Народні блоги
http://narodna.pravda.com.ua/politics/5d96f2dac0e66/

Україна заплатила приватній естонській фірмі €20 млн за закордонні паспорта

Hach | 4.10.2019 10:20

Авторскі права на захисні елементи закордонного паспорту України належать приватній естонській фірмі Feature OU. Про це йдеться у розслідуванні журналіста Андрія Павловського.

Україна заплатила приватній естонській фірмі €20 млн за закордонні паспорта
За інформацією журналістів-розслідувачів, за виробництво близько 16 млн українських закордонних паспортів та 4 млн ID-карт держава Україна заплатила за авторське право щонайменше 20 млн євро.

"Український іноземний паспорт запатентирований. Приватні структури отримують гроші за те, що вони встигли вчасно оформити авторське право на захисні елементи, які перебувають в українському паспорті. Наприклад, один з голотипов, які запатентированы, це назви "Україна" і Ukraine, а також точки у вигляді символу і маленька карта України. Зареєстрований він був 19 вересня 2014 року", – розповів Андрій Павловський



Feature OU очолює громадянин Естонії Дмитро Фокін. Сама компанія нічого не виробляє, а виступає посерединком. Статутний фонд компанії 2,5 тис. євро. Фокін керує ще 8 компаніями в Естонії, в кожній з них присутній засновник з України.



Замовником на розробку захисних елементів виступило держпідприємство "Поліграфічний комбінат "Україна", котрим з 2011 по 2016 років керував Максим Степанов. Його фірма "АйПі Девелопмент Груп ОЮ" зареєстрована в Естонії за тією ж адресу, що і згадана Feature OU.

У журналістському розслідуванні Андрія Павловського наведено документ з одніє з нарад у Кабінеті міністрів у 2013 році де зафіксовано, що Максим Степанов заявив про те, що державна компанія "Знак" ніби-то "відмовила у наданні комерційної пропозиції на поставку поликарбонатної сторінки" необхідної для виготовлення паспорта і тому потрібно звернутися до закордонної компанії.





Водночас, директор ТОВ "Знак" Ігор Попович заявив журналістам, що ні поліграфкомбінат "Україна" ні її керівництво у період з 2011 по 2014 роки взагалі не зверталися до них з пропозиціями.



Нагадаємо, згідно з постановою Служби безпеки України N440 від 2005 року захисні елементи державних документів є державною таємницею.


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua