Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации
12 стульев   актер   Карнавальная ночь   кино   комедия   Николай Сухомлин   Сергей Филиппов   СССР   Сухомлин   Укротительница тигров

Улюбленець СРСР – кіноактор Сергій ФІЛІППОВ: "Я дав тигрові... під зад"


4
Рейтинг
4


Голосов "за"
7

Голосов "против"
3

Пам'ятаєте Кісу Вороб'янінова з "12 стільців", який просив милостиню на курортній алеї? А лектора з "Карнавальної ночі", який запитував про життя на Марсі, але водночас плутав зорі на небі із зірками на пляшці коньяку? Було ще й багато інших, у більшості епізодичних ролей Сергія Філіппова...

Улюбленець СРСР – кіноактор Сергій ФІЛІППОВ: ''Я дав тигрові... під зад''
Микола СУХОМЛИН, Харків

Останні роки він входив до трійки найпопулярніших людей СРСР: його шанували, як Сталіна, любили, як Кадочникова.

Пам'ятаєте Кісу Вороб'янінова з "12 стільців", який просив милостиню на курортній алеї? А лектора з "Карнавальної ночі", який запитував про життя на Марсі, але водночас плутав зорі на небі із зірками на пляшці коньяку? Було ще й багато інших, у більшості епізодичних ролей Сергія Філіппова...

"Потрібно бути талановитим актором, щоб у маленькій ролі встигнути зіграти все. Він блискуче вмів це робити. Його ролі пам'ятають, а тексти повторюють до цього часу", – сказав про нього актор Ігор Дмитрієв.

Цього року Сергію Миколайовичу виповнилося б 97 років. До Вашої уваги декілька маловідомих фактів з життя актора, які вдалося зібрати завдяки спілкуванню з кіноакторами, колегами Сергія Філіппова.

В молодості Філіппов навчався в балетній школі. Викладачі відзначали його "чудові ноги – прекрасної форми й неймовірної сили". Він повинен був стати прекрасним танцюристом.

Під час свого першого спектаклю – "Червоний мак" – Філіппов, який виконував роль кочегара, вийшов на сцену, станцював, і, чого не було передбачено сценарієм, повісив чорне відро на руку капітану, одягненому в білий кітель. Капітан розгубився, але в залі прозвучали аплодисменти. Після цього Філіппов ще тричі грав цю роль.

Поки, втративши свідомість, не впав.

- Ну що, лікарю? – запитав, отямившись.

- Закінчилась твоя кар'єра, хлопче.

- Тобто?

- Серце підвело. Змінюй професію.

І він став кіноактором.

Робота

На зйомках "Приборкувачки тигрів" Філіппову обіцяли дублювати всі "небезпечні" епізоди. Але відшукати дублера філіпповського зросту виявилося непросто. Довелося актору залізати в клітку самому. Філіппов чесно розповідав, що в ту хвилину весь покрився холодним потом, але до кінця зйомок актор зібрався з духом, навіть дав тигру під зад ногою.

Слава

Коли артист виходив на вулицю, транспорт зупинявся. Де б не з'являвся Сергій Миколайович, за ним ходив натовп людей. Накидалися з питаннями, пропонували випити, смикали за сорочку, за ніс. А він панібратства не терпів. "О! Господи! Що я вам – тварина в клітці?! – кричав Філіппов. – Ви можете пройти мимо, й дати мені жити, як я хочу?!"

На гастролях Філіппов, спускаючись з номера в ресторан, затуляв тарілкою обличчя. А якщо до нього тягнулися з випивкою, то впадав в істерику, бив посуд об підлогу. Якось в Кіровському ресторані Філіппов соромив даму, яка прохала поставити автограф... на її грудях.

З цієї причини Філіппов боявся творчих зустрічей – уникав глядачів. Можливо, тому й пив.

Горілка

Якось Сергій Миколайович йшов по студії й побачив сильно п'яного актора. У юнака заплітався язик.

- Ну що, сидиш? – запитав Філіппов.

- Та я ось... е-е-е...

- Не за рівнем талану п'єш!!!

Сам Філіппов пив по таланту. Дружина не випускала його на вулицю, коли він занурювався в запій.

Дружина

У них були дуже ніжні стосунки. Антоніна Георгіївна Голубєва – автор книги "Хлопчик з Уржума" – дуже ревнувала його і в 70 (!) років. А він її дуже любив й називав лагідно "Барабулькою".

Коли Антоніна Георгіївна захворіла, Сергій Миколайович у перервах між зйомками бігав за продуктами для неї.

Він був молодшим за дружину. І коли Барабулька померла, життя втратило для нього всякий зміст. Сергій Миколайович замкнувся і "протягнув" без Антоніни лише кілька місяців.

Син

У Сергія Філіппова був син. Від першого шлюбу. Син з матір'ю виїхав жити в Штати. Сергій Миколайович не зміг їм цього вибачити, адже був патріотичною людиною. Він любив свою країну і... відрікся від родини.

Син писав. Філіппов збирав всі листи, але не розпечатував їх. Він показував ці запечатані конверти актрисі Любі Тищенко.

- Я просто відчувала, що в останні дні Філіппов хотів побачити сина, – розповідала актриса журналістам.

Син Сергія Філіппова зміг приїхати в Пітер лишень через рік після смерті батька.

Хвороби

У Сергія Миколайовича була пухлина мозку. Йому зробили операцію новосибірські лікарі – видалили пухлину, черепну кістку. На місці кістки "дихала" "плівка".

Вона була такою помітною, що Сергій Філіппов приховував її під беретом. Він вважав, що йому поталанило: повинен був померти, але доля подарувала йому ще цілих 25 років. Артист до самої старості зберігав ясність думки. Він продовжував працювати, їздити на гастролі, зніматися. Він жартував: "Фурцева казала, що Філіппов – дурень. А мені мізки вирізали – і все розумію!"

На цьому "різня" актора не закінчилась. Сергію Миколайовичу "вирізали" дві третини шлунка.

Останній анекдот

У останні роки це була зовсім хвора людина. Він ледве витримував гастролі.

- Олег! Я не витримаю 20 хвилин. А в мене виступ розрахований на 20 хвилин!

Олег Бєлов, друг і соратник, радив: "Вийди і розкажи анекдот". "Гуляю вранці вашим містом, побачив парк. Підійшов ближче – виявилось, кладовище. Чую, ніби з глибини плач: "Ти не повинен був помирати!!!" Плаче чоловік. Іду на голос. Бачу на могилі чолов'ягу. Могила несвіжа, заросла бур'яном.

Запитую: "Це ваш син? Ви так побиваєтесь..." "Ні, не син. Ти не повинен був помирати!!!". "Отже, батько?". – "Ні, не батько. Ти не повинен був помирати!!!". – "Отже, товариш?". – "Ні, не товариш!!! Це перший чоловік моєї дружини!!! Ти не повинен був помирати!"

Цей анекдот Філіппов розповідав на концертах. І зал помирав від сміху...

Щоб пам'ятали

Перед смертю актор не потрібний був нікому. Родичі Барабульки про його існування забули. Відвідували Філіппова друг Костя і актриса Люба Тищенко. Костя готував поїсти, Люба прала, стригла нігті й приносила з собою продукти. В квартирі панував безлад, довкола лежала пилюка. Стіл був постійно засипаний недопалками, у ванні плавала брудна білизна...

Він помер від раку 19 квітня 1990 року. Ті, хто побував в його квартирі, жахнулись від бідності актора. У Філіппова не було костюма – він брав одяг на Ленфільмі напрокат. У нього не було черевиків – під них були замасковані галоші. У нього не було грошей – актори збирали на домовину.

Сергія Миколайовича поховали не на Волковському цвинтарі, де знайшли спокій душі всіх пітерських знаменитостей, а на Північному, неподалік від Барабульки. Родичі Антоніни Георгіївни вивезли все більш-менш цінне. Все інше забрали актори. Валізу, крісло, диван, торшер, листи, фото... Так радянська влада піклувалася про своїх видатних акторів.

Комментарии

© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua