Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
НАТО   Євроатлантичний порядок денний

Створено платформу "Євроатлантичний порядок денний для України"


0
Рейтинг
0


Голосів "за"
0

Голосів "проти"
0

В Україні створено громадсько-політичну платформу "Євроатлантичний порядок денний для України", яка поширила відеозвернення та Маніфест, який закликає українців стати на захист євроатлантичного курсу країни, особливо в світлі агресії РФ.

"П'ять років тому українці зробили свій цивілізаційний вибір. Після Революції Гідності європейська Україна перестала бути для нас лише недосяжною мрією і стала реальною перспективою, вектором суспільних перетворень.

Ці роки реформ та боротьби з гібридною агресією Росії довели: в сучасному світі інтеграція України до НАТО та Європейського Союзу виступає єдиним шансом на збереження української державності, побудову вільної економіки та ефективних суспільних інститутів.

Але сьогодні ми бачимо реальну загрозу втрати цього шансу. У найближчі два роки в Україні відбудуться три електоральні кампанії – президентська, парламентська та місцева. Великий виборчий цикл відбуватиметься у складних умовах.

Зовнішній тиск буде доповнюватися новими загрозами для національної єдності зсередини, зростанням безвідповідальної популістської риторики, загостренням протистояння між різними політичними силами, спробами розколу суспільства за різними ознаками, щоб зробити нас слабшими.

За таких умов євроатлантичний курс України може стати заручником ситуативних політичних розрахунків і короткострокової політичної доцільності. Відмова від цього стратегічного курсу, навіть його частковий перегляд чи уповільнення зробить Україну практично беззахисною від поглинання "русскім міром". Це не просто загроза втрати геополітичного вектору. Це ризик втрати України як держави і як нації.

Тому на перший план виходить завдання захисту здобутків Революції Гідності, серед яких: поглиблення економічних і гуманітарних контактів з країнами ЄС і НАТО, формування української політичної нації, відродження армії, децентралізація, декомунізація, українізація інформаційно-культурного простору, основи енергетичної незалежності, свобода пересування, початки прозорості і підзвітності влади, медичної та освітньої реформ, відкритість державних закупівель, лібералізація економіки. Усвідомлюючи ці виклики і загрози, ми – однодумці – політики, громадські діячі, активісти – створюємо громадсько-політичну платформу.

Наша мета – захистити українську державність через незворотність процесу європейської та євроатлантичної інтеграції України, незалежно від того, яка політична конфігурація складеться внаслідок виборчого циклу 2019 року.

Йдеться про поступове, але невпинне втілення в суспільне життя європейських принципів, які насправді зрозумілі всім і підтримуються кожним: безпека людського життя, добробут, справедливе правосуддя, повага до гідності та прав людини, захист приватної ініціативи, свобода слова, можливість вільного вибору та вільного спілкування зі всім світом.

Ми закликаємо всі проєвропейські громадські та політичні сили до єднання навколо головної мети: побудови вільної соборної багатої України. До наших пріоритетних завдань входить перетворення України на простір швидкого економічного та наукового розвитку, повернення окупованих територій Криму і Донбасу, українізація всіх сфер суспільного життя.

Політична конкуренція та публічні дискусії є нормою для демократичного суспільства. Однак політичні конкуренти не є ворогами, а дискусії про реформи і пріоритети не повинні затьмарювати наших стратегічних цілей. Спроби будь-якого перегляду чи саботажу ключового напрямку руху країни знову відкинуть нас на десятиліття назад у гарантуванні прав людини та національної безпеки і стануть капітуляцією перед "русскім міром", якою б політичною чи електоральною "доцільністю" вони б не обґрунтовувалися.

Ми оголошуємо мобілізацію громадянського суспільства на спільне відстоювання проєвропейського курсу України. Із цією метою, в рамках Платформи, ми ініціюємо вироблення Євроатлантичного порядку денного для України, де будуть зафіксовані найважливіші політичні пріоритети, плани та рішення.

Ми закликаємо політиків, громадські об'єднання, активістів та всіх небайдужих до європейського вибору України громадян приєднатися до Платформи для спільного формування конкретних вимог, що стосуються першочергових питань національної безпеки, розвитку економіки, громадянських свобод, виконання яких ми будемо вимагати від політиків, співставляючи їхні політичні декларації з конкретними кроками та попередніми діями.

Дотримання цього порядку денного, виробленого спільними зусиллями, стане для нас головним критерієм оцінки заяв та дій політиків – незалежно від їхньої партійної приналежності, а для громадян – найкращим інструментом оцінювання кандидатів для підтримки під час виборчих кампаній", – йдеться в Маніфесті.

Відео та перелік підписантів можна переглянути на сторінці "Однодумці" у Фейсбуці – https://www.facebook.com/%D0%9E%D0%B4%D0%BD%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BC%D1%86%D1%96-2128711337185057/?modal=admin_todo_tour


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua