Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Про що Анатолій Гриценко не сказав в інтерв'ю Цензор.net?

Hach | 25.07.2018 01:31

0
Рейтинг
0


Голосів "за"
0

Голосів "проти"
0

Головне, чого я не побачив в інтерв'ю, я а хотів би – це звідки гроші на кампанію, на партію, на життя. У казки про лояльних бізнесменів, які не хочуть афішувати свою допомогу, побоюючись переслідувань, вже давно не вірю. Жоден бізнесмен не вкладається в політика просто так.

Про що Анатолій Гриценко не сказав в інтерв'ю Цензор.net?
Прочитав інтерв'ю з Анатолієм Гриценком на Цензор.НЕТ. Не одкровення, звичайно. Архетипова па́точна, ретельно продумана проповідь кандидата в президенти зразку 2018-го. Менше з тим, хочу прокоментувати декілька неоднозначних, на мій погляд, моментів.

Чому всі без винятку претенденти на президентський пост вважають, що повернення Донбасу, яке в політичних колах прийнято називати витонченим евфемізмом "реінтеграція" – манна небесна для цієї країни? Чому ніхто з них, достеменно знаючи, що повернення в осяжній перспективі неможливе, просто не скаже про це? Коли артикулювати непопулярні, але чесні та об'єктивні факти знову стане модним серед політиків? Яким чином Україна, яка не вилазить з переддефолтного стану, утримуватиме ці території? За які гроші відновлюватиметься соціальна інфраструктура, вирішуватимуться безпекові, екологічні проблеми? Як амністія, про яку говорять претенденти, уживатиметься з принципом невідворотності кримінальної відповідальності за скоєні злочини?

Хто втокмачив у голови наших політиків, що донбаські біженці планують повертатися? Ось Гриценко говорить про заходи, які потрібно вжити, аби люди повернулися і жили там, де вони жили до війни. Тобто я п'ятий рік поспіль, вибачте, хуячу, з нуля тягну іпотеки, кредити, намагаючись дати своїй дитині новий дім, для того, щоб потім повернутися до міста, кожний квадратний міліметр якого нагадує про зрадництво, невігластво і ницість переважної більшості колишніх земляків? Ви божевільні? Прагнення повернутися – це великий міф, створений людьми, які самі нічого не втрачали. Головне, що війна забирає у біженця – це не майно, а ілюзії щодо мирного і безболісного возз'єднання з малою батьківщиною. Збагніть це, панове політики.

Дуже дивний пасаж про причини, які завадили кадровому військовому Гриценку піти на фронт. Каже, що не міг командувати навіть батальоном, оскільки не був підготовлений до цього. Виходить, керувати збройними силами ти підготовлений, керувати державою – теж, а батальоном – ні? "Повести людей, чтобы они погибли, – это, я считаю, безответственно", – каже Гриценко і одночасно критикує тих, хто не віддав команду розпочати бойові дії проти Росії під час захоплення Криму. Він не став би, але вони мусили? Якась туманна логіка, тим паче що в інтерв'ю LIGA.net він розповів, як на початку російського вторгенння жив у кабінеті міністра оборони Тенюха, його колишнього підлеглого, в якості радника.

Відверто компліментарні рулади на адресу Азарова я навіть і коментувати не стану. Здається, що теплі спогади про калузького маркшейдера – новий тренд українського політичного істеблішменту.

Головне, чого я не побачив в інтерв'ю, я а хотів би – це звідки гроші на кампанію, на партію, на життя. У казки про лояльних бізнесменів, які не хочуть афішувати свою допомогу, побоюючись переслідувань, вже давно не вірю. Жоден бізнесмен не вкладається в політика просто так.

Поки писав, згадав, як 23 лютого 2014 року я дзвонив Гриценку, який виводив луганський "Беркут" з Києва, і благав його не відправляти "беркутів" додому, розуміючи, до чого це призведе. Анатолій Степанович обіцяв зробити все можливе, і вночі цього ж цього дня майбутній авангард "народної міліції ЛНР" повернувся до Луганська

Сергій Iванов, блогер, тележурналіст


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua