОВОГРАДСЬКА ВЛАДА ЗНИЩУЄ ОСВІТУ


3
Рейтинг
3


Голосов "за"
4

Голосов "против"
1

Кіровоградський кібернетико-технічний коледж у складі Навчально-наукового педагогічного комплексу є комунальним вищим навчальним закладом І-ІІ рівня акредитації, засновником якого є Міська Рада.

Кіровоградський кібернетико-технічний коледж у складі Навчально-наукового педагогічного комплексу є комунальним вищим навчальним закладом І-ІІ рівня акредитації, засновником якого є Міська Рада. Заклад більше 20 років якісно готує кваліфіковані кадри за спеціальностями "Фінанси" та "Програмування" і на протязі своєї діяльності фінансувався частково з міського бюджету, а частково за рахунок оплати навчання студентами.

Випускники закладу працюють у різних фінансових установах та у владних структурах міста, на заводах "Червона зірка", "Гідросила", "Радій", домінують в девелоперських фірмах. В стінах закладу розроблені програмні продукти, що використовуються в державних установах та на різних господарських об'єктах міста: "Звернення громадян", "Приватизація житла", "Землеустрій", "Рух учнів", "Реєстр перевізників", "Переробка шкідливих речовин" тощо.

Наразі в навчальному закладі склалась дуже напружена ситуація. За останній рік було звільнено чи не половину працівників, які всі сили і час віддавали своїй роботі. Людей звільняли без пояснень і обґрунтувань, говорячи лише, що для всіх заробітної платні не вистачить. Та навіть звільнення не допомогли. Ті працівники, які залишились отримують лише незначні відсотки своїх кревних, а з квітня і того не матимуть. Бо виплати проводяться лише тоді, коли студенти платять за навчання, а наступний раз буде у вересні. Що ж робити людям до того часу? В більшості є родини, діти, а годувати їх немає як. Соціальна напруга в коледжі зростає і доходить до крайньої точки. Людям набридло чекати і терпіти, вони готові до рішучих дій.

Чому так сталося?

На 1 вересня 2010 року гуманітарний департамент Кіровоградської міської ради затвердив розрахунок кількості годин по класах на 2010-2011 навчальний рік та тарифікаційний список викладачів Кіровоградського кібернетико-технічного коледжу на 2010-2011 навчальний рік (денна форма навчання, молодший спеціаліст), чим зобов'язався фінансувати учбовий процес відповідно до вищевказаних документів. Як засновник, Міська Рада гарантувала студентам та педагогічному колективу стабільний навчальний процес протягом 2010-2011 навчального року.

6 січня 2011 року адміністрації Навчально-наукового педагогічного комплексу був доведений витяг з річного розпису асигнувань міського бюджету м. Кіровограда на 2011 рік, згідно з рішенням Кіровоградської міської ради від 29.12.2010 р. N67, – на суму 700 тис. грн., замість 3 317 533 грн., згідно з бюджетним плануванням відповідно до тарифікації і мережі навчального закладу. Різниця складала 2 617 533 грн., що призвело до дестабілізації фінансового стану навчального закладу.

У зв'язку із ситуацією, що виникла, для зменшення фонду заробітної плати на протязі 2010-2012 років було проведено скорочення штатних одиниць з 242 до 116. Було підвищено платню за навчання для студентів, що вступили до закладу в 2011 році. В 2011 році вперше значна частина викладачів не отримали щорічну винагороду за сумлінну працю.

Таким чином, працівникам закладу за березень 2012 року зарплата виплачена в неповному обсязі (50%), а на період з квітня по вересень 2012 року трудовий колектив залишається без заробітної платні. В закладі зростає соціальна напруга. Влада відсторонюється і залишає людей наодинці з проблемами. Поширюються чутки, що наш заклад навмисно знищують з метою приватизації будівлі, яку займає навчальний комплекс.

В зв'язку з вищевикладеним Кіровоградська організація партії "УДАР" звертається до депутатського корпусу з пропозиціями:

- перевірити правомірність перерозподілу та використання бюджетних коштів за рішенням Кіровоградської міської ради від 29.12.2010 р. N67 після зменшення фінансування ННПК;

- управлінню фінансів та управлінню освіти розробити проект рішення про внесення змін до бюджету на 2012 рік щодо відновлення фінансування ННПК як комунального освітнього закладу (або дофінансування дефіциту фонду заробітної плати);

- розглянути можливість надання безвідсоткового кредиту для виплати заробітної плати терміном до жовтня 2012 року.


© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua