Поиск по сайту:
Найти



Народные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации
5
Рейтинг
5


Голосов "за"
8

Голосов "против"
3

28 вересня поетові Дмитру Павличку виповнюється 80 років

Никита | 28.09.2009 00:42
Якби я втратив очі, Україно,
То зміг би жить, не бачачи лугів,
Поліських плес, дніпровських берегів,
Де на покосах, наче хвилі, сіно.

Мені і в непроглядній пітьмі днів
Твоя б лунала мова солов'їна,
І світ, що ти дала мені у віно,
У сяйві слова знову б заяснів...
Комментарии
Никита   | 28.09.2009 00:47
Якби я втратив очі, Україно,
То зміг би жить, не бачачи лугів,
Поліських плес, дніпровських берегів,
Де на покосах, наче хвилі, сіно.

Мені і в непроглядній пітьмі днів
Твоя лунала б мова солов'їне,
І світ, що ти дала мені у віно,
У сяйві слова знову б заяснів.

А глухоти не зможу перенести,
Бо не замінять співу мертві жести,
Ні вся природа та краса твоя.

Глядіть на труд всечасної обнови,
Але не чуть твоєї пісні-мови, -
Ото була б загибель – смерть моя.

1956
Я не знаю поетів інших, які б покаялися у власних гріхах (читайте його "Покаянні псалми"), як зробив це Дмитро Васильович. Тож вітаю з Ювілеєм!
Никита   | 28.09.2009 01:04
[URL=http://sherp.relline.ru/jphome/poetry/sonnets/pvlchk-s.htm]СОНЕТИ
Дмитра Павличка[/URL]
jurko   | 28.09.2009 01:05
"На Волині, у Дермані сталося:
Із землі просочилася кров!
Вороння ненаситне зліталося
До смутних нерозквітлих дібров.

Та здавалось мені, що не ворони,
А бандерівські хижі кати
Прилетіли в покинуті сторони
Заховати криваві сліди.

Позмішати ту кров із землицею,
Щоб її не побачили ми...
Я стояв над страшною криницею,
Де джерела забиті кістьми.

Я ридав над братами невинними,
Над нещастям народу ридав.
Ідучи за трьома домовинами
Я утричі сміливішим став.

Ще не писане, ще не говорене
Розітнулось прокляття в мені
І від нього попадають ворони
І не встатуть в чужий стороні".

ДМИТРО ПАВЛИЧКО

То він писав. А все ж прекрасно знав. Коли, тоді, а чи тепер брехав?
jurko:
"На Волині, у Дермані сталося:
Із землі просочилася кров!

ДМИТРО ПАВЛИЧКО

То він писав. А все ж прекрасно знав. Коли, тоді, а чи тепер брехав?
А звідки ви знаєте, що він знав?... Легко казати, сидячи в комфортному крісельці, Юрцю!... Та й він покаявся. Почитайте його "Псалми"
jurko   | 28.09.2009 01:14
Скільки невинних душ отруїв цією мазнею Дмитро Васильович ради "розкоші нещасної, лакомства неситого"?
Кажете, покаявся? Розкаяні грішники без покликання Господнього не лізуть на амвон. І не беруться вчити інших, як любити Україну.
Людська натура по-правді не міняється. Недавно бачив своїми очима, як ДВП прогинався в три погибелі перед "тою, що працює" на річних зборах СКУ у Львові. Бігме бридко.
jurko   | 28.09.2009 01:17
Дуже люблю поезію Павличка, особливо – дитячу. Терпіти не можу його як громадського діяча та політика – суцільне лицемірство, фанфаронство і фальш.
Victoria   | 28.09.2009 01:21
jurko:
Дуже люблю поезію Павличка, особливо – дитячу. Терпіти не можу його як громадського діяча та політика – суцільне лицемірство, фанфаронство і фальш.
Саме так.Не вірю я Павличко...
jurko   | 28.09.2009 01:25
Писав би вірші, видавався – честь би йому і хвала. А так... Тьху, прости, Господи!
jurko:
Дуже люблю поезію Павличка, особливо – дитячу. Терпіти не можу його як громадського діяча та політика – суцільне лицемірство, фанфаронство і фальш.
Легко судити поета. Вам би до вподоби було більше, якби його згноїли в таборах? Складається враження, що ви жили в затишному ізоляторі...
jurko:
Писав би вірші, видавався – честь би йому і хвала. А так... Тьху, прости, Господи!
Смішно чути: видався б... Ви жили в СРСР?
jurko   | 28.09.2009 01:31
Ні, жив у тому ж свинарнику. Але на Хрест і Тризуб не плював і за званнями та преміями не ганявся. Знаю багатьох, хто зумів прожити чесно, не торгуючи сумлінням.
Никита   | 28.09.2009 01:32
jurko:
Дуже люблю поезію Павличка, особливо – дитячу. Терпіти не можу його як громадського діяча та політика
І я так само.
Але я переконаний: громадський діяч і політик зникне, а поет Дмитро Павличко залишатиметься в українській літературі, допоки залишатиметься українська література.
Тільки це і важливо.
Поет, якщо склав хоча б один вірш, що переживе його, – він вже виправдав все. Тобто цей його вірш виправдав його і захистив.
А в Павличка не один такий вірш.
Victoria   | 28.09.2009 01:36
Тут дещо про Павличкo.
І тут.