Народные блоги
http://narodna.pravda.com.ua/rus/culture/4dd2c8dc13a01/

Київський Музей сучасного мистецтва

Бровко Владимир | 17.05.2011 22:13

Нова музейна експозиція...

 Київський Музей сучасного мистецтва
У 2005 року в Україні був відкритий перший приватний Музей сучасного мистецтва гостинно відкрив свої двері для відвідувачів.

Спочатку музей розташувався на Подолі по вулиці Братській, 14 в основу його фондів склала колекція Сергія Цюпко.

Основу її складав живопис сучасних українських художників. Потім виникло цілком зрозуміле бажання розширити часові та географічні межі збірки, зосередивши однак увагу саме на мистецтві України періоду другої половини ХХ століття, який, на жаль, майже відсутній у вітчизняних музеях.

Коли кількість творів, їхніх авторів та мистецьких напрямів, які вони представляють значно збільшилися, було прийняте рішення "музеєфікувати" колекцію.У грудні 2009 році відбувся довгоочікуваний переїзд Музею до нового триповерхового приміщення по вул. Глибочицькій, 17.

Великі площі (понад 3,5 тис. кв. м.) дозволили сформувати першу постійну експозицію з кращих творів збірки (вона займає другий і третій поверхи Музею). Експозицію передбачається змінювати кожні два роки.

Сьогодні у Музеї можна побачити колекції стародавньої української ікони, класиків вітчизняного малярства початку ХХ століття; розгорнуто представлене вітчизняне мистецтво доби реалізму і соцреалізму ІІ половини ХХ століття та твори митців андеґраунду 1960-1970-х років.

Паралельно діють два виставкові простори для тимчасових експозицій (увесь І-й поверх та мала виставкова зала ІІІ-го поверху). Нині це єдиний у нашій країні музей, де зберігаються твори багатьох представників різних мистецьких шкіл і напрямів усіх регіонів України від 1930-х років ХХ століття до сьогодення.

Колекція нараховує понад чотири з половиною тисячі творів живопису, графіки, скульптури і декоративно-ужиткового мистецтва.

У колекції зберігаються твори понад 500 авторів.

У Музеї працює бібліотека; у лекційній залі проходять теоретично-практичні заходи: майстер-класи, лекції, семінари, круглі столи, конференції із запрошенням українських та іноземних мистецтвознавців, художників, кураторів, галеристів і всіх, кого цікавить стан і проблеми сучасного мистецтва в Україні.

І як раз 17 травня в Музеї сучасного мистецтва відкрилась нова експозиція з творів які раніше не виставлялись, а були сховані у запасниках.

Тому я відвідав музей і пропоную Вам шановний читачу зараз зробити віртуальну прогулянку по музею, а у найближчі вихідні побувати там особисто.

МУЗЕЙ ПРАЦЮЄ:з 11.00 до 19.00 щодня, крім понеділка Їхати:до станції метро "Контрактова площа" і далі трамваями NN14, 18 або маршрутним таксі N302 до зупинки "Вулиця Соляна".

Перший поверхДругий поверх

Третій поверх


© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua