Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
війна   Дмитро Снєгирьов ОРДЛО   ГІ Права Справа   Німеччина   Зеленський   риторика   телеканал Дім

Різкі заяви Зеленського на адресу жителів ОРДЛО: чому президент змінив риторику.


0
Рейтинг
0


Голосів "за"
0

Голосів "проти"
0

На мою думку заяви, які прозвучали в інтерв'ю телеканалу "Дім", це фактично сигнал, в першу чергу, європейським партнерам. Ви від нас вимагаєте безконтрольного проведення виборів на окупованих територіях, близько мільйона жителів яких зараз є власниками російських паспортів? Що ж – ми змушені робити певні кроки щодо захисту національної самоідентиф

Різкі заяви Зеленського на адресу жителів ОРДЛО: чому президент змінив риторику.
У інтерв'ю телеканалу "Дім" президент України Зеленський заявив, що Донбас та Крим ніколи не будуть російськими територіями. При цьому він підкреслив, що саме тому ті, хто зараз проживає на окупованих територіях і вважають себе росіянами мають виїхати до Росії.

"Ще раз: батьківщина чи гість. Я вважаю, якщо ти живеш на території окупованого Донбасу та, якщо ти вважаєш, що "Наша справа права – нам в РФ, ми росіяни". Велика помилка залишатися жити на Донбасі. В ім'я своїх дітей та онуків вже потрібно їхати шукати собі місце в РФ. Без України на цій території цивілізації не буде", – заявив він.

Крім того, президент висловив упевненість, що більшість українців, які сьогодні знаходяться в окупації, за Україну і чекають, коли їх земля буде звільнена від агресора. 

Риторика Зеленського кардинально змінилася. І на те є причини.  

План подивитися Путіну в очі і швидко врегулювати конфлікт, що обіцяв Зеленський, будучи кандидатом в президенти, виявився помилковим, передбачувано провалився. Зеленський зрозумів, що швидкого врегулювання ситуації на Донбасі не буде. Більш того, Москва продавлює свій план "врегулювання" (втиснути т.зв. ЛДНР як автономії, контрольовані РФ, в тіло України, запустивши процес федералізації і перешкоджаючи європейській та євроатлантичній інтеграції нашої країни). Міжнародні "партнери" – Німеччина і Франція також на нас тиснуть, примушуючи виконувати політичну частину Мінських угод до безпекової. 

З огляду на це, а також внутрішній фактор, Зеленський розуміє, що реалізація так званої формули Штайнмайера може привести до масових вуличних протестів. А тому змушений змінити риторику.

На мою думку заяви, які прозвучали в інтерв'ю телеканалу "Дім", це фактично сигнал, в першу чергу, європейським партнерам. Ви від нас вимагаєте безконтрольного проведення виборів на окупованих територіях, близько мільйона жителів яких зараз є власниками російських паспортів? Що ж – ми змушені робити певні кроки щодо захисту національної самоідентифікації.

Цим і продиктовані контраверсійні заяви президента Зеленського. Він розуміє, що проведення виборів в ОРДЛО на тих умовах, які диктує нам Москва (і які підтримують Німеччина з Францією) неможливі. Вони небезпечні для української державності. Це фактичне руйнування України як держави. Зеленський змушений рахуватися з цим фактором і можливим падінням своїх рейтингів. І змінювати кардинально риторику. 

При цьому, не зовсім зрозумілий посил для українців, які проживають в ОРДЛО. 

З одного боку, Зеленський закликає власників російських паспортів виїжджати в РФ. З іншого, замість того, щоб дати сигнал іншим, що Україна готова їх прийняти, забезпечити роботою і житлом, усіма умовами, якщо вони ідентифікують себе як українці і будуть прагнути проживати на вільних територіях, він закликає їх залишатися в окупації – фактично в ролі заручників.

Д.Снєгирьов


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua