Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации
Ажур   Вінниця   фестиваль   колядка   католики   Ірина Годна   Світлана Іскра   Ірина Сидорова

Вінницький "Ажур" – переможець Всепольського фестивалю

Sergiy Hodniy | 18.01.2012 16:33

-1
Рейтинг
-1


Голосов "за"
1

Голосов "против"
2

На 18-му Всепольському фестивалі коляд і пасторалек перемогли вінничанки

Вінницький ''Ажур'' – переможець Всепольського фестивалю
Вокальне тріо "Ажур", створене на базі Вінницької культурно-просвітницької спілки поляків, визнали кращим ансамблем на 18-му Всепольському фестивалі коляд і пасторалек ім. Казимира Шварліка у Бендзині (Республіка Польща). Про високий статус та рівень Бедзинського фестивалю свідчить той факт, що до авіакатастрофи під Смоленськом у 2010 році, коли Польща втратила очільника країни, саме Президент Лех Качинський та його дружина Марія особисто опікувались його проведенням та були головними меценатами. Сьогодні фестиваль коляд і пасторалек ім. Казимира Шварліка вважається найпрестижнішим з подібних мистецьких заходів у наших західних сусідів та має статус міжнародного.

Як розповіла керівник тріо "Ажур", викладач музичного відділення Вінницького гуманітарного педколеджу Ірина Годна, щоб потрапити на фестиваль до Польщі ансамблю, що було створено менше року тому, довелось пройти відбірковий тур. Згідно з регламентом, такі регіональні конкурси проводились у 33 містах Польщі і трьох осередках за кордоном – у Білорусії і Україні – Рівному та Коростені. У грудні 2011 року вінницький "Ажур" став переможцем саме коростенського відбору. Далі була Польща.

"Сьогодні мені приємно відзначити високий професійний рівень моїх колег – подруг. У тріо зібрались професіонали: Світлана Іскра викладає у педколеджі диригування та вокал, а Ірина Сідорова – викладач диригування у Вінницькому педуніверситеті", – каже І. Годна.

Про розмах та масштаб заходу свідчить загальна кількість його учасників. Так за офіційною інформацією, оприлюдненою організаторами заходу, всього у 18-му фестивалі прийняли участь близько 15 тисяч учасників. До фінального ж його туру відібрали біля 150 колективів: хори, ансамблі, солісти, дуети, дитячі, молодіжні та дорослі колективи. Переможців обирали у кожній номінації. Вінничанки перемогли у номінації "Ансамблі" у категорії "Дорослі".

"Колядка – традиційний твір, а її намагаються "осучаснити": роблять блюзи, соули, негритянські спірічуели, які не зовсім відповідають традиціям Різдва. А мені вдалося зробити цікаве аранжування, де, водночас, дотримані традиції Різдва – святковості, піднесеності. Саме це відзначило журі", – пригадує Ірина.

Цей фестиваль став першим серйозним іспитом для вінницького "Ажуру" та приніс не лише визнання, а й велику кількість позитивних емоцій.

"Нас щиро вразила святкова атмосфера, котра тими днями панувала у Бедзині. Окремо хотілося б відзначити глибоку релігійність поляків. Ми побачили, що Різьдво для них – це не просто привід зібратись за святковим столом, а щось більше з площини духовного. В Україні це лише відроджується. Ну і звісно, найприємніше було брати участь у гала-концерті, котрий за традицією проходить у найбільшому католицькому храмі міста – Санктуаріумі Сходження на Голгофу", - розповіла Ірина Годна.

Єдині витрати, які понесли учасниці фестивалю – на дорогу. Організатори забезпечили їм проживання і харчування. Окрім того, передбачили і розважальну програму – екскурсії до Кракова, Кошеньчиня, Битомя. Перемога ж принесла вінничанкам не лише високі оцінки таланту, пам'ятні дипломи, а і грошову премію – тисячу злотих, які дівчата тут же "розпустили" на сувеніри для рідних та друзів. Як запевнила Ірина, на досягнутому дівчата не зупиняться і "Гран-прі" фестивалю – їх наступний щабель.


© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua