Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Чому був збитий пасажирський літак "Боїнг 777" в небі над Донбасом?

Ігор Бурдяк | 26.07.2014 09:41

2
Рейтинг
2


Голосів "за"
4

Голосів "проти"
2

Спроба обгрунтування версії Андрія Ілларіонова

Чому був збитий пасажирський літак ''Боїнг 777'' в небі над Донбасом?
4 жовтня 2001 відбулася авіакатастрофа. Літак Ту-154 авіакомпанії "Сибір", що виконував рейс по маршруту Тель-Авів-Новосибірськ, упав у Чорне море (о 12:44 за київським часом зник з екранів радарів). Згодом частина багажу та деталі внутрішнього оздоблення літака були знайдені в морі. Загинули всі 66 пасажирів (з них 51 громадян Ізраїлю та 15 громадян Росії) та 12 членів екіпажу.

Російська комісія МАК, що проводила розслідування обставин катастрофи, визначила, що причиною послужило ненавмисне влучення української зенітної ракети у ході військових навчань.

З 17 липня кожен день російські ЗМІ нагадують росіянам про цю трагедію, коли повідомляють новини, пов'язані з авіакатастрофою Боїнга 777 біля Донецька. Натякаючи: для українців, які не вміють належно поводитися з серйозною зброєю, збивати пасажирські літаки – звична справа.

У процесі розслідування цієї аварії різне було. І заява Путіна від 4 жовтня: "Украина самолет не сбивала"; і необдумана заява Леоніда Кучми від 10 жовтня: "Не мы первые и не мы последние"..."посмотрите на Европу, где случаются трагедии и большего масштаба". Міжвідомча комісія України з розслідування катастрофи "ТУ-154" 24 жовтня визнала, що в загибелі літака теоретично могла бути винна українська ракета.

Проте юридично Україну не було визнано винною. Рішення Київського апеляційного суду: в російський авіалайнер, який зник над Чорним морем в 2001 році, наша ракета не потрапляла. Все ж український уряд перерахував родичам тих, хто загинув, грошові компенсації (із гуманітарних міркувань).

Тепер про збитий "Буком" літак "Боїнг 777". Попередня позиція світової громадськості в основному одностайна: "Збили проросійські терористи чи російські військові". "Бук" скоріше за все був російський. На відміну від аварії у 2001 році є речові докази – уламки літака, тіла загиблих, які однозначно кажуть: літак впав не через внутрішню несправність, а був збитий "буківською" ракетою.

Сьогодні дискутується питання: пасажирський літак був збитий навмисно, чи він помилково був прийнятий за військовий. Друга версія широко висвітлена.

Першу версію: "пасажирський літак був збитий навмисно", пропонує радник Путіна з 2000 до кінця 2005 року Андрій Ілларіонов. Він був представником президента Росії по зв'язках із лідерами "Великої сімки". Ілларіонов вважає, що не випадково був збитий не просто пасажирський літак, а саме той літак, який вилетів із Амстердама:

"В течение дня 17 июля над районом дислокации ЗРК "Бук-М1" пролетело несколько десятков пассажирских самолетов (в т.ч. за двадцать минут до этого – рейс "Люфтганзы" Мюнхен-Дели, минутой позже – рейс "Сингапурских авиалиний" Копенгаген-Сингапур). Ни один из них, кроме МН17, не пострадал. Почему был выбран МН17?

Для реализации подготовленного плана в первую очередь следовало исключить самолеты российских авиакомпаний, авиакомпаний стран СНГ, авиакомпаний США, Германии, Франции, самолеты всех авиакомпаний, летевшие с восточных и южных направлений. Жертвой должен был стать самолет, вылетавший либо из Варшавы ("столица прифронтовых государств" в ведущейся Россией 4МВ), либо из Амстердама ("столица греха" в концепции разложившегося, растленного Запада, которому противостоит защищающая истинные ценности встающая с колен глубоко духовная путинская Россия). Однако катастрофа с самолетом из Варшавы неизбежно дала бы новый импульс обвинениям кремлевского руководства в систематических терактах против поляков. Но главное – она не смогла бы добиться того эффекта, на который, собственно, и рассчитывали авторы этого дьявольского плана. Поэтому оставался единственный рейс, летевший 17 июля 2014 г. из Амстердама, – МН17. Поскольку обычно его маршрут пролегал южнее, российским властям пришлось закрыть 12 воздушных коридоров для того, чтобы оставить пилотам единственно возможный маршрут L980, пролегающий в районе гг. Торез и Снежное. Именно там его и ждал квалифицированный, тщательно подготовленный, совершенно трезвый, четко выполнявший только и исключительно приказы своего непосредственного военного начальства российский экипаж ЗРК "Бук-М1".
Повністю вся аргументація тут: "Зачем был сбит амстердамский "Боинг"?

Це Ілларіонов написав 23 липня зранку. А ввечері того ж дня він захищав цю версію на "Ехо Москви" перед журналістками Антоніною Самсоновою і Ольгою Бичковою. Чи вдалося йому це, судіть самі: "Обложка – 1"

Закономірно виникає питання: чи це є можливим?

Пропоную згадати історичні уже події, які відбувалися півтора десятка років тому.

Что было в Рязани: сахар или гексаген? Расследование "Новой газеты" ставит под сомнение версию "учебной тревоги"

Активно допомагав розслідуванню цих подій Олександр Литвиненко, працівник радянських і російських спецслужб (1988-1999), згодом політичний емігрант, опонент уряду Путіна. Помер в одному з британських шпиталів від променевої хвороби.

Детективи зі Скотланд-Ярду провели обшуки на предмет наявності радіації в тих місцях, які відвідував Литвиненко. Сліди радіації були знайдені в суші-барі на Піккаділлі, де Литвиненко зустрічався зі Скарамеллой, у готелі Міленіум Мейфейр на Гросвенор Сквер, де він розмовляв з колишнім співробітником ФСБ Андрієм Луговим, і в будинку самого Литвиненка на Масуелл Гілл (північ Лондона).

"Це не випадкове вбивство. Це не знаряддя вбивства, обрані групою аматорів. Ці люди мають за собою серйозні ресурси, – заявила Андреа Селла, доктор хімії в Юниверсіті Коледж Лондон, в інтерв'ю агентству Reuters.

"Форін офіс" (МЗС Великобританії) звернувся до російської влади із проханням надати всю інформацію, що може допомогти розслідуванню. Це питання обговорювалося на зустрічі 24 листопада із російським послом у Лондоні Юрієм Федотовим. Слідство поки-що не завершене.

Друзі Литвиненка у прямому ефірі британських телеканалів зачитали передсмертну заяву екс-офіцера ФСБ. Вони твердять – текст записаний зі слів померлого. На папері є й підпис Олександра Литвиненка:

"Зараз я лежу тут і виразно чую биття крил ангела смерті. Можливо, мені і вдасться вислизнути від нього, але мої ноги вже не такі швидкі, як мені хотілося б. Тому, я думаю, наступив час сказати кілька слів людині, яка винна за мій нинішній стан. Пане Путін, вам, можливо, вдасться змусити мене замовкнути, але ця тиша вам обійдеться дорогою ціною. Ви показали, що є жорстоким варваром, яким уявляють вас найсуворіші критики. Ви показали, що не поважаєте життя людини, свободу й інші ліберальні цінності. Ви показали, що не гідні своєї посади, недостойні довіри цивілізованих людей. Можливо, ви змусите замовкнути одну людину, але протести по всьому світу будуть лунати у ваших вухах, пан Путін, до кінця вашого життя. Нехай Господь простить вас за те, що ви зробили – не лише зі мною, але й з моєю рідною Росією і її народом".

Коментарі
А зачем туда привезли "Бук"?

Сугубо теоретически можно выстроить три версии, объясняющие появление российского "Бука" в зоне донбасского мятежа:
а)
б)
в)

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua