Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

Поляк


10
Рейтинг
10


Голосов "за"
12

Голосов "против"
2

П'ятирічний гімняр мудріший за деяких наших ненаших громадян

Поляк
Мав я деякі справи в Швеції, в краю, що зветься Västmanland. Там познайомився з поляком, що постійно проживає в одному з містечок того краю. Розговорилися...

Я по-українськи, Павло (так звати поляка) по-польськи. Якщо в розмові було вжито якесь незрозуміле іншому слово, то перепитували, але порозумілися добре. Хороша людина є цей Павло, має віку 35 років, дуже енергійний, незважаючи на масу в сто кіля. Працює багато, купив будиночок у місті, жиє в нім з дружиною і трьома дітьми.

Одного разу мені щось треба було запитати у Павла і я приїхав до нього додому. Ми розмовляли, а найменший син Павла, що мав років п'ять крутився у своїх дитячих справах у нас під ногами. Я краєм ока спостерігав за малим – дуже цікава дитина, видно, що копіює татову поведінку і окремі рухи, – це дуже помітно, оскільки Павло є ліваком (лівшою).

Потім Павло на хвильку відійшов в сусідню кімнату і я почув, як малий сам до себе приказує:

-Я є поляк і я розмовляю по-польськи, але я живу у Швеції, тож маю вміти розмовляти і по-шведськи...

:) Почув малий, що з татом говорять на іншій мові, також з інтонації можна було зрозуміти, що малий не впевнений, що то за мова. Це треба було прояснити і я сказав малому, наскільки мені дозволяли невеликі знання польської:

-А я є українець і я розмовляю по-українськи. По-польськи я не дуже добре розмовляю, але хотів би навчитися, бо маю родичів у Польщі і маю намір їх відвідати...

Малий щось відповів, але моїх невеликих знань не вистарчило, щоб зрозуміти... Але то таке...

Важливе ось що: ця польська родина живе у Швеції недовго – сім років, а з самого малку дитину батьки навчили любові до своєї мови і поваги до інших мов, а також самі вивчили мову країни, в якій проживають.

А у нашій країні деякі "громадяни" можуть все життя прожити, а й слова по-українськи не сказати, будучи жителями цієї території, але аж ніяк не бажаючи стати народом цієї країни...

Чого вони навчать своїх дітей?

Комментарии

© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua