Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

Секрети української мови

jurko | 19.09.2009 00:50

8
Рейтинг
8


Голосов "за"
17

Голосов "против"
9

Цього року у львівському видавництві БаК появилося нове видання книги Святослава Караванського "Секрети української мови".

Секрети української мови
Цього року у львівському видавництві БаК появилося нове видання книги Святослава Караванського "Секрети української мови". Це видання у порівнянні з першим, яке побачило світ у 1992 році і вже давно стало бібліографічною рідкістю, значно доповнене і розширене. Замість трьох частин маємо сім:

І. ДЕ ПОЧИНАЄТЬСЯ СУРЖИК? (секрети вимови)

ІІ. ЗДАЄТЬСЯ, ЩО ТАКЕ СЛОВА? (секрети лексики)

ІІІ. ТРОХИ ІСТОРІЇ

IV. ПОШУК – ЦЕ ТВОРЧІСТЬ (пошук лексики)

V. ПРАВОПИСИ.

VI. ВЧІМОСЬ У КЛАСИКІВ! (про мову класиків)

VII. ПЕРСПЕКТИВИ ВІДРОДЖЕННЯ.

У своїй мовознавчій розвідці автор, людина палко закохана у рідне слово, чудовий філолог, письменник і публіцист, в цікавій і популярній формі висвітлює красу і самобутність української мови. Він розповідає про лінгвоцид – систему асиміляторських заходів імперської Москви, скерованих на поступове її знищення шляхом, зокрема, вихолощування тих рис мови, які відрізняють її від російської. Ця руйнація не залишила цілою практично жодну з гілок живого дерева українського слова. Її сліди мовознавець знаходить в орфоепії, лексиці, словотворі, правописі, граматиці. Історична частина праці описує методи упослідження нашої мови, стосовні нищителями. У той же час книга пронизана оптимізмом і вірою у велике майбутнє української мови та її носіїв – українців. Автор дає конкретні поради, як позбутися слідів канцелярської гребінки, побороти важку спадщину совєцького минулого. Він радить звертатися до класиків, до народної мови, у них черпати перли українського словотвору.

Дуже цікавою є словникова частина праці, яка повертає нас до джерел шельмованої, упослідженої та безпідставно занедбаної української лексики.

І на закінчення. Треба мати насправді великий талант, щоб мовознавчі проблеми викласти так, що хочеться читати і перечитувати, як захоплюючу белетристику.

Купіть, прочитайте – не пожалкуєте!

Комментарии

© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua