Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Андрій ПАВЛОВСЬКИЙ: "Незважаючи на всі труднощі в державі, соціальні видатки, витрати на пенсії, зарплати, стипендії зменшуватися не будуть"

| 23.03.2014 08:19

0
Рейтинг
0


Голосів "за"
0

Голосів "проти"
0

Народний депутат України, секретар Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та праці Андрій Павловський взяв участь у програмі "Столиця" на телеканалі "Київ" та відповів на питання глядачів, які телефонували в студію. Редакція газети "Правдошукач" підготувала до друку скорочену розшифровку цього ефіру.

Андрій ПАВЛОВСЬКИЙ: ''Незважаючи на всі труднощі в державі, соціальні видатки, витрати на пенсії, зарплати, стипендії зменшуватися не будуть''
- Російський президент Путін підписав указ про визнання Криму незалежною державою, а потім і договір про приєднання Криму та Севастополя до Росії. Що це означає для Криму, для України і для світу?

- З точки зору міжнародного права це юридично нікчемні документи. Але вони тішать імперські почуття Путіна та корисні для російської державної пропаганди. Жодна цивілізована країна не визнає російську окупацію Криму легітимною. На Крим чекає сумна доля Південної Осетії, Абхазії, Придністров'я: запустіння, злидні і так далі.

- Верховній Раді часто закидають нерішучість, відсутність політичної волі рішуче діяти у доленосні для держави моменти. Чи вважаєте Ви справедливими такі закиди?

Верховна Рада може зібратися протягом 3-4 годин, це не проблема. Ми стали свідками цього зранку 20 лютого, коли зі сцени Майдану народний депутат Олександр Турчинов закликав депутатів о 14 годині зібратись, прийти на засідання. Протягом кількох годин депутати з різних кінців Києва, навіть з інших міст з'їхалися на засідання парламенту.Якщо буде знову така гостра потреба, депутати швидко зберуться і приймуть усі необхідні закони.

- Чи збереже нова влада соціальні виплати дітям війни, коли до мізерної пенсії 1400 гривень додають ще 100 гривень? Чи будуть давати цукерки "Вечірній Київ" безкоштовно, матеріальну допомогу різним категоріям пенсіонерів до свят, до Трійці, до Пасхи?

Дійсно, багато пенсіонерів зараз переживають, що буде далі. Але хотів би сказати: незважаючи на всі труднощі в державі, соціальні видатки, витрати на пенсії, зарплати, стипендії зменшуватися не будуть. Пенсіонери, в тому числі працюючі, будуть отримувати пенсію в тому ж обсязі, як отримували раніше. Крім того, я сподіваюся, київська міська влада буде підтримувати всі соціальні програми, в тому числі допомагатиме пенсіонерам та іншим соціально незахищеним верствам населення. Як і раніше, до свят пенсіонери отримуватимуть невеличкі подарунки і надбавки.

- Бюджет не гумовий. Якщо фінансувати національну гвардію та армію, де брати гроші на соціальні виплати?

Але ж ви бачите, що Міністерство фінансів, незважаючи на величезну скруту та дефіцит бюджету, який нам залишили Азаров з Януковичем, майже в 70 мільярдів гривень, все-таки знайшли можливість, скоротивши інші видатки, в тому числі видатки на утримання влади, і виділили 7 мільярдів гривень на підтримку української армії, на закупівлю нового обладнання, зброї, на грошове утримання військовослужбовців і національної гвардії, яка зараз створюється.

В першу чергу заморожені видатки по різним програмам міністерств та відомств. Скорочені видатки на відрядження. Фактично ліквідовано автопарк Кабінету міністрів. На кожне міністерство залишається одна-дві службові машини, які будуть обслуговувати лише перших осіб. Всі інші чиновники повинні будуть їздити на роботу та у відрядження власним коштом. Так само скорочено видатки на ремонти, закупівлю меблів.

- А як ви, депутати, ставитесь до рішення по скасуванню своїх пільг? Вже, мабуть, звикли...

Знаєте, були архаїчні зовсім пільги. Наприклад, народний депутат мав право за своїм посвідченням депутатським безкоштовно проїхати в трамваї, в метро, в інших видах громадського транспорту, крім таксі. Але ж багато депутатів давно їздять на власному транспорті. Крім того, якщо я їду в метро, якось соромно не купити жетончик, а показувати там посвідчення. Я ж не пенсіонер, не інвалід. Дві гривні не тільки народний, але й міський депутат може сплатити з власної кишені.

Хоча тим депутатам, які прийшли у політику не з бізнесу, в тому числі моїм колегам, мені особисто неприємно, що скасували компенсацію оплати проїзду в інші області України для спілкування з виборцями. Я був більше 20-ти років викладачем Київського політехнічного інституту і не став настільки багатим, щоб кожного дня купувати залізничні і авіаквитки за власний рахунок. Раніше вартість таких квитків відшкодовувалася депутатам через касу Верховної Ради. А їздити доводиться часто. Наприклад, у Харків, де проходили акції на підтримку Юлії Тимошенко, в інші регіони, де збираються люди на захист своїх прав і потрібна підтримка народного депутата. Іноді треба терміново летіти. Квиток на літак – більш ніж 1000 гривень. Для того депутата, який живе на зарплату, це суттєва сума. Тим більше, що кожен депутат утримує громадські приймальні – у мене їх три. Доводиться з власної кишені, із зарплати платити за оренду приміщень, комунальні платежі.

Але загалом, я вважаю, скасувати пільги – це було правильне рішення.

- Чому наша міліція так лояльно ставиться до тих радикалів, які влаштовують безлади в Донецьку і Луганську? Путін у себе таких одразу в тюрми саджає! Хай їдуть в свою Росію, хто їм заважає?!

Дійсно, це дуже гостре питання. Нещодавно була заява голови Служби безпеки Наливайченка, міністра внутрішніх справ Авакова: виявляється, що більшість людей, які влаштовують безлади в Луганську, в Донецьку – це не громадяни України. Затримали кілька з них, виявилося – це спеціально підготовлені агенти ФСБ, у них вилучили посвідчення штатних співробітників. Затримували і бойовиків диверсійних груп ГРУ. При затриманні у деяких з них вилучали зброю, вибухівку. Вони готували підриви. Ми маємо справу з військовою диверсією, таким собі диверсійним "туризмом" на територію України.

В перші дні прикордонники, спеціальні служби були розгублені. Не очікували такого масового нашестя російських диверсантів. Але зараз російський кордон взято під нагляд, вже зупиняють цих провокаторів. Я сподіваюся, що прийде до тями міліція в східних та південних областях, тим більше що її посилять там новим керівництвом. Я думаю, що і на середній ланці буде проведено відповідну ротацію. Треба працювати зі Службою безпеки, щоб вона більш активно протидіяла диверсіям. З часом, за декілька тижнів, ця робота налагодиться.

Також я просив би місцевих мешканців, якщо вони виявляють іноземців зі зброєю, які приїхали влаштовувати провокації, одразу повідомляти про це у місцеві відділення СБУ та міліції. Будемо душити в зародку ці провокації і заарештовувати провокаторів.

Зараз, коли наша країна фактично у стані війни, коли українська територія частково окупована, підбурювання таких безладів та заворушень з боку російських диверсантів і тих, хто їм допомагає – це, фактично, злочин проти Української держави.

- Чи не краще було б не стояти з протягнутою рукою перед Заходом, а попросити Захід про допомогу, щоб повернути нам десятки мільярдів, вкрадені нашими олігархами і переведені на Захід?

Справді, багато грошей, українських капіталів вивезено за кордон і ховаються від оподаткування та сплати соціальних внесків в офшорних зонах. За даними Нацбанку, за минулий рік сума вивезених коштів склала 52 мільярди доларів. Це значно більше, ніж усі кредити, які Україна отримує. Це сума того ж порядку, що і весь Державний бюджет України. Якщо б повернути хоча б частину цих грошей, ми б одразу вирішили всі болючі соціальні питання.

Разом з тим хотів би сказати, що зараз по арештованим активам родини Януковичів, частково у пана Фірташа суми на рахунках майже 17 мільярдів доларів. Якщо Україна доб'ється повернення цих активів, які, фактично, вкрадені у народу, тоді нам не потрібні будуть кредити. Але це доволі складна процедура. Потрібно через суди примушувати західні банки повертати ці гроші назад в Україну.

Ці рахунки з корупційними доходами вже заарештовані. По них нема руху коштів. Тепер Українська держава має звернутися в міжнародні суди, до країн, в юрисдикції яких знаходяться відповідні банки, щоб награбовані багатства віддали обікраденому народу.

До речі, я є співавтором законопроекту, який забороняє високопосадовцям мати офшорні рахунки, акції за кордоном і так далі. Не тільки Президенту, міністрам, але і народним депутатам. Є спротив цій ініціативі. Але закон треба приймати, я боротимусь за це. Не можна сидіти на двох стільцях, уособлювати державну владу в Україні і при цьому ховати свої капітали за кордоном, тобто, залежати від іноземної держави, працювати на чужу економіку.


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua