Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Як подолати корупцію

Waleresch | 16.07.2014 13:36

-1
Рейтинг
-1


Голосів "за"
0

Голосів "проти"
1

Корупцію можливо перемогти. Для цього достатньо, щоб була чиста та чесна одна людина – керівник держави.

ЯК ПЕРЕМОГТИ КОРУПЦІЮ

За матеріалами ЗМІ.

Корупцію можливо перемогти. Для цього достатньо, щоб була чиста та чесна одна людина – керівник держави.

Корупція – це ракова пухлина на тілі держави. Корупція – це найстрашніше, що може відбутися із суспільством. Чиновник-корупціонер має подільників – заступників, бізнесменів, прокурорів, прикриття від вищих державних службовців. Виникає мафіозна група, члени якої пов'язані злочином; вона має адміністративний ресурс й почуває себе безкарною. Ця група може здійснювати інші злочини, бо знає – подільники прикриють.

Якщо громадяни або бізнесмени, що постраждали від корупції, намагаються наказати корупціонера-чиновника за допомогою закону, то міліція не прийме заяви, а суди не будуть оголошувати обвинувальний вирок. Більш того, на громадянина почнеться банальне переслідування із боку контролюючих органів й навіть проти нього можуть сфабрикувати справу та відправити її до суду. Газети та телебачення не розкажуть про корупційні справи, бо ЗМІ підконтрольні адміністративному ресурсу.

Корупціонер є потенційним зрадником батьківщини; будь яка спецслужба, що провела невелику оперативну роботу, може виявити корупційні зв'язки чиновника та шантажувати його. Якщо корупціонер не буде виконувати накази іноземних спецслужб, в західній пресі з'являться статті щодо махінацій чиновника, він попаде у чорний список держав Америки та Європи, всі його рахунки у західних банках будуть заморожені.

Що потрібно зробити (покрокова інструкція Президенту):

1. Боротьба з корупцією, як пріоритет. Позбавлення чиновників недоторканості. Боротьба без компромісів. Бажаєш перемогти корупцію – будь готовий посадити за решітку своїх друзів та родичів. Створюй міцну незалежну службу по боротьбі із корупцією та наділяй її величезними можливостями. Служба отримує повноваження перевіряти банківські рахунки, майно не тільки самих чиновників, але й їх дітей, дружин, родичів і навіть друзів. Якщо клерк та його сім'я живе не за доходами, служба автоматично, не чекаючи команди зверху, починає розслідування (це для великих хабарників у вищих ешелонах влади). Із дрібними чиновниками-шахраями боротися треба шляхом спрощення процедур прийняття рішення та видалення всіляких двозначностей у законах, навіть до відміни дозволу та ліцензування у менш важливих сферах громадського життя. Суди наділи правом конфісковувати доходи, що отримані в результаті корупції. Максимальну суму штрафу підвищуй до 100 тисяч доларів. Дача неправдивих свідчень або введення слідства у оману повинно каратися тюремним ув'язненням або штрафом до 10 тисяч доларів. Закон для всіх один; ніяких компромісів – порушив закон – відповідай за законом.

2. Жити за доходами. Введи презумпцію винності державного службовця. Хабар вважається доказаним, якщо обвинувачений живе не за доходами, або у нього є об'єкти власності, які він не міг придбати за свої доходи; державний службовець повинен доказувати, що він не бере хабарі, а не Служба розслідувань доказувати, що службовець їх бере. Якщо хабар відбувся – чиновник платить великий штраф, сідає у в'язницю на великий строк, сім'я його вважається зганьбленою і ніхто з його сім'ї роботу вже не знайде.

3. Велика зарплатня, як залог порядності. Зроби велику зарплатню державним чиновникам – у державний сектор перейдуть кращі спеціалісти (зарплатня державного службовця повинна бути не менш 2/3 зарплатні менеджера відповідного рангу у приватному секторі).

4. Фактор ЗМІ. Створи когорту незалежних, об'єктивних ЗМІ, що висвітлюють всі знайдені прояви корупції. Державний службовець, спійманий на "гарячому" – відразу ж стає "героєм" перших полос.

Розумію, Президенте, це не так просто, але зроби хоча б перші кроки!

В.Тимофєєв.


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua