Народні блоги
http://narodna.pravda.com.ua/politics/605845360b076/

Про деолігархізацію України на тлі збільшення статків мільярдерів під час кризи

Москаль-чарівник | 22.03.2021 09:20

На мою думку, Україні не вистачає ефективного державницького менеджменту, який б дозволив в умовах пандемії не лише вирішити питання малого та середнього бізнесу, а ще й наповнити державну скарбницю.

Про деолігархізацію України на тлі збільшення статків мільярдерів під час кризи
Forbes оновив рейтинг мільярдерів України, статки більшості українських мільярдерів зросли.

"Статки більшості українських мільярдерів значно зросли. І справа не тільки в показниках діяльності їхнього бізнесу. Минулої весни інвестори ще не були готові до пандемії, провідні біржові індекси світу істотно просіли, а нафта часом коштувала менше нуля. У березні 2021-го нафту б'є річні, а індекси – історичні максимуми" – зазначається в повідомленні Forbes.

Експертами вважається, що зростання статків пояснюють коливанням цін на сталь і нафту. Багатьом українським мільярдерам допомогло зростання цін на сталь – за рік вона додала в ціні близько $300 і досягла рівня $700/т.

Так, статки найбагатшої людини України – Ріната Ахметова – зросли з 2,8 до 7,6 мільярда доларів. Тепер цей олігарх посідає 330 місце у рейтингу багатіїв світу. Найбільші активи Ахметова – в компанії "Метінвест" (3,3 мільярда доларів) та ДТЕК (2,1 мільярда доларів).

За підрахунками, статки усіх українських олігархів зросли сумарно на 7-8 млрд доларів.

Уявіть собі, доволі "грубі" гроші, враховуючи те, що діра у бюджеті нараховує приблизно таку саму суму. І тут виникає питання щодо ефективності державного менеджменту: якщо приватні структури, які належать фінансово-олігархічним групам, за рік жорсткої економічної кризи змогли не лише втримати свої позиції, а відповідно збільшити у рази свої статки, то чому Україна залежить від зовнішніх позик?

https://www.youtube.com/watch?v=edsbX4Mc2ms

На мою думку, Україні не вистачає ефективного державницького менеджменту, який б дозволив в умовах пандемії не лише вирішити питання малого та середнього бізнесу, а ще й наповнити державну скарбницю.

Нагадаю заяву офісу президента України з приводу деолігархізації: "Дії президента Володимира Зеленського говорять самі за себе: за менш ніж два роки каденції він зробив для деолігархізації в рази більше, ніж будь-хто з попередніх президентів, без пафосних гасел і популізму".

Д. Снєгирьов


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua