Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

Він переміг смерть


9
Рейтинг
9


Голосов "за"
10

Голосов "против"
1

Колектив Фонду підтримки українських ініціатив вшановує пам'ять Володимира Івасюка.4 березня 1949 року народився видатний український композитор та співак Володимир Івасюк. Саме він написав "Червону руту" – пісню, яку сьогодні знають і співають від Львова до Луганська. Не дарма ця пісня у виконанні Володимира Івасюка та Василя Зінкевича з Назарієм Яремчуком у 1971 році здобула блискучої перемоги на фестивалі "Пісня-71" всесоюзного масштабу.

Без жодного перебільшення Володимира Івасюка можна назвати Зіркою української музичної культури. Не зірочкою, яка сьогодні спалахує, а завтра зникає у космічній темряві, а Зіркою, що, одного дня спалахнувши, стає орієнтиром для мільйонів і поколінь.

За своє недовге життя Володимир Івасюк здобував перемоги на республіканських та міжнародних конкурсах, але головною його перемогою стала перемога над часом і смертю. Вже 30 років Володимира Івасюка з нами нема, але з нами лишаються його пісні – і він в них.

Для нас, мешканців Луганська, пам'ять про Володимира Івасюка так само дорога, як і для всіх мешканців України. Багато луганців до сих пір згадують, як на стадіоні "Авангард" виступали ВІА "Смерічка" на чолі з Івасюком. Кажуть, в натовпі було не проштовхнутися... І з якої б нагоди б не виступав в Луганську Івасюк, цей день перетворювався на свято української пісні.

Цікаво, що деякі пісні Володимира Івасюка, які "зі скрипом" пропускала радянська цензура, виконувалися вперше саме в Луганську. Крім тиску з боку радянської тоталітарної системи, він зазнав і банальної людської заздрості, інтриг, підкилимного протистояння. Але українське слово його пісень вже не одне десятиліття очищує серця людей, від зла, яким повен наш недосконалий світ.

Комментарии

© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua