Народні блоги
http://narodna.pravda.com.ua/politics/56377bb42a8f4/

Переможна поразка? Президент вважає, що на виборах в Луганській області перемогли проукраїнські сили.

Москаль-чарівник | 2.11.2015 17:05

Ці вибори показали, що Луганська область, на жаль, і досі голосує традиційно – "хай мерзотник, але він наш мерзотник". Ситуація з електоральними уподобаннями в Луганській області не змінилася.

Переможна поразка? Президент вважає, що на виборах в Луганській області перемогли проукраїнські сили.
30 жовтня Президент України Петро Порошенко звернувся до співвітчизників і прокоментував підсумки виборів в органи місцевого самоврядування.

Петро Порошенко заявив, що виборці в цілому вибрали проукраїнські партії, і, зокрема, партії, що входять в правлячу коаліцію.

"Політичні сили, які входять до правлячої коаліції, отримали гідний результат. Сукупна підтримка проєвропейських, проукраїнських сил значно перевищує підтримку тієї партії, яка веде свій родовід від Партії регіонів Януковича і є її правонаступником. Найголовніше: реваншу антиукраїнських сил не відбулося. Вперше там зламана монополія відомої політичної сили, яка формувалася не один десяток років", – сказав він.

Признаюся, мене дуже здивувала переможна реляція пана Президента щодо результатів виборів до місцевих рад-2015 на Донбасі. Подивимося на конкретних прикладах,як і де була зламана монополія відомої політичної сили.

Наприклад, у головних містах української частини Луганської області – Сєвєродонецьку, Лисичанську, Рубіжному та Старобільську – перемагають колишні і діючі представники партії,яка веде свій родовід від ПР.

На виборах мера Сєвєродонецька, який на даний момент є адміністративним центром Луганської області, у другий тур виходять чинний мер, самовисуванець і колишній регіонал Валентин Казаков, і колишній градоначальник з 1994 по 2010 роки, самовисуванець Володимир Грицишин,який теж міцно пов'язаний з регіоналами.

У сусідньому Лисичанську на виборах в один тур переміг кандидат від партії "Опозиційний блок" Сергій Шилін. У Рубіжному,так само, в один тур, переміг кандидат від "Опозиційного блоку" Хортів. Ще один кандидат від "Опозиційного блоку" Андрій Гайдуков переміг у м. Новодружеськ Лисичанської міської ради. У Старобільську переміг кандидат від партії "Наш край" Володимир Живага. Аналогічні показники по багатьом районам області.

Що ж стосується місцевих рад всіх рівнів, то там більшість за чиновниками, які так чи інакше співпрацювали з режимом Януковича. Невже Ви, п. Президенте, вважаєте представників "Опозиційного блоку" та "Нашого краю" проукраїнськими політиками? Про яку проукраїнську коаліцію, п. Президенте, можна говорити, якщо список Вашої політсили у Старобільську очолював Анатолій Гаркавий – людина, яка організовувала т. зв. "референдум"?

"Дуже важливо, що голосування пройшло на підконтрольній Україні частини Донбасу. Вперше в радах Донецької та Луганської областей будуть представлені про європейські партії. Вперше Донецька і Луганська області вибирали собі місцеву владу на досить конкурентних виборах, яких ніколи раніше в тих краях не траплялося", - йдеться у зверненні Президента.

Я не буду зараз писати про доцільність проведення виборів на підконтрольній Україні частини Донбасу. Мене більше зацікавив той факт,що п.Президент вважає,що в радах Луганської області вперше будуть представлені проєвропейські партії.

У 2006 році в Луганську обласну раду за списками БЮТ було обрано п'ять депутатів. Що ж стосується Луганської міської ради, то по списках БЮТ було обрано 4 депутатів. Тому казати про те,що в радах Луганської області вперше будуть представлені проєвропейські партії, не можна.

Звичайно, якщо п. Порошенко вважає, що БЮТ-це проєвропейська партія.

Ці вибори показали, що Луганська область, на жаль, і досі голосує традиційно – "хай мерзотник, але він наш мерзотник". Ситуація з електоральними уподобаннями в Луганській області не змінилася.

Перемогу святкувати дуже й дуже рано...

Д.Снєгирьов


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua