Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
крим   пам'ятник петру сагайдачному   петро сагайдачний   історія

Де встановити демонтований у Севастополі Пам'ятник Петрові Сагайдачному?

Ігор Бурдяк | 28.04.2014 15:41

2
Рейтинг
2


Голосів "за"
2

Голосів "проти"
0

"Я люблю результати зради, але не люблю зрадників", – Юлій Цезар

Де встановити демонтований у Севастополі Пам'ятник Петрові Сагайдачному?
Пам'ятник Петрові Сагайдачному – українському гетьманові Петру Конашевичу-Сагайдачному встановлений 14 червня 2008 року в Гагарінському районі Севастополя до святкування 225-річчя міста. Автори – скульптор Володимир Луцак. Основним меценатом проекту виступив керівник об'єднання "Трансконтиненталь" Юрій Колесников.

Демонтований російськими окупантами 25 квітня 2014 року. Його замінять російським адміралом...Фото – sevastopol.su

Цим Росія продемонструвала чорну невдячність (чи невігластво).

Адже саме Петро Сагайдачний після походу на Москву у 1618 "просвітився", заприсягся не воювати більше ніколи з нею і докласти усіх зусиль для того, щоб заново "оправославити" українців.

Зрештою, промосковській партії в Україні це вдалося.

Весною 1620 року з Москви, через Україну, повертався додому єрусалимський патріарх Теофан. Там він висвятив на Московського Патріарха батька царя Михайла.

Перед в'їздом до Києва його з усіма почестями стрів гетьман Петро Сагайдачний з відділом козаків. Патріарх протягом майже півроку перебував у Києво-Печерському монастирі. Він написав багато послань українським православним братствам, монастирям, надав статус ставропігії Богоявленському Братству. Польська влада не чинила жодних перешкод його діям.

6 жовтня 1620 року патріарх Теофан, разом з болгарським митрополитом Неофітом та стагонським єпископом Авраамом, висвятив ігумена Межигірського монастиря Ісаю Копинського на єпископа Перемиського. Через декілька днів ігумена Михайлівського монастиря Йова Борецького висвячено на Митрополита Київського, Мелетія Смотрицького – на Полоцького архієпископа, а також єпископа Пінського і Турівського.

Одразу після цих свячень патріарх рушив з України. Дорогою, в Буші, що на Поділлі, неподалік від молдавської границі, патріарх висвятив ще трьох єпископів: Єзекіїля Курцевича, Ісаака Борисовича та Паїсія Іполітовича. Після цього, Теофан прочитав "розгрішительну молитву" козакам та звільнив від "смертного гріха" за те що вони ходили воювати проти Москви, та наказав їм більше "на Москву не ходити".

А протеже Сагайдачного, православний митрополит київський Йов Борецький звернувся до московського уряду з чолобитною про приєднання України-Русі до Московської держави. Та вона тоді була ще заслабка.

Цю "місію" продовжив Богдан Хмельницький. До певної міри можна сказати, змушений був продовжити. Вектор "розвитку" був закладений Сагайдачним і промосковським православним духовенством.

Демонтований в Севастополі пам'ятник Сагайдачному відправлять до Києва напередодні "Дня Победы".

"Мы их снимем, как положено, упакуем и отправим в Киев. Они (украинская сторона) памятники устанавливали, они чтят эти личности и этот камень, вот пускай они чтят его дальше", – зазначив в.о. губернатора анексованого Росією Севастополя Сергій Меняйло.

Помиляється Меняйло і його господарі. Краще відправити пам'ятник Сагайдачному до Москви. Він Росії прислужився набагато більше, ніж Україні.

Так виглядав пам'ятник Сагайдачному у Севастополі:Добре було б, якби тепер його встановили на Красній Площі у Москві.

Гетьман Сагайдачний на це, без перебільшення, заслужив.


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua