Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
ОРДЛО   коронавірус   російська вакцина   Спутник V   Д. Снєгирьов

Російська вакцина від COVID-19: що чекає мешканців окупованих територій Донбасу


0
Рейтинг
0


Голосів "за"
0

Голосів "проти"
0

Росія має намір використовувати території квазіутворень для проведення 3-го – клінічного – етапу випробувань вакцини. У так званій "сірій зоні", де можна приховати сліди будь-якого злочину, де картина реальності спотворена так, як хочеться кремлівським кураторам, легше замовчати факти смертності від вакцинації не сертифікованим препаратом.

Російська вакцина від COVID-19: що чекає мешканців окупованих територій Донбасу
​На окупованих територіях Донбасу очікують поставку російської вакцини від COVID-19 "Супутник V". Які ризики несе ця ситуація, і як на неї повинен реагувати офіційний Київ?

Нагадаю, що ще в серпні місяці влада РФ заявила, що вакцина успішно пройшла дві стадії досліджень на добровольцях у віці від 18 до 60 років і приступили до вакцинації населення. Робилося це, незважаючи на те, що препарат не пройшов 3-го етапу апробації – клінічних випробувань.

По суті, дана вакцина не сертифікована. Немає міжнародного сертифікату. Так, наприкінці листопада минулого року Європейське агентство з лікарських засобів заявило, що контактує з розробником російської вакцини, але терміни отримання дозволів на "Супутник V", за їх словами, "передбачити важко".

Примітно, що в Європейському агентстві з лікарських засобів досі не отримали від російської сторони запит на вироблення наукових рекомендацій по препарату "Супутник V". Як пояснили в агенстві, компанія-розробник повинна "провести попередні обговорення і подати заявку" для авторизації на ринку. Лише потім спеціальний комітет з лікарських препаратів для людини оцінить надані дані, щоб упевнитися, що "переваги даної вакцини переважують пов'язані з нею ризики".

Тобто, можна казати, що російський "Супутник V" – є вакциною сумнівного походження. Апробування вона проходила тільки в країнах-сателітах Росії – Білорусі та Венесуелі.

В свою чергу у РФ стверджують, що ефективність вакцини – 91%. Але з урахуванням того, що не було реальних клінічних випробувань, а також з урахуванням традиційно брехливої ​​російської пропаганди – говорити про ефективність "Супутник V", м'яко кажучи, передчасно.

Щодо анонсованої вакцинації цим препаратом мешканців окупованих територій Луганської і Донецької областей. Варто зазначити, що офіційно РФ називає ці райони частиною України. Відповідно,подібні її дії – є фактом прямого втручання у внутрішні справи нашої країни. Тим більше, що українська сторона вже заявила про готовність вакцинувати мешканців окупованих територій Донбасу безпосередньо на КПВВ.

Ось тільки відкриття пунктів пропуску російська сторона блокує. А тому всі заяви РФ, що вона проводить вакцинацію в рамках "гуманітарного співробітництва" (тому що Київ нібито відмовляє мешканцям ОРДЛО в вакцинації) – не витримують критики. Швидше слід говорить про те, що Росія має намір використовувати території квазіутворень для проведення 3-го – клінічного – етапу випробувань вакцини. У так званій "сірій зоні", де можна приховати сліди будь-якого злочину, де картина реальності спотворена так, як хочеться кремлівським кураторам, легше замовчати факти смертності від вакцинації не сертифікованим препаратом. Швидше нам намалюють картину ефективності "Супутника V" на рівні 120%. При цьому наголошуючи, що вакцинація на окупованих територіях – це виключно гуманітарний аспект, елемент турботи з боку РФ.

Впевнений, що українські МЗС і МОЗ повинні заявити про те, що Росія має намір проводити випробування сумнівної вакцини на громадянах України, які проживають на окупованих територіях.

Д. Снєгирьов


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua