Поиск по сайту:
Найти



Народные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации
6
Рейтинг
6


Голосов "за"
9

Голосов "против"
3

"Національний народний геній... До нього це був Довженко" (Параджанов про Миколайчука)

Никита | 10.06.2009 00:51
У житті Івана Миколайчука було все, щоб стати міфом не лише національного, але й світового кінематографу – якби жив він не в закритому суспільстві. Дитинство у маленькому гуцульскому селі, раннє кохання, рання слава, рання смерть. "Тіні забутих предків" – одна з двадцяти найкращих картин світу...
Комментарии
Никита   | 10.06.2009 00:55
34 ролі в кіно, 9 сценаріїв, та 2 режисерські роботи. Його називали обличчям і душею українського поетичного кіно, аристократом духу, блискучим самородком.

Іван Миколайчук був кінозіркою 60-70 х років. В ті роки майже жоден фільм не обходився без його участі: "Тіні забутих предків" (1964), "Сон" (1964), "Гадюка" (1965), "Комісари", "Бур'ян", "Анничка" (1968), "Камінний хрест" (1968), "Білий птах з чорною ознакою", "Захар Беркут" (1971), "Тривожний місяць вересень" (1976), "Пропала грамота" (1972), "Вавілон XX" (1979)...
Victoria   | 10.06.2009 01:13
Никита:
+
Дякую за лінк.
Все налагодила.
Никита   | 10.06.2009 01:19
Victoria:
Уряяяяяяя!!!!!!!!!!!!!!!
Никита   | 10.06.2009 01:27
Тіні Забутих Предків – Михайло Коцюбинський

Іван був дев'ятнадцятою дитиною в гуцульській родині Палійчуків. Двадцятою і
останньою була Анничка.
Не знати, чи то вічний шум Черемошу і скарги гірських потоків, що сповняли
самотню хату на високій кичері, чи сум чорних смерекових лісів лякав дитину............
Никита   | 10.06.2009 01:49
Переосмислення історії в художньому творі рівнозначне її творенню. Адже образ історії, створений в людській свідомості, сприйняття фактів у певному світлі впливають на сучасне і майбутнє не менше (а подекуди й більше), ніж самі факти, що мали місце в минулому. У фільмах українського поетичного кіно історія стає матеріалом для роздумів про характер народу, сферою пошуку власної ідентичності. Автори "Пропалої грамоти" і "Вавілона ХХ" шукають підвалини нових концепцій національної історії в народному світогляді.
Victoria   | 10.06.2009 01:52
Клянусь, три дні тому знайшла цей фільм і хотіла ще раз передивитись, бо забула вже коли в останне дивилась.
Львів'янка   | 10.06.2009 09:27
+!
"О,як натхненно вміє він не грати!
Як мимоволі творить він красу..."

(Ліна Костенко про Івана Миколайчука)
Львів'янка   | 10.06.2009 11:22
Як би воно не звучало дивно, але факт є фактом: знаменитого актора Івана Миколайчука познайомив з п'ятнадцятирічним школярем Володимиром Івасюком ніхто інший, як Ленін. Ось як це сталося: восени 1964 року, в одній з Кицманських середніх шкіл відбувся якийсь там культурний вечір з танцями. Тоді подібні заходи могли тривати максимум до 9 години вечора. І цей вечір не був винятком. О 9 усі розійшлися. Вчителі пішли додому, у тому ж напрямку почимчикували зразкові учні, а от збиточні школярі пошурували в пошуках пригод. На чолі цього контингенту був Володя Івасюк.
Львів'янка   | 10.06.2009 11:23
Тинялися вони містечком допоки не надибали у центральному парку бюст Ілліча. Погруддя вождя видалося школярам, як то кажуть, не до шмиги, і вони вирішили його прибрати з постаменту. "Чия воля – того й сила" – каже прислів'я. І на ранок бюст дєдушки Лєніна двірники знайшли біля паркового смітника. Можете уявити, який зчинився скандал.

Ініціатора оказії Володю Івасюка разом з батьками затягали по інстанціям. Але позаяк хлопчисько на той час вже проявив себе великим талантом, вчителі почали шукати якихось виходів на знаменитостей, щоби хлопця порятувати. Ось так і вийшли на Івана Миколайчука, зусиллями котрого скандал вдалося втихомирити.
Львів'янка   | 10.06.2009 11:23
Про це згадує дружина знаменитого актора Марія Миколайчук:

"Іван так зрозумів, що треба хлопця виручати і по всім інстанціям, де міг тільки пройтися, він замовив за нього слово і сказав: "Не псуйте хлопцеві кар'єри музиканта. Він абсолютно нічого дурного не хотів, просто випадок такий з кожним може статись". У всякому разі, це все, слава Богу, зам'ялося. Володя вчився тоді в школі музичній, а потім, коли закінчив школу, вони переїхали в Чернівці".

І це стало початком теплої дружби між Володею та сім'єю Миколайчуків.
Львів'янка   | 10.06.2009 11:23
"Дуже часто коли чи Іван їздив, чи ми їздили разом, чи я їздила, то ми зустрічалися у Львові із Володимиром. Чому у Львові? Тому що він вчився у медичному інституті у Чернівцях, і дуже уже почав яскраво виходити на музичній сфері. Коли він вийшов дуже гарно на піснях, які він писав... Йому запропонували приїхати до Львова поступити в консерваторію. Він перейшов вчитися у медінститут у Львові. То він закінчив і консерваторію, і медінститут".

І Володя кожного разу, коли приїжджав до Києва, заходив у гості до свого земляка. Дуже любив бо талант свого друга.
Львів'янка   | 10.06.2009 11:24
"Я не можу сказати, що це була співпраця творча. Просто зустрічі земляків. Це не так мало. Але земляки, будучи творчими людьми, завжди знаходили спільну мову, особливо Іван, який уже почав писати сам сценарії до фільмів, і багато знімався. У них було про що поговорити. Іван йому запропонував: "Давай зробимо спільну роботу". Звичайно, вони мріяли про це. На превеликий жаль, цього не сталося, тому що сталася біда з Володею тоді".
Так, композитора підло вбили в розквіті його творчого таланту. А 3 серпня 1987 року не стало й Івана Миколайчука. Не встиг він залишити і спогадів про Володю. Все, що знаємо – зі спогадів його дружини.