Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Три як рідні брати

Юрий Мосаев | 4.01.2015 22:21

0
Рейтинг
0


Голосів "за"
0

Голосів "проти"
0

Яценюк, Порошенко, Турчинов

Три як рідні брати

Багато критиків української літератури до яких часто приєднуються українофоби стверджують про відверту "мінорність" творів українських письменників. Неначе тільки про горе та сум писали українці, а якщо так писали, то звідки тим пропагандистам, народникам та українофілам знати як правильно розвивати українську державу. Свідомі українці опонують їм думками про необхідність реалістичного опису саме трудових та буремних подій з життя українців різних прошарків населення. Та часто навіть завзяті українофіли згадують "Чорну раду" Пантелеймона Куліша і незлим тихим словом про себе описують жагу до зрадницької боротьби українських "князьків" як за "Гетьманщини", УРСР та навіть сучасної України. Та все ж є твори, які не тільки описували страждання українців, але й стверджували ідею сталого розвитку українців та навіть говорили про реальність українського щастя.

Мало хто з пересічних українців знає, що цілий філософський трактат про "щастя" написав Володимир Винниченко, правда в його термінології воно має назву "конкордизм" та і його антиутопія "Сонячна машина" практичний пошук "щастя" для українця, що міг би пережити "сталінщину".

Але в українській літературі є і зовсім особливий твір, де сталий розвиток і "щастя" українців описуються як реальність їх буття. І цим твором на нашу думку є повість видатного сина Буковини Юрія Федьковича "Три як рідні брати". Цей твір на жаль вже не є обов'язковим для вивчення в школі.

В цій повісті змальовано модель ефективної взаємодопомоги трьох українців, які об'єднали свої зусилля заради спільного добробуту. До того ж повість проникнена символізмом. Так як не всі з друзів були українцями, але заради злагоди вони поріднилися за рахунок укладення шлюбів з сестрами своїх друзів і почали газдувати на одній вулиці. Крім того єдність трьох в родині глибоко християнський символ, що перенесений у демократичних країнах у ранг трьох гілок державної влади.

В сучасній Україні в кінці 2014 році склався схожий тріумвірат. Його склад це президент України Петро Порошенко, прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк і нещодавно призначений голова РНБО Олександр Турчинов. І символічним є їх поєднання у воєнний час і про втрати серед рідних. Про що свідчить наступна цитата повісті "Лиш братик мій Онуфрашко, сизий мій, не обізветься між нами, не подивиться очима тими тихими та любими, не промовить речами своїми добірними: як спить, так спить собі на цвинтарі поуз батечка свого та неньки. А мені все здається, що він не вмер, що він мусить відкіля надійти. Да, мабуть, не прийде вже, серце моє!" Як бачимо, що так званий "союз трьох" з повісті Ю. Федьковича був вимушеним, але ефективна взаємодія призвела до результату, який автор визначив так "А часом то згадаємо собі давні свої літа, як-то ми бідували у світі, не знаючи долі. Тоді хіба посумуємо хвильку, але лиш хвильку, відтак знову зрадіємо, звеселимось та й порозходимся тихенько, гарно, звичайно, сказано – щасливі". Проблема лиш в тому чи вистачить мудрості у наших державницьких братів. Алгоритми процесів вже закладені, тепер можна очікувати на результат їх перетину, але не має віри в українців у єдність власних представників. Якщо їм не вдасться, то давайте їх підстрахуємо і створимо такі вдалі моделі власної діяльності не наслідувати які нашим можновладцям буде просто соромно.

Мосаєв Ю.В.

Запорізький культурний прорив та

спілка незалежних політологів Запоріжжя.


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua