Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Аваков і Луценко мають розслідувати діяльність Аласанії

Hach | 5.02.2019 23:27

0
Рейтинг
0


Голосів "за"
0

Голосів "проти"
0

Розслідувати привласнення Зурабом Аласанією та його підлеглими коштів у особливо великих розмірах під час проведення тендерів на "Суспільному" вимагає від правоохоронців народний депутат Михайло Головко. Як передають "Українські новини", відповідне депутатське звернення він направив до Генпрокуратури та Міністерства внутрішніх справ.

Аваков і Луценко мають розслідувати діяльність Аласанії
Депутат зазначає, що неодноразово звертався до правоохоронців щодо порушень на НСТУ, утім жодного посадовця досі не притягнули до відповідальності.

"Мені стали відомі факти про вчинення Головою правління ПАТ "Національна суспільна телерадіокомпанія України" Аласанією З.Г. та його підлеглими особами кримінальних правопорушень, а саме привласнення коштів в особливо великих розмірах під час тендерних закупівель, привласнення міжнародної фінансової допомоги, підроблення диплому, зловживання службовим становищем під час нарахування премій тощо", – йдеться у зверненні Головка.

Зокрема, депутат вказав на низку кримінальних правопорушень у діяльності Аласанії та його команди, що стосуються закупівлі обладнання за завищеною ціною.

"У грудні 2017 року службовими особами ПАТ "Національна суспільна телерадіокомпанія України" проведено процедуру закупівлі за державні кошти обладнання на більше 15 млн грн. Єдиною особою, яка брала участь у конкурсі і отримала перемогу стало ТОВ "ВІЖН ХАУС". Звернувшись до компанії, яка займається поставками аналогічного обладнання за комерційною пропозицією, можна дійти висновку, що вказане обладнання Головою правління ПАТ "НСТУ" придбано по завищеній, майже на 2 млн грн, ціні", – йдеться у зверненні.

Головко додав, що у цьому ж провадженні розслідується іще одне порушення щодо купівлі обладнання на 422 тисячі гривень.

За результатом конкурсу переможцем стала ТОВ "БМС ТЕХНО ", яка раніше фігурувала в скандалах при закупівлях комп'ютерного обладнання за завищеною вартістю. Зробивши поверховий аналіз ринку встановлено, що вказане обладнання придбано службовими особами ПАТ "НСТУ" по завищеній вдвічі вартості", – заявив Головко.

Нардеп також вимагає розслідувати, чому заробітна плата керівного складу НСТУ становить від 20 до 100 тисяч гривень, тоді як творчий колектив отримує від 5 до 8 тисяч гривень зарплати.

"Крім того, керівництво ПАТ "НСТУ", зловживаючи своїм службовим становищем та використовуючи корупцйні схеми, заволодівають грошима іноземних партнерів, виділених для розвитку медіа в Україні. Завищується вартість створення медіа проектів, кошти іноземних грантів використовуються на виплату премій, надбавок та доплат керівному складу ПАТ "НСТУ", при цьому, останні не відображають такі кошти у своїх деклараціях", – заявив Головко.

Депутат акцентує на тому, що правоохоронці мають розслідувати провадження про використання заступником НСТУ Юровською підробленого диплому про освіту та звернути увагу на праву руку Аласанії – Олександра Лієва, колишнього міністра туризму Криму за часів Януковича, який розробив та впровадив корупційні схеми відмивання грантів через благодійні фонди.

В той час, коли Зураб Аласанія керував "Суспільним мовленням", з 1 січня 2017 року до 28 грудня 2018 року, поліція Києва відкрила проти НТКУ шість кримінальних проваджень. Про таке йдеться у відповіді прес-служби поліції Києва на інформаційний запит голови комітету з питань аудиту Наглядової ради ПАТ "НТКУ", – пише zik.

"... Згідно з даними слідчого управління ГУ НП в Києві, за період з 01.01.2017 по 28.12.2018 за фактом господарської діяльності ПАТ "Національна громадська телерадіокомпанія України" до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено шість кримінальних правопорушень за ч.2 ст.364 КК Україна і ч.2, 5 ст.191 КК України... Дані досудового розслідування підлягають розголошенню згідно з дозволом слідчого і прокурора в тому обсязі, в якому вони визнаються можливим", – йдеться в документі.Як відомо, частина 2 статті 364 КК України – це "зловживання владою або службовим становищем, що спричинили тяжкі наслідки". Частина 2 статті 191 КК України – "привласнення, розтрата або заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем". Частина 5 статті 191 КК України – "привласнення, розтрата або заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем в особливо великих розмірах або в складі організованої групи".


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua