Народні блоги
http://narodna.pravda.com.ua/politics/54e6d799a40bb/

Марш миру в Кіровограді, як синдром совкового відлуння

Анатолій Авдєєв | 20.02.2015 08:43

Понад тисячу кіровоградців взяли участь в Марші Миру, що пройшов центральною вулицею міста Кіровограда та завершився мітингом і молебнем на центральній площі міста

Марш миру в Кіровограді, як синдром совкового відлуння

Понад тисячу кіровоградців взяли участь в Марші Миру, що пройшов центральною вулицею міста Кіровограда та завершився мітингом і молебнем на центральній площі міста. Акція тривала, якось швидкоплинно, формально ы менше години, хоча недільного дня і поспішати можна було лише до телевізора

Колона під державними прапорами вирушила від стели Янгола- Охоронця до площі Героїв Майдану, де відбувся мітинг – реквієм. Серед учасників – представники влади, військовослужбовці, учасники АТО, волонтери, священнослужителі, громадськістьЮ яка зібралася не лише за покликом серця, але і за вказівкою начальства. Така от совкова прикрість...

Одними з перших організатори запросили до слова народного депутата, обраного за списками "Народного фронту" та голову Кіровоградської ОДА. Виступ останнього частина присутніх на площі зустріли вингуками "Ганьба!", згадаши його недавнє минула у Партії регіонів та керування "ті тушками". Спрацювало старовинне народне повірря: "Хто старе пригадає – тому око геть, а хто забуде – тому обидва", і саме в другій частині.

Загалом перших декілька виступаючих присутні на заході люди практично не чули через проблеми зі звуковою апаратурою. Серед виступаючих, як не дивно були представники лише двох партій, а іншим пояснювали відмову стислістю регламенту, в який таки втиснули і попа від московського патріархату, спритно приховавши його конфесійну приналежність.Серед виступаючих також були волонтери. А от учасникам АТО, також присутнім на площі, слова не надали. Усі виступаючі закликали до єдності, а також активізації дій по звільненню окупованих українських територій. Більше всього запам'ятався всім та припав до душі все ж виступ юнака-волонтера, а не когось з "представників", бо був щирим відвертим і по суті з радикальними запитаннями до влади, уособлення якої стояло стояло поруч мовчки.

Закінчився захід двома проповідями та молитвами. Першими дали змогу помолитися за військовослужбовців та мирне населення, які загинули в зоні збройного конфлікту на Сході країни, як то не дивно, представники УПЦ (МП), а вже другими – представникам УПЦ КП. І тут щось незрозуміле, бо за поведінку на Добасі УПЦ МП мала б мати "червону картку" на таких заходах або публічно вибачатися та каятися за благословення терористів.

Наприкінці присутні поклали квіти на імпровізовану карту України, на якій на папері були видрукувані назви населених пунктів Донеччини та Луганщини. По периметру карти розставили поминальні лампадки.

Підсумок дійства: це не Париж!!! Учасники говорили про наболіле, але гідно і офіційно звернутися до міжнародної спільноти не вистачило "кеби" або духу. Хоча з духом у українців проблем немає. Що це було? Мавпування Парижу чи захід для галочки в зв'язку з командою згори? Мабуть все одночасно... І тут пригадався перший Марш миру організований незалежною профспілкою "Трудова солідарність" ще 6 червня, коли жертв було обмаль, і Україна, як і зараз чекала рішучості влади і мирного неба. Було то в Києві за два дні до інавгурації чинного Президента. Але минув час, і наламано ще більше дров: умовах умовного "перемир'я" загинули тисячі українських громадян, оголилися проблеми фронту і тилу, озброєння та постачання. Україна на диво всьому світові воює і торгує з Росією одночасно, і весь світ спостерігає за цим та дивується цьому ідіотизму. Можливо тому і не дуже допомагає, бо все відбувається ніби якось не насправді... Справжні лише людські жертви та матеріальні втрати.

Повернувшись до кіровоградського фрагменту загальноукраїнської акції слід підкреслити те, що слова представникам незалежної профспілки "Трудова солідарність" не надали і не планували давати і прапор розгортати "не дозволили", хоча наприклад місцевий КУН "заборону" проігнорував... Чому так? Щоб не знали хто за мир, а хто ні? Кому потрібна така обезлічка та конспірація. Невже хтось чекає путінських бойовиків у Кіровограді і так шифрується на всякий випадок? Традиційно залишається багато запитань без відповіді.


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua