Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Горбачов святкує 25-ліття падіння Берлінського муру

Ігор Бурдяк | 10.11.2014 12:04

0
Рейтинг
0


Голосів "за"
0

Голосів "проти"
0

Чи допоможе Путіну інтерв'ю Михайла Горбачова, яке він дав німецькому телеканалу ZDF?

Горбачов святкує 25-ліття падіння Берлінського муру
Екс-президент СРСР Михайло Горбачов заявив, що на форумі "Нова політика" в Берліні та на зустрічі з канцлером ФРН Ангелою Меркель "твердо займе позицію захисту Росії і її президента Володимира Путіна".

"Я, звичайно, використовую привід 25-річчя руйнування Берлінської стіни для того, щоб більше ніколи не було ніяких стін, не лише кам'яних, але й моральних та загальнолюдських. Як говорив в одній із дитячих казок мудрий кіт, "треба жити дружно", – сказав Горбачов "Інтерфаксу" в четвер, 6 листопада.

"Цю ж тему, – продовжував він, – я підніму і в бесіді з Ангелою Меркель. На моє тверде переконання, проблема України – це всього лише привід, за який змогли вчепитися США. Росія пішла на нові відносини, створювала нові структури співробітництва. І все було б добре, але не всім у США це сподобалося. У них інші плани, їм потрібна інша ситуація, така, щоб вони могли скрізь влазити. Буде погано чи добре, це вже їх не стосується. Важливо, що вони влізли".

Путін на форум не поїхав. Микола Сванідзе (із сарказмом): "то, что, сейчас, кстати, президент Путин не едет на празднование годовщины...Дмитрий Песков сказал, что не собирался и не собирается. Это очень такая знаковая формулировка, потому что, если бы он просто сказал: "Не едет..." – ну, не едет: может быть, не позвали, может быть, не выписывается в планы, но "не собирался и не собирается" – это довольно жесткая формула. Это значит, что "ребята, уважаемые партнеры, у нас с вами теперь разные праздники. Это ваш праздник, но не наш, потому что рухнула стена, а вместе с ней рухнуло наше имперское могущество, и нам это вспоминать неприятно, извините!" – вот, что означает эта позиция. И хотя там Ростропович играл на виолончели, сидя рядом с этой стеной, когда ее разбирали – это был праздник тогда для всех, и для нас тоже – все, а сейчас уже не праздник; потому что эта стена была – стена нашего величия, вот, что это была за стена. И это был, в какой-то мере, конечно, материальный образ "железного занавеса", но мы и по нему ностальгируем, потому что "железный занавес" рухнул и мы попали под влияние этой затхлой, бездуховной, Гей-Европы – в гробу ее..., не к ночи будет помянута. Поэтому это не наш праздник, нет".

На форумі Горбачов сказав: "Я хотів би закликати всіх політиків, особливо тих, хто очолює уряду, уважно поставитися до нещодавнього вступу Володимира Путіна на Валдайській форумі, ... Я виявив у його промові прагнення знайти шляхи зниження напруженості та в перспективі створення нових основ для партнерських відносин".

Горбачов заявив в інтерв'ю німецькому телеканалу ZDF у суботу, 8 листопада: "НАТО не обіцяло не розширюватися. Це міф, дійсно. До його створення доклала руку преса". Та преса це не із пальця виссала.

Першоджерелом інформації про те, що в 1990 році альянс нібито дав, а потім – порушив обіцянку на розширюватися на Схід, був президент Росії Володимир Путін. Цей аргумент він використовував для виправдання анексії Криму.

Взагалі-то міф≠брехні.

Горбачов сказав у Берліні ще й таке: "Я абсолютно переконаний, що Путін краще за всіх зараз захищає інтереси Росії. Звичайно, в його політиці вистачає, як то кажуть, того, за що можна зачепитися з критикою. Але не буду я зачіпатися за це, і не хочу, щоб інші чіплялися".

А таки зачепився. І доволі доречно.

Та послухаємо Матвія Ганапольського: "Жаль, что Горбачев не уточнил, к чему именно прислушаться, к какой части – про то, что Запад плохой, про то, что он ведет мир к краху? Не понимаю. Запад должен прислушаться к тому, что Путин – Путин в своих выступлениях ругает. Все его "фултонские речи", которые он произносит, где бы географически он их ни произносил, они посвящены тому, что Запад плохой. Так в чем цель? Ну, еще раз – не понял. Но Михаил Сергеевич имеет на это право – раз он так посчитал, значит, посчитал. Короля играет свита. Для меня он король, Горбачев, а я – свита. Он великий. Если он так сказал, – может, так надо и сделать... Здесь может быть разная точка зрения. Кто-то считает, что этим он помогает России, а кто-то посчитает, что он этим вредит. Потому что прислушиваться к Путину, может быть, не следует..."

У Леоніда Грабовського інша позиція: "Горбачова відтепер в Україні зневажатимуть геть усі: одні – за відвертий імперіалізм й апологетику Путіна, інші – за відкидання так ним колись розрекламованих "загальнолюдських цінностей" (Росія юбер аллес!), ще інші – за те, що не втримав свого часу від розпаду СРСР... Що ж, в кінцевому підсумку генсек КПРС так і не зумів вийти за вузькі межі заданого йому "мудрою партією Леніна-Сталіна" світогляду, він тільки дещо змінив риторику, і на місці непогрішимого ЦК у нього тепер ґ непогрішимий ВВП"

НМД обидва коментатори парадоксальним чином мають рацію.


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua