Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

ФОНД ПІДТРИМКИ УКРАЇНСЬКИХ ІНІЦІАТИВ


3
Рейтинг
3


Голосов "за"
6

Голосов "против"
3

Фонд підтримки українських ініціатив – це українська благодійна неурядова неполітична організація, створена у 2009 році в Луганську з метою сприяння розвитку української культури на Луганщині.

ФОНД ПІДТРИМКИ УКРАЇНСЬКИХ ІНІЦІАТИВ
Іноді нам доводиться чути, що Луганщина – безнадійно русифікований край і ніщо українське тут не приживається і ніколи не приживеться. Однак, варто подивитися на реальний стан речей і все стає на свої місця. Дійсно, в ході свого історичного розвитку Луганщина сформувалася як край російськомовний (чому так склалося і хто винен – це вже інше питання). Після здобуття Україною незалежності стало питання про українізацію краю. Про важливість українізації було багато сказано з високих і не дуже високих трибун. Але за 17 років на Луганщині не було відкрито жодної української бібліотеки, книжкової чи музичної крамниці! Склалася парадоксальна ситуація: є вже якісна сучасна українська музика, з'являється цікава українська література, але мешканці Луганщини про це практично нічого не знають! Відповідно, постає питання: а як тоді українізуватися, якщо доступу до якісних зразків української культури майже зовсім нема? Звичайно, якщо понишпорити по крамницях, в Луганську можна знайти і українську книжку, і діск з українською музикою. Але цього вкрай недостатньо. Саме тому пріоритетними проектами нашого Фонду є створення української бібліотеки, української книгарні та української музичної крамниці в Луганську. В перспективі – створення мережі бібліотек та крамниць по всій Луганській області.

Наш Фонд займається розбудовою та підтримкою дитячого оздоровчого табору "Дружба" в селі Макарово Станично-Луганського району Луганської області. В таборі є всі умови для якісного відпочинку та оздоровлення дітей: спортзал, басейн, кінозал, тир, майданчики для спортивних ігор, конюшні. Сам табір оформлено в українському стилі, а для цікавих є етнографічний куточок, в якому виставлено предмети побуту українських селян ХІХ-ХХ ст. Також в таборі є бібліотека української літератури. На благодійних засадах в таборі будуть регулярно відпочивати діти-сироти з Луганщини.

Ще одним напрямом роботи нашого Фонду є книговидавництво. Так, на березень 2009 року заплановано видання книги Йосипа Бойдуника "Національний солідаризм". В цій книзі, написаній у 1946 р., викладено погляди українського мислителя щодо ліпшого суспільного ладу в Україні. Не будемо зупинятися на ідеях Йосипа Бойдуника докладніше, лише зазначимо, що сьогодні ідеї солідаризму привертають все більше уваги передових дослідників в усьому світі. Можливо, солідаризм і є тим "третім шляхом", що виведе Україну з нескінченних криз...

Не оминає наш Фонд і краєзнавства. Так, вже готується до публікації серія оригінальних статей про селянський повстанський рух під проводом Нестора Махна, повстання донських та запорізьких козаків під проводом Кіндратія Булавіна і т.д. Ці події – яскраві сторінки історії нашого краю і вони не можуть бути забуті через мінливу політичну кон'юнктуру. Також ми знайшли на Луганщині поховання селянського отамана Блохи, за яким і досі доглядають місцеві жителі. Ми ж встановимо на його могилі достойний пам'ятний знак.

Фонд здійснює підтримку української Церкви. Так, ми надаємо регулярної підтримки греко-католицькій громаді міста Красний Луч Луганської області, а в селі Макарово Луганської області вже будується коштом Фонду православна церква Київського Патріархату. Ми дистанціюємося від міжконфесійних протиріч, але вважаємо, що українські релігійні громади на Луганщині потребують підтримки.

Ваші побажання, зауваження і пропозиції надсилайте нам на нашу електронну скриньку ukrfond@gmail.com

З повагою, керівництво Фонду підтримки українських ініціатив

Комментарии

© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua