Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Людського буття основа

Ігор Бурдяк | 23.03.2014 09:06

0
Рейтинг
0


Голосів "за"
0

Голосів "проти"
0

Людина=Розум+Мудрість+Совість+Бог

Людського буття основа
Світ приречений на прогрес. І така тенденція не є відкриттям чи заслугою людства. Так було і тоді, коли його ще не було, спочатку в неживій, а потім і в живій природі (якби не було, то світ не "доріс" би до людства). Із точки зору науки досі нерозгадана загадка. Бо будь-яка система прагне зайняти такий стан, щоб її ентропія була максимальна. Водночас чим вище ентропія, тим система менш організована і більше безладна, хаотична. Значить, є "щось" поза системою, що її дедалі більше впорядковує і удосконалює. І це "щось" не людина, бо так було і до неї.

Та з утворенням (створенням) людини почалося щось принципово нове, чого не було до неї: осмислення того, що є, і що відбувається. І, найголовніше – вплив на те, що відбувається! Таке враження, що це "щось" "кимось" було передане людині.

Тобто якась конкретна людина, чи людська спільнота ламає усталені, загальновизнані норми, правила, встановлює нові, "свої", і змушує усіх інших погодитися з ними і дотримуватися їх. Відбувається революція, і так прогресує світ.

Змушує або не змушує. Якщо "усі інші" вважають, що зміни погіршать ситуацію, то вони не допускають таких змін. Так було в першій половині минулого століття. Тоді вдалося зберегти започатковані християнізованим античним світом і закріплені європейськими буржуазними революціями цінності.

Чи вийде людство достойно із нинішньої кризи, залежить від усіх нас. Від усвідомлення, що коли "хтось" передав нам "щось", то він передав не лише великі можливості, а й велику відповідальність.

І що ми не лише смертні, а й безсмертні.


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua