Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

Чи нагородять Василя Шкляра?

Ігор Бурдяк | 5.03.2011 09:18

5
Рейтинг
5


Голосов "за"
9

Голосов "против"
4

Як президент України сприяє популяризації контраверсійного твору українського письменника.

Вчора ввечері по п'ятому каналу давав інтерв'ю заступник міністра освіти. Той, який в цьому відомстві займається вищою освітою. Я вперше бачив і чув його і був просто вражений тим, що почув.

Його ніби-то українська мова була густо прикрашена такими "перлами": "саме головне", "авіаціонщики", "западна Україна", "саме страшне", "по котельням" і т. д. В радянські часи міністр вугільної чи іншої промисловості краще володів українською мовою, яка на той час не була державною, ніж цей високопосадовець-освітянин. Нагадаю, що закон про запровадження державної мови в Україні був прийнятий ще Верховною Радою УРСР в 1989 році.

Крім того мене дуже здивувала його позиція щодо англійської мови. Він вважає, що ми не повинні "вип'ячувати" її, ВНЗи не мають права вимагати знання цієї мови в тих абітурієнтів, які в школі вивчали інші іноземні мови. Бо тим самим порушуються права цих абітурієнтів.

Але ж якщо ми кажемо, що інтегруємося в європейську і світову спільноту і хочемо дати нашим громадянам якісну освіту, то міністерство освіти і науки повинно сприяти тому, щоб наші студенти могли слухати лекції не лише вітчизняних, а й французьких, німецьких, англійських професорів. І не лише піти назустріч тим ВНЗ-ам, які уже це практикують, а й заохочувати до цього інші ВНЗ-и. В ЄС кожен, хто здає матуру вільно володіє англійською мовою. Тому там немає мовного бар'єру, що сприяє отриманню якісної освіти і подальшій ефективній співпраці і обміну досвідом між науковцями, митцями, взагалі між людьми в нинішньому глобалізованому світі...

Але заступник міністра в сформованій системі влади лише виконавець. Політику освіти в Україні формує і впроваджує в життя міністр Табачник, і до нього головна претензія. Всім відомий його конфлікт з КМА. І не лише в цьому питанні, і не лише з нею. Його українофобські погляди, декларує він, є його приватною справою, на службі він керується лише законами.

Якщо б це було дійсно так, то не було б "антитабачних компаній", протестів батьків тих дітей, яких позбавляють можливості навчатися в українських школах, зрештою, отримав би Василь Шкляр Шевченківську премію за належно оцінений Шевченківським комітетом твір.

Микола Жулинський упевнений, що заява Шкляра призведе до відставки Табачника. "Вже було написано багато звернень, проведено акцій протесту. Але на них не реагував ні президент, ні прем'єр-міністр. З часом президентові стане важко тримати на посаді таку людину і це неминуче призведе до відставки Дмитра Табачника" – сказав він.

Микола Жулинський сказав, що розуміє позицію Василя Шкляра.

"Після книги Івана Драча "Прокислі щі від Табачника" кожен професійний історик засумнівається у професійності Табачника-історика. Всім добре відома його позиція та ставлення до нашої національної історії – неповага до української повстанської армії, заперечення Голодомору.

Обурення нашої інтелігенції позиціями, поведінкою та діяльністю Табачника спонукає багатьох вимагати від президента звільнення його з посади", – наголосив він.

"Василь Шкляр зробив правильно. Таке рішення справедливе і відповідає суспільним настроям значної частини українського суспільства", – вважає Жулинський.

Також він підкреслив, що роман Василя Шкляра "Чорний ворон" написаний "професійно, з болем та переживанням за ту трагічну, але і горду сторінку нашої історії".

"Це роман суворої, тяжкої правди, яку треба говорити суспільству", – додав Жулинський.

"Моя позиція, пане президент, ніяк не стосується Вас особисто, але поки при владі є Дмитро Табачник, я не зможу прийняти премію", – написав в своїй заяві Василь Шкляр. Цим самим письменник, виражаючи свою повагу всенародно обраному президенту недвозначно вказав на його помилкові кроки. Янукович став на сторону українофоба Табачника.

А тому слова Василя Шкляра, його докір переадресовані від Табачника до Януковича.

Ну а Шевченківську премію Шкляр таки отримає. Але з рук іншого президента.

Комментарии

© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua