Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации
кіно   тіло брехні   Дікапріо   Скот

Тіло брехні

FidelKaryj | 3.12.2008 11:52

0
Рейтинг
0


Голосов "за"
2

Голосов "против"
2

Старий добрий Рідлі Скот зняв чергову стрічку під назвою "Тіло брехні", в якій справді багато брехні і недовіри між трьома головними гравцями – агентом ЦРУ Роджером Ферісом (Леонардо Ді Капріо), його начальником Едом Гофманом (Рассел Кроу) та шефом Йорданської розвідки Хані Саламом (Марк Стронг).

Тіло брехні
Всі вони намагаються вийти на керівника терористичної організації Аль-Саліма (Алон Абутбул), який організовує теракти в Європі і для власної безпеки ніколи не використовує мобільний телефон.

Расел Кроу грає сивочолого і огрубілого шефа ЦРУ Еда Гофмана, який весь час працює, навіть коли відвозить своїх дітей до школи і вчить їх ходити на горщик. За допомогою сучасної техніки, а саме гарнітури hands-free (чомусь не Blue Tooth) та супутника, він інструктує і слідкує за своїм молодшим колегою Ферісом, який їздить країнами середнього сходу і робить брудну роботу. Гофман – це старий вояка і кар'єрист, який живе за принципом мета оправдовує засоби.

Натомість Роджер Феріс – це хороший хлопець, який знаходиться на першій лінії фронту в Йорданії, Іраку або Сирії. Щоб злитися із навколишнім середовищем, він вивчив арабську, відростив собі борідку (ставши схожим на Леніна) і навіть ходить у засмальцьованій олімпійці. Він дуже журиться, коли Гофман радить йому позбутися непотрібного інформатора, або залишити напризволяще підставлену ним людину. Феріс хоче грати чесно, але в нього це не завжди виходить.

До співпраці також залучається Хані Салам – європеїзований, елегантний і жорсткий керівник Йорданських спецслужб. Він найкраще розуміється на ситуації, вміє зіграти на психології місцевих терористів і вербувати їх, хоча для цього також використовує більш жорсткі методи. Хані не подібний до Гофмана, в нього є професійна честь і принципи, чим він дуже пишається, хоча і сам любить похитрувати.

Кожен із цих героїв намагається перейняти ініціативу у свої руки, зіграти свою партію і виграти. Якщо ви думаєте, що це видовище буде захоплюючим і цікавим, то, на жаль, мушу вас розчарувати. Вже на двадцятій хвилині перегляду починаєш нудьгувати і чекати, коли ж почнеться екшн?!! Звичайно, тут є гонитви, перестрілки і навіть сцена, де шалені пси гризуть улюбленця Ді Капріо, але між цими подіями тривають довжелезні переговори по мобільному телефону і переїзди з місця на місце.

Фільм навіть не рятує романтична лінія – Феріс закохується в симпатичну медсестру, йорданку Аїшу (Голшіфтех Фарахані). Він запрошує її на обід, навіть приходить додому, щоб познайомитися з її сестрою-опікункою. Вся ця ситуація виглядала б дуже мило, якби не той факт, що Феріс – агент ЦРУ на ворожій території, і тому не зрозуміло, навіщо він робить такі грубі помилки і ризикує життям жінки тоді, коли й сам не може гарантувати своєї безпеки?

Отож, переглядаючи "Тіло брехні", я мав досить часу, щоб проаналізувати, чому такий режисер як Рідлі Скот зняв настільки посередній фільм. Спочатку я не міг зрозуміти, чому Скот, найкращі стрічки якого ("Гангстер", "Царство небесне" чи "Гладіатор") розповідають про сильних, цілеспрямованих людей, вирішив зняти картину про невпевненого в собі агента – мораліста Роджера Феріса?

Ключем до цього питання виявилися прізвища Ді Капріо і Вільяма Монахена в титрах фільму. Саме Монахен написав сценарій для стрічки Скорсезе "Відступники" (The Departed), де Лео грає роль агента Масачусетської поліції Вільяма Костіга, що під прикриттям входить у банду Френка Костелло і намагається його викрити. За своєю динамікою, грою акторів і проблематикою брехні та зради фільм дуже подібний до "Відступників".

Другим ключем до розгадки є улюбленець жінок – Лео Ді Капріо, який вже вкотре намагається змінити своє амплуа милого хлопчика на серйозного, мужнього агента, як це колись зробив Мет Деймон після успіху "Ідентифікації Борна". Цього, на жаль чи на щастя, Ді Капріо зробити не вдається. Як казав колись Орсон Велс – "в класичному французькому театрі завжди були актори, які грали королів, і актори, які їх не грали". Тому навіть якщо Лео відростив собі бороду і матюкається через кожне друге слово, то це не допоможе йому вжитися в роль сильного, впевненого у собі чоловіка, такого, як гладіатор Максимус Авреліус чи гангстер Френк Лукас, бо занадто миле в нього личко.

Чомусь Рідлі Скот не взяв цього до уваги і зробив посередню картину про шпигунів, тероризм і брехню. Тому фільм виглядає блідо не тільки на тлі останньої серії Бондіани "Кванту милосердя", але й навіть на тлі минулорічного терористичного бойовика "Королівство".

Динаміка – 2

Гра акторів – 3

Операторська робота – 5

Режисура, сценарій – 3

Подібні фільми: "Королівство", "Відступники"

Остаточний діагноз: дві години переговорів і трохи екшену

Тіло брехні (2008)

Жанр: драма, бойовик, США

Прем'єра фільму: 20 листопада 2008

У ролях: Леонардо Ді Капріо, Рассел Кроу, Марк Стронг, Керіс Ван Хаутен, Голшіфтех Фарахані

Режисер: Рідлі Скотт


© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua