Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Мета "заколоту" у Луганську- створити враження, що Кремль безпосередньо не контролює місцевих бойовиків


0
Рейтинг
0


Голосів "за"
0

Голосів "проти"
0

За версією аналітиків американської приватної розвідувально-аналітичній компанії Stratfor мета "заколоту" – створити враження, що Кремль безпосередньо не контролює місцевих бойовиків. Окрім того, спробувати дистанціюватися від закидів щодо ролі Москви у "внутрішньому конфлікті" між ватажками бойовиків у Луганську.

Мета ''заколоту'' у Луганську- створити враження, що Кремль безпосередньо не контролює місцевих бойовиків
Внутрішній конфлікт у так званій "ЛНР" Росія використала в якості ширми, щоб спростувати перед Заходом дві тези. Одна з них – про повний контроль Москвою бойовиків.

Уплив Кремля на бойовиків так званих республік яскраво проявився після телефонної розмови Путіна із Захарченком і Плотницьким, коли протягом п'яти хвилин було прийнято рішення про розблокування процесу обміну полоненими.

Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков на зустрічі із журналістами заявив, що Кремль має вплив на ватажків самопроголошених "республік", тому вони й погодилися на обмін полоненими.

"Республіки" живуть самостійним життям, але Путін ніколи не приховував, що має можливість звертатися із закликами та чинити певний вплив", – зауважив Пєсков.

Таким чином Путін показав, що Росія повністю контролює бойовиків, упливає на ситуацію в ОРДЛО і, відповідно, є стороною конфлікту.

Наочне підтвердження повного контролю Кремля над ОРДЛО дало козир спецпредставнику США Волкеру. В останнього мало би виникнути питання: якщо Путін має такий вплив, то чому триває війна, а Росія розповідає США, що там немає військ РФ?

Москві терміново треба було показати, що вплив не настільки глобальний. І що начебто на внутрішні конфлікти, такі, як у Луганську, вони не впливають.

За версією аналітиків американської приватної розвідувально-аналітичної компанії Stratfor мета "заколоту" – створити враження, що Кремль безпосередньо не контролює місцевих бойовиків. Окрім того, спробувати дистанціюватися від закидів щодо ролі Москви у "внутрішньому конфлікті" між ватажками бойовиків у Луганську.

"Малоймовірно, що Кремль дозволить погіршитися ситуації до такого ступеня, що внутрішня сварка бойовиків стане загрожувати його контролю над окупованою територією або його переговорам про введення місії миротворців ООН на Донбас," – зазначили у Stratfor.

Примітно, що прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков відмовився коментувати ситуацію в окупованому Луганську. "Я залишаю без відповіді ваше запитання, скажімо так, якихось нюансів я б не став би зараз озвучувати", – заявив Пєсков.

По-друге, під час "заколоту" в Луганську Кремль знову вкинув тезу про можливість об'єднання "Л/ДНР" у єдину "державу". Нагадаю, така спроба вже була – заява Захарченка про "Малоросію". Тоді це налякало Захід, адже це могло повністю нівелювати Мінські угоди.

Справа в тім, що підписанти Мінських домовленостей від ОРДЛО – "ДНР" і "ЛНР". Якщо ж вони об'єднуються, то угоди втрачають свою силу. Для України це плюс. Але не для Заходу, який опиняється перед розбитим коритом, і треба все починати з початку. Тобто знову треба з нуля починати перемовини щодо модальності припинення конфлікту.

У Кремлі відразу заявили, що питання про об'єднання так званих республік є виключно внутрішньою справою самих "ДНР" і "ЛНР". "Це, швидше, питання цих "республік", але знову ж таки я не буду нічого коментувати", – заявив журналістам Пєсков.

Наразі тезу про об'єднання "республік" Москва вкидає, щоб змусити Захід грати за правилами Росії. Зокрема, змусити прийняти тільки російський варіант уведення миротворців ООН на Донбас.

Д. Снєгирьов


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua