Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Георгіївська стрічка і Україна

Ігор Бурдяк | 12.05.2014 16:30

1
Рейтинг
1


Голосів "за"
1

Голосів "проти"
0

Як символ перемоги над фашизмом перетворився у свою протилежність: фашистський символ

Георгіївська стрічка і Україна
"Георгіївська стрічка" – громадська акція з роздачі символічних стрічок, присвячена святкуванню Дня Перемоги у ВВВ, що проходить з 2005 року з ініціативи РООСПМ "Студентська громада". Відтоді акція стала традиційною і проводиться щорічно на кошти підприємств і бюджету з 24 квітня по 12 травня.

Її вважають в Росії в даний час символом перемоги над фашизмом. Георгіївські стрічки розповсюджуються в більш ніж 30 країнах. За інформацією активістів, країни за межами Росії, в яких акція проходить найбільш активно, – Білорусь, Греція, Вірменія, Франція, Італія, Естонія, Латвія, Великобританія, США, Німеччина, Молдова, Китай, В'єтнам, Бельгія, Казахстан, Україна й Афганістан. Та звичайно, найбільше Росія зацікавлена в поширенні цієї акції в пострадянських країнах. Вона ефективно працює на православно-геополітичний проект "русский мир". До речі, у 2007 році акцію "Георгіївська стрічка" благословив Патріарх Московський і Всієї Русі Алексій II.

Ярослав Макітра:

"...5 років тому, після втрати Грузії та провалу планів взяття під повний контроль України, Кремль розпочав підготовку реваншу. Одним із символів цього процесу, по суті, і стала георгіївська стрічка.

сучасний кремлівський режим пішов шляхом Сталіна і взяв на озброєння в інформаційній пропагандистській війні за відновлення панування на пострадянському просторі – саме "георгіївську стрічку".

Показово, що у акції використовується назва ще часів російської імперії – "георгіївська" (!) , а не радянської – "гвардійська".

Тож, відбувається банальна маніпуляція свідомістю громадян, які пов'язують оранжево-чорну стрічку із символами другою світової війни. Фактично всі, хто зараз долучається до акції "Георгіївська стрічка", віддає свій голос на підтримку імперської політики Кремля, а не шанує пам'ять ветеранів.

І це варто розуміти і не потрібно недооцінювати. Згадайте, як змогла згуртувати мільйони українців у 2004 році проста помаранчева стрічка".


Це було написано 23 квітня 2010 року. Тобто Янукович щойно став президентом. Слід зауважити, що навіть дехто у попередній владі розумів шкідливість цієї акції для України. Згадаймо: Янукович 9 травня 2010 року прикрасив свій піджак георгієвською стрічкою, а наступного року прислухався до чиєїсь поради (можливо навіть не усвідомлюючи її значення), і причепив синьо-жовту, на відміну від "свити", яка його супроводжувала.

І в Східній Європі, і в країнах колишнього СРСР приходить усвідомлення, що його перемога у "ВВВ" була лише тріумфом однієї тоталітарної системи над іншою. Радянський Союз поширив цю тоталітарну комуністичну практику далеко за свої межі. У тих із них, котрі уже в НАТО і ЄС, чи на шляху до них, на законодавчому рівні заборонені нацистські і комуністичні символи (на відміну від Західної Європи, яка "на своїй шкірі" не відчула "принад" комунізму). Звичайно, георгіївсько-гвардійська стрічка до них не належить.

Та після того, як Майдан усунув злочинну владу, і Україну стали окуповувати "зелені чоловічки", "ополченці", "сепаратисти", тероризуючи місцеве населення, а знаком відрізнення для окупантів стала георгіївська стрічка, оцінка її значення і ролі в Україні і Росії різко змінилася. Вона стала символом окупантів. І навіть якщо я поряд з нею чіпляю синьо-жовту стрічку, це нічого не змінює. Народ влучно перейменував цю стрічку. Вона стала "колорадською". Хто її одягає, той підтримує ворога і сам стає ворогом України.І коли сьогодні ми бачимо, як українська міліція одягає колорадські стрічки, то тим самим вона не лише порушує форму одягу...по-суті це те саме, якби радянський солдат на кашкеті десь у 1943-му замість червоної зірки почепив німецький націонал-соціалістичний "hakenkreuz". І, до речі, нинішні "лідери" "народних республік" навіть підпорядковуються справжнім націонал-соціалістам.

Олександр Петрович Баркашов – російський політичний і релігійний діяч, засновник і керівник руху "Русское национальное единство". Монархіст. Вважає, що перед відродженням самодержавства в Росії повинна встановитися Російська національна диктатура. Його кумир – Адольф Гітлер.

Судячи із документу – один із тих, хто керує терористами на Сході України:

Прослушка Баркашов О.П. и Бойцов Д. о проведении референдума в Донецке

То ж, НМД, акція "георгіївську (колорадську) стрічку у смітник" сьогодні стала ще актуальнішою

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua